Výzva ukončená:

Pomoc Danke, ktorá sa ocitla v ťažkej životnej situácii

Získaných 0 € 10 €
od 1 darca
 -
1 darca
Celkom sa zapojilo
10 €
Priemerná výška daru
10 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomoc Danke, ktorá sa ocitla v ťažkej životnej situácii

Získaných 0 € 10 €
od 1 darca

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Maroš
Dátum pridania
2. 12. 2022

Kto kampaň organizuje?

Kampaň organizuje Ing. Maroš Kováč. Je učiteľom na strednej škole a má 36 rokov, je ženatý, otcom 7-ročného syna Maroška. Je to výnimočná osoba, ktorá nezištne pomáha. Už štvrtý  rok sa zapája do akcie Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok – ide o pomoc osamelým seniorom.

Zároveň pravidelne navštevuje seniorov v Zariadení opatrovateľskej služby v Sobranciach, kde ich vie potešiť nie len svojou prítomnosťou, ale aj maličkým prekvapením, ako aj niečím sladkým ako napr. domácimi koláčikmi, ktoré si spolu vychutnajú. Tešia sa že nie sú tak osamelí, lebo už nemajú nikoho. Sú veľmi radi, že si na nich niekto spomenie a ako spätnú väzbu si ho vždy na Mikuláša  pozvú na ich program, kde mu ŽTP detičky recitujú krásne básničky.

Napr. na Deň čokolády odovzdal sladké potešenie – čokolády a domáce pizza koláčiky a štrúdle. Pravidelne navštevuje a obdarúva aj denné stacionáre v Sobranciach a Horni. Nezabudne ani na našich seniorov – Klub dôchodcov a LDCH ONS Regionálna nemocnica.

Zapája sa pravidelne už tretí rok do vianočnej pošty. Nezabudol ani na Css Dúbrava – odovzdal hygienické potreby a tavné pištole na rozvíjanie kreativity a času, iné pomôcky a navštevuje ich 4× ročne. Aj Detský domov Remet. Hámre sa potešili oblečeniu. Seniori opustení  a deti rómskej komunity sa tešili jedlu a šatám. V tomto roku pomáhal aj s humanitárnou pomocou – UKRAJINA , na hranici poskytoval humanitárnu pomoc. Jedlo, káva, čaj – v stánku / ale odídencom žijúcim v okolí / jedlo, pomoc, odvoz . Samozrejme vykladka a nakládka tovaru s hum. pomocou .

Komu pomôžeme?

Danke. Mladé dievča, ktorá sa ocitla v ťažkej zdravotnej a životnej situácii, potrebuje stály dohľad a starostlivosť, je odkázaná na pomoc druhých. Potrebuje hradiť rehabilitácie, ktoré sú finančne náročné.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Danka navštevuje rôzne rehabilitácie ako napr. aj v známom centre AXIS International Rehabilitation Center. Z vašich darovaných peniažkov budu hradené rehabilitačné pobyty, ktoré pravidelne absolvuje,no žiaľ sú finančne náročné. 

Verím, že spoločnými silami jej dokážeme pomôcť. Každý z nás ju pozná ako dievča, ktoré má stále úsmev na tvári. Aj v týchto ťažkých časoch, ktoré prežíva to nie je inak.  

Danka sme tu pre teba🙏

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobročiný Darca
10 €  •  17. 1. 2023 19:47

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň