Výzva ukončená:

Pomáhame v Chersone

Získaných 0 € 25 €
od 1 darca
 -
1 darca
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
45 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomáhame v Chersone

Získaných 0 € 25 €
od 1 darca

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Marcel Rebro
Dátum pridania
12. 3. 2023

Kto kampaň organizuje?

Sme dvaja fotografi Marcel a Garik. Dokumentárni fotografi. Minulý rok, keď vojna na Ukrajine začala, som bol v ruskej tundre s kočovnými pastiermi sobov Nencami. Viac ako rok som váhal, či na Ukrajinu vôbec ísť. Je mi jasné, že môj projekt NENCI by tým dostal stopku na neurčito. Nakoniec sme sa ale s Garikom rozhodli, že do toho ideme.

O pár dní vyrážame do Chersonu. Chceme sa primárne zamerať na nepriame obete vojny – ženy a deti, vdovy a siroty. Ale samozrejme aj obrancov nezávislosti nášho suseda. Chceme fotiť a rozprávať sa. A sprostredkovať to vám. Tak ako to sme to robili vždy a robíme. Ale nechceme na Ukrajinu prísť s prázdnymi rukami.

Obraciame sa preto na vás s prosbou o pomoc, podporu, radu. Ak by ste vedeli prispieť svojou troškou budeme radi.

Komu pomôžeme?

Ideme do Chersonu primárne fotografovať a dokumentovať. To je naša práca, naše poslanie. Vieme že situácia je tam zložitá. Zásoby sa stenčujú. Chceme preto využiť prepravnú kapacitu nášho auta a pomôcť tak bojovníkom na Ukrajine. Ľuďom čo bojujú na Ukrajine aj za našu slobodu. A samozrejme aj ľuďom čo nie sú priamymi účastníkmi vojny ale trpia ruskou agresiou na Ukrajine. Ženám a deťom. Vdovám a sirotám.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Už máme „nákupný zoznam“ od našich partnerov v Chersone. Postupne sa rozširuje. Primárne ale ide o zdravotnícky materiál a vybavenie pre bojovníkov na Ukrajine. 

Prepravne sme limitovaní kapacitou nášho auta, takže zháňame podľa možnosti málo objemné a užitočné veci, ako napríklad :

  •  zdravotnícky materiál … turnikety, chest sealy, hemostatické obväzy. Skrátka veci do IFAKu, alebo aj komplet IFAKy. Prosím nie autolekárničky.
  • veci pre deti … fixky, farbičky. Nie plyšákov a „bárbiny“.
  • power banky … vieme že vojaci na fronte ich ocenia.
  • drony … hocijaké, funkčné. Míňajú sa im rýchlo.
  • spacáky, taktické rukavice

Ak máte podobné veci „nadbytočné“ resp. viete poradiť, kde by sme ich vedeli za rozumnú cenu zaobstarať, prosím kontaktujte nás. Ak máte iné nápady budeme vďační. Ak viete o niekom kto by nám za rozumných podmienok vedel poskytnúť / prenajať lacné ale odolné auto sem s ním. Zatiaľ ideme mojim.

Ďakujeme za každú pomoc. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň