Podporte zrod BUNTu. Komunitný priestor bojujúci proti všetkým formám útlaku.

Míľnik 1/3

BUNT prejde základnou rekonštrukciou

Získaných 0 € 6 479 €
5 000 €
78 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

BUNT dostane novú podlahu, ktorá nás bude chrániť pred chladom

Získaných 0 € 6 479 €
7 000 €
78 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

BUNT dostane základné vybavenie nevyhnutné pre fungovanie priestoru

Získaných 0 € 6 479 €
10 000 €
78 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Voľná asociácia
Dátum pridania
19. 11. 2023
Posledná aktualita

24. 11. 2023 17:20

Ďakujeme, že ste nám pomohli dosiahnuť prvý míľnik!

Vďaka vašej podpore sa nám dnes podarilo dosiahnuť náš prvý míľnik! Získali sme 5000 €, vďaka čomu budeme vedieť pokryť základnú rekonštrukciu BUNTu. ĎAKUJEME!

Prosíme vás, pomôžte nám dosiahnuť aj druhý míľnik a získať tak financie na novú podlahu. Môžete nás podporiť a získať niektorú z odmien, ktoré sme dnes pridali. Sú medzi nimi rôzne knihy od Literárnej bašty, ručne háčkovaná šatka na hlavu či kukla, alebo jedinečné kvír printy.

Naše odmeny vám môžu poslúžiť aj ako vianočné darčeky, keďže odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

V prípade, že ste už získali všetky odmeny, ktoré sa vám páčia, pomôžte nám, prosím, zdieľaním našej kampane, sledujte nás na sociálnych sieťach (Instagram a Facebook) a povedzte o nás vašim blízkym. 

Ďakujeme!

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Prečo zakladáme BUNT?

V hlavnom meste pôsobí mnoho organizácií a iniciatív, ktoré sa venujú témam sociálnej spravodlivosti. Títo ľudia robia dôležitú prácu dobrovoľne popri pracovných, školských a iných povinnostiach. Organizujú komunitné podujatia, vzdelávajú verejnosť, venujú sa aktivizmu či podpore marginalizovaných skupín. Často však na túto dôležitú prácu nenachádzajú priestory. Jednorazové prenájmy sú drahé a neraz mimo finančných možností týchto iniciatív. Kvalitné a dostupné priestory na vzdelávanie a komunitné aktivity sú pritom zarezervované na mesiace dopredu. V dôsledku toho sa budovanie dlhodobo udržateľných a pravidelných aktivít stáva privilégiom tých, ktorí majú financie, kontakty a iné zdroje. 

Preto sme sa spojili, aby sme v Bratislave vytvorili komunitný priestor – BUNT – v ktorom budeme ako neziskové iniciatívy aj jednotlivci a jednotlivkyne bojujúce proti rôznym formám útlaku realizovať naše aktivity.

Na akých hodnotách chceme BUNT stavať?

BUNT budeme spravovať v súlade s našimi spoločnými hodnotami nehierarchickosti, antiautoritárstva a participácie. Sme presvedčení a presvedčené, že silné a udržateľné komunity musia stáť na pevných základoch solidarity. Veríme, že vďaka spájaniu skupín, ktoré bojujú za spravodlivosť na rôznych frontoch dokážeme vytvoriť intersekcionálne a inkluzívne miesto, v ktorom sa budeme všetci a všetky cítiť bezpečne. Vďaka tomu môžeme budovať silné hnutie, ktoré je prostredím na angažovanie sa a vzájomnú podporu.

Na aké účely bude BUNT slúžiť?

BUNT bude slúžiť ako priestor na bezplatné vzdelávacie aktivity vrátane školení a workshopov, na komunitné aktivity, spoločné porady, sieťovanie, spoluprácu a zmysluplné trávenie voľného času. Bude otvorený komukoľvek, kto sa bude do týchto aktivít chcieť zapájať. Rôzne iniciatívy tu môžu organizovať napríklad workshopy ručných prác, prípravy transparentov na demonštrácie či protesty, filmové večery, komunitné čítania, a mnohé iné aktivity. BUNT však využijú aj samotné kolektívy na pracovné stretnutia a skladovanie materiálov. Poskytne tak dostupné útočisko, ktoré nie je vymedzené pre konkrétnu skupinu ľudí, a v ktorom sa popri aktivizme a vzdelávaní môžeme spoznávať a starať sa o seba navzájom. 

Kto sme a čomu sa venujeme?

Sme členky a členovia rôznych kolektívov ale aj jednotlivci, ktorí sa venujú témam sociálnej spravodlivosti. S myšlienkou vytvorenia spoločného komunitného priestoru sme prišli v zime 2022. Sme združené a združení v občianskom združení Voľná asociácia. Ako kolektív nemáme ohraničený počet členov a členiek. Je nás však dosť na to, aby sme BUNT spoločne zrekonštruovali a spravovali. Venujeme sa rôznym témam, zameriavame sa však najmä na klimatickú krízu, práva LGBTI+ ľudí, lokálny aktivizmus a práva pracujúcich

Je pre nás dôležité, aby BUNT nebol definovaný konkrétnymi kolektívmi či témami. Bojovať proti útlaku musíme spoločne a na rôznych frontoch. Uvedomujeme si hrozbu vyhorenia a jeho dôsledkov a preto nechceme, aby spravovanie BUNTu bolo na pleciach malej skupiny ľudí. Je pre nás kľúčové, aby naše členstvo malo možnosť si oddýchnuť. Preto budeme aj naďalej nadväzovať spolupráce s ľuďmi, ktorí zdieľajú naše hodnoty a chceli by sa na spravovaní BUNTu podieľať. Veríme, že vďaka intersekcionalite a kolektívnej zodpovednosti bude fungovať dlhodobo a nezanikne po pár mesiacoch tak, ako mnohé komunitné priestory v minulosti.

Naše sociálne siete: Instagram a Facebook.

Na čo získané peniaze použijeme?

Bežný chod BUNTu budeme financovať z členských príspevkov OZ Voľná asociácia a z príspevkov zapojených iniciatív a organizácií. Momentálne však potrebujeme finančné prostriedky na rekonštrukciu. Potrebujeme zafinancovať drobné stavebné úpravy, nové krytiny podláh, omietky a maľovanie, obklady stien, svetlá, všetok nábytok, elektrické spotrebiče, vybavenie miestnosti na vzdelávanie, kuchynské vybavenie, sanitu, odvoz stavebného odpadu a rôzne posudky a povolenia na úradoch. Väčšinu rekonštrukčných prác a vybavenia sa snažíme zabezpečiť svojpomocne. Niektoré práce však musí robiť odborný personál, pričom aj mnohé materiály musíme nakúpiť. Preto zbierame financie na rekonštrukciu priestoru, ktorý by sme rady otvorili na jar 2024. Budeme radi, ak nám pomôžete tento cieľ dosiahnuť. A keď BUNT otvoríme, veríme, že ho budete spoluvytvárať s nami.

UVIDÍME SA V BUNTe !

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

24. 11. 2023 17:20

Ďakujeme, že ste nám pomohli dosiahnuť prvý míľnik!

Vďaka vašej podpore sa nám dnes podarilo dosiahnuť náš prvý míľnik! Získali sme 5000 €, vďaka čomu budeme vedieť pokryť základnú rekonštrukciu BUNTu. ĎAKUJEME!

Prosíme vás, pomôžte nám dosiahnuť aj druhý míľnik a získať tak financie na novú podlahu. Môžete nás podporiť a získať niektorú z odmien, ktoré sme dnes pridali. Sú medzi nimi rôzne knihy od Literárnej bašty, ručne háčkovaná šatka na hlavu či kukla, alebo jedinečné kvír printy.

Naše odmeny vám môžu poslúžiť aj ako vianočné darčeky, keďže odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

V prípade, že ste už získali všetky odmeny, ktoré sa vám páčia, pomôžte nám, prosím, zdieľaním našej kampane, sledujte nás na sociálnych sieťach (Instagram a Facebook) a povedzte o nás vašim blízkym. 

Ďakujeme!

20. 11. 2023 23:04

Pridali sme nové odmeny!

Ďakujeme za obrovskú podporu, ktorú ste nám prejavili už počas prvých dvoch dní kampane. Keďže štyri odmeny sa nám už úplne minuli, dnes sme pridali ďalšie. Môžete získať napríklad plátenú tašku s nápisom Zmeňme systém, nie klímu, ručne vyrobený keramický hrnček alebo mačku vo vreci.

Ďakujeme, že nás podporujete. Potešíme sa, ak budete na sociálnych sieťach zdieľať odkaz na našu kampaň alebo ak odkaz pošlete svojim blízkym.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Julián V.
12 €  •  29. 11. 2023 1:41
chcem knihy no
Julián V.
7 €  •  29. 11. 2023 1:39
osobný odber
Milý darca
12 €  •  29. 11. 2023 0:45
Chris A. L.
10 €  •  29. 11. 2023 0:37
Držím palce, zní to jako báječný projekt 💛
Štedrý darca
20 €  •  29. 11. 2023 0:20
Veľkorysý darca
10 €  •  28. 11. 2023 21:53
Láskavý darca
10 €  •  28. 11. 2023 21:17
Veľkorysý darca
6 €  •  28. 11. 2023 21:10
Simon G.
50 €  •  28. 11. 2023 20:33
uz sa tesim na dni buntosenia 🍻<3
Láskavý darca
50 €  •  28. 11. 2023 19:30
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  28. 11. 2023 17:54
Dobrosrdečný darca
10 €  •  28. 11. 2023 16:31
Dobrosrdečný darca
15 €  •  28. 11. 2023 16:22
Patrícia K.
10 €  •  28. 11. 2023 16:12
Držím palce🤗
Dobrosrdečný darca
50 €  •  28. 11. 2023 11:45
Veľkorysý darca
20 €  •  28. 11. 2023 11:34
Milý darca
20 €  •  28. 11. 2023 10:09
Juraj I.
20 €  •  27. 11. 2023 22:07
Ďakujem, že robíte tento projekt, skvelá práca! ❤️
Milý darca
30 €  •  27. 11. 2023 21:00
Milý darca
15 €  •  27. 11. 2023 15:58
Láskavý darca
20 €  •  27. 11. 2023 12:19
Láskavý darca
20 €  •  27. 11. 2023 11:13
Láskavý darca
29 €  •  27. 11. 2023 6:21
Dobrosrdečný darca
12 €  •  26. 11. 2023 11:52
Veľkorysý darca
10 €  •  25. 11. 2023 22:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
7 €  •  25. 11. 2023 22:19
Láskavý darca
300 €  •  25. 11. 2023 20:17
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  25. 11. 2023 17:25
Veľkorysý darca
7 €  •  25. 11. 2023 16:26
Dobrosrdečný darca
20 €  •  25. 11. 2023 15:52
Džoko S.
50 €  •  25. 11. 2023 15:45
nech sa darí! držím palce.
Štedrý darca
77 €  •  25. 11. 2023 14:42
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  25. 11. 2023 13:58
Dobrosrdečný darca
15 €  •  25. 11. 2023 13:40
Dobrosrdečný darca
10 €  •  25. 11. 2023 11:45
Veľkorysý darca
20 €  •  25. 11. 2023 11:12
Láskavý darca
13 €  •  25. 11. 2023 10:24
Dobrosrdečný darca
10 €  •  25. 11. 2023 3:08
MaeF
50 €  •  24. 11. 2023 22:38
Drzte sa a tesim sa bezpecnemu miestu
Dobrosrdečný darca
12 €  •  24. 11. 2023 22:28
Bea J.
30 €  •  24. 11. 2023 22:26
Držte sa 🫶🏻
Dobrosrdečný darca
10 €  •  24. 11. 2023 21:23
DOBROVOĽNÝ darca
200 €  •  24. 11. 2023 21:06
😉
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  24. 11. 2023 19:41
Milý darca
30 €  •  24. 11. 2023 19:34
zlatka m.
13 €  •  24. 11. 2023 19:23
držím palce
Láskavý darca
20 €  •  24. 11. 2023 19:00
Milý darca
20 €  •  24. 11. 2023 18:40
Veľkorysý darca
15 €  •  24. 11. 2023 15:16
1312161
35 €  •  24. 11. 2023 10:32
Darca, ktorý je za každú dobrost
45 €  •  24. 11. 2023 9:25
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  24. 11. 2023 8:54
Dobrosrdečný darca
12 €  •  24. 11. 2023 8:33
Láskavý darca
15 €  •  24. 11. 2023 0:30
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  23. 11. 2023 22:04
Štedrý darca
20 €  •  23. 11. 2023 21:02
Dobrosrdečný darca
30 €  •  23. 11. 2023 18:25
Štedrý darca
25 €  •  23. 11. 2023 17:23
Dobrosrdečný darca
16 €  •  23. 11. 2023 16:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  23. 11. 2023 16:27
Veľkorysý darca
16 €  •  23. 11. 2023 15:35
Veľkorysý darca
50 €  •  23. 11. 2023 15:29
Láskavý darca
20 €  •  23. 11. 2023 13:44
Štedrý darca
20 €  •  23. 11. 2023 13:17
Milý darca
50 €  •  23. 11. 2023 13:12
Milý darca
10 €  •  23. 11. 2023 13:05
Milý darca
50 €  •  23. 11. 2023 12:16
Veľkorysý darca
10 €  •  23. 11. 2023 10:53
Štedrý darca
20 €  •  23. 11. 2023 10:44
Láskavý darca
15 €  •  23. 11. 2023 10:39
Láskavý darca
20 €  •  23. 11. 2023 10:16
Veľkorysý darca
5 €  •  23. 11. 2023 9:17
Milý darca
100 €  •  23. 11. 2023 9:13
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  23. 11. 2023 8:33
Dobrosrdečný darca
50 €  •  23. 11. 2023 2:29
Veľkorysý darca
25 €  •  23. 11. 2023 1:50
❤️‍🔥
Láskavý darca
10 €  •  22. 11. 2023 21:51
Veľkorysý darca
15 €  •  22. 11. 2023 21:18
Dobrosrdečný darca
10 €  •  22. 11. 2023 19:59
Láskavý darca
30 €  •  22. 11. 2023 18:26
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  22. 11. 2023 18:22
Štedrý darca
10 €  •  22. 11. 2023 17:42
Dobrosrdečný darca
15 €  •  22. 11. 2023 16:50
Milý darca
10 €  •  22. 11. 2023 15:22
Dobrosrdečný darca
13 €  •  22. 11. 2023 14:55
Šimon D.
100 €  •  22. 11. 2023 13:39
Láskavý darca
5 €  •  22. 11. 2023 13:19
Láskavý darca
50 €  •  22. 11. 2023 12:46
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  22. 11. 2023 11:59
Láskavý darca
30 €  •  22. 11. 2023 11:48
Dobrosrdečný darca
15 €  •  22. 11. 2023 11:45
Štedrý darca
15 €  •  22. 11. 2023 11:10
Láskavý darca
12 €  •  22. 11. 2023 11:07
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  22. 11. 2023 11:04
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  22. 11. 2023 11:03
Dobrosrdečný darca
15 €  •  22. 11. 2023 1:29
Richard F.
40 €  •  22. 11. 2023 1:06
držím palce nech sa vám to podarí
Dobrosrdečný darca
30 €  •  21. 11. 2023 23:30
Milý darca
11 €  •  21. 11. 2023 21:21
Veľkorysý darca
30 €  •  21. 11. 2023 21:07
Štedrý darca
70 €  •  21. 11. 2023 20:42
Držím palce a budem podporovať aj v budúcnosti 💜
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  21. 11. 2023 20:07
Milý darca
100 €  •  21. 11. 2023 17:34
Štedrý darca
5 €  •  21. 11. 2023 13:13
Milý darca
10 €  •  21. 11. 2023 12:52
Veľkorysý darca
100 €  •  21. 11. 2023 12:51
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  21. 11. 2023 12:44
Milý darca
50 €  •  21. 11. 2023 12:40
Láskavý darca
20 €  •  21. 11. 2023 12:20
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 11. 2023 11:40
Veľkorysý darca
20 €  •  21. 11. 2023 11:36
Štedrý darca
5 €  •  21. 11. 2023 11:13
Veľkorysý darca
50 €  •  21. 11. 2023 11:12
Dobrosrdečný darca
12 €  •  21. 11. 2023 11:05
Štedrý darca
5 €  •  21. 11. 2023 10:30
Veľkorysý darca
32 €  •  21. 11. 2023 10:29
Veľkorysý darca
25 €  •  21. 11. 2023 8:57
Štedrý darca
100 €  •  21. 11. 2023 8:43
Láskavý darca
5 €  •  21. 11. 2023 8:12
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  21. 11. 2023 6:59
Milý darca
10 €  •  21. 11. 2023 3:23
Láskavý darca
20 €  •  21. 11. 2023 3:22
Štedrý darca
45 €  •  21. 11. 2023 2:17
Štedrý darca
27 €  •  21. 11. 2023 0:12
Štedrý darca
50 €  •  20. 11. 2023 23:35
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  20. 11. 2023 23:01
Veľkorysý darca
20 €  •  20. 11. 2023 22:00
Dobrosrdečný darca
30 €  •  20. 11. 2023 21:35
Dobrosrdečný darca
18 €  •  20. 11. 2023 21:33
Démon
15 €  •  20. 11. 2023 21:19
pozdravy z brnéčka 💸 ať to cinká ;)
Štedrý darca
10 €  •  20. 11. 2023 21:12
Štedrý darca
35 €  •  20. 11. 2023 20:20
Darca, ktorý je za každú dobrost
70 €  •  20. 11. 2023 20:05
Štedrý darca
100 €  •  20. 11. 2023 18:41
Láskavý darca
25 €  •  20. 11. 2023 18:07
Ďakujem, že sa niečo takéto deje! Veľmi sa teším!
Štedrý darca
15 €  •  20. 11. 2023 17:28
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  20. 11. 2023 17:08
Veľkorysý darca
35 €  •  20. 11. 2023 16:55
Adam
135 €  •  20. 11. 2023 16:20
Super projekt, drzim palce!
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 11. 2023 16:02
Matej M.
70 €  •  20. 11. 2023 15:56
Super projekt, držím palce, budem podporovať!
Láskavý darca
10 €  •  20. 11. 2023 15:54
Dobrosrdečný darca
30 €  •  20. 11. 2023 15:43
Milý darca
30 €  •  20. 11. 2023 15:26
Dobrosrdečný darca
20 €  •  20. 11. 2023 14:59
Dobrosrdečný darca
30 €  •  20. 11. 2023 14:36
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 11. 2023 14:28
Milý darca
30 €  •  20. 11. 2023 14:12
Dobrosrdečný darca
5 €  •  20. 11. 2023 14:11
Veľkorysý darca
20 €  •  20. 11. 2023 14:11
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  20. 11. 2023 14:06
Mariana
10 €  •  20. 11. 2023 13:47
Držím palce!
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  20. 11. 2023 13:37
Drzim palce!
Láskavý darca
12 €  •  20. 11. 2023 12:29
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 11. 2023 12:18
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  20. 11. 2023 11:52
Dobrosrdečný darca
5 €  •  20. 11. 2023 11:43
Láskavý darca
10 €  •  20. 11. 2023 11:42
Veľkorysý darca
20 €  •  20. 11. 2023 11:41
Darca, ktorý je za každú dobrost
777 €  •  20. 11. 2023 10:27
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  20. 11. 2023 10:23
Milý darca
50 €  •  20. 11. 2023 10:09
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  20. 11. 2023 10:09
Štedrý darca
50 €  •  20. 11. 2023 10:03
Láskavý darca
15 €  •  20. 11. 2023 9:42
Dobrosrdečný darca
20 €  •  20. 11. 2023 9:30
Dobrosrdečný darca
20 €  •  20. 11. 2023 9:25
Skasil
12 €  •  20. 11. 2023 9:12
Drzim palce
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 11. 2023 9:10
Dobrosrdečný darca
30 €  •  20. 11. 2023 8:43
Pekná aj keď teplá
12 €  •  20. 11. 2023 8:42
Moc sa teším 🫶
Milý darca
30 €  •  20. 11. 2023 8:39
Láskavý darca
20 €  •  20. 11. 2023 8:33
Dobrosrdečný darca
30 €  •  20. 11. 2023 8:32
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  20. 11. 2023 7:43
Julčina
10 €  •  20. 11. 2023 7:36
Držím palce ľudkovia!
Darca, ktorý je za každú dobrost
35 €  •  20. 11. 2023 7:16
Veľkorysý darca
200 €  •  20. 11. 2023 3:58
robite dobru vec. verim, ze sa bude darit <3
Slavomir H.
60 €  •  20. 11. 2023 1:19
🔥💖
Láskavý darca
10 €  •  20. 11. 2023 0:16
Olívia S.
50 €  •  20. 11. 2023 0:12
❤️‍🔥
Dobrosrdečný darca
5 €  •  19. 11. 2023 23:23
Dobrosrdečný darca
45 €  •  19. 11. 2023 23:12
Veľkorysý darca
10 €  •  19. 11. 2023 22:43
Veľkorysý darca
20 €  •  19. 11. 2023 22:41
Milý darca
20 €  •  19. 11. 2023 22:33
Láskavý darca
20 €  •  19. 11. 2023 22:16
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  19. 11. 2023 22:06
Veľkorysý darca
175 €  •  19. 11. 2023 22:00

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Podporte zrod BUNTu
Prispejte 5 € a viac

Podporte zrod BUNTu

Podporte zrod BUNTu dobrovoľným príspevkom a pomôžte nám vytvoriť inkluzívny komunitný priestor pre všetkých.

Odmena

Zrod BUNTu.

Knihy od Literárnej bašty
Prispejte 7 € a viac

Knihy od Literárnej bašty

Zostáva 11/25

Získajte niektorú z kníh, ktoré nám darovala Literárna bašta a podporte tak komunitný priestor, v ktorom budeme môcť organizovať spoločné čítania a knižné kluby, ako aj spravovať našu skromnú knižnicu.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 11/25

Kniha od Literárnej bašty. Na výber sú knihy Prečo sa už s bielymi nerozprávam o rase (Reni Eddo-Lodge) /10€/, Čítanka pre pracujúce triedy (Szczepan Kopyt) /7 €/, Kniha tmy (Michal Tallo) /13 €/ a telo/čas hier (Andrew McMillan) /12 €/.

Získať túto odmenu
Ručne háčkovaná kľúčenka
Prispejte 10 € a viac

Ručne háčkovaná kľúčenka

Zostáva 3/27

Získajte roztomilú kľúčenku háčkovanú naším členstvom a podporte tak komunitný priestor, v ktorom sa popri aktivizme a vzdelávaní môžeme spoznávať a starať sa o seba navzájom

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 3/27

Ručne háčkovaná kľúčenka ľubovoľného zvieratka (zvieratko si nemusíte vybrať z fotky, môže byť akékoľvek). Ku kľúčenke vám pribalíme aj nálepky či odznaky.

Sviečka a medovníky od nášho členstva
Prispejte 12 € a viac

Sviečka a medovníky od nášho členstva

Zostáva 8/20

Darujte svojim blízkym vianočný balíček s dúhovou vonnou sviečkou a medovníkmi, ktorý pripravilo naše členstvo. Radi vám k nemu pribalíme ručne písané poďakovanie za podporu našej kampane, vďaka čomu vaši blízki budú vedieť, že ich darček prispel k vytvoreniu bezpečného komunitného priestoru.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 8/20

Ručne vyrábaná vegánska dúhová vonná sviečka a medovníky od nášho členstva.

Taška ZMEŇME SYSTÉM, NIE KLÍMU
Prispejte 13 € a viac

Taška ZMEŇME SYSTÉM, NIE KLÍMU

Zostáva 11/16

Získajte plátenú tašku s nápisom Zmeňme systém, nie klímu a podporte tak komunitný priestor, v ktorom sa budú združovať aj klimatické kolektívy. Ak nám prispejete do 15. 12., tašku vám pošleme do Vianoc.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 11/16

Plátená taška s nápisom Zmeňme systém, nie klímu.

Ručne háčkovaná šatka na hlavu
Prispejte 14 € a viac

Ručne háčkovaná šatka na hlavu

Zostáva 7/7

Získajte ručne háčkovanú šatku na hlavu od nášho členstva a podporte BUNT, v ktorom sa budeme môcť učiť ručné práce v starostlivom a bezpečnom prostredí našej vybranej rodiny.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 7/7

Ručne háčkovaná šatka na hlavu v červenej farbe.

Jedinečné kvír printy
Prispejte 15 € a viac

Jedinečné kvír printy

Získajte kvír printy, ktoré nám daroval @hooboyitsme a podporte tak komunitný priestor, v ktorom sa aj kvír ľudia budú môcť organizovať a spoločne tvoriť.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena

Séria printov vo veľkostiach v rozmedzí A4 až A3 (podľa formátu). V jednej sérii sú všetky printy z daného obrázka. 

Získať túto odmenu
Originálny linoryt
Prispejte 15 € a viac

Originálny linoryt

Získajte originálny linoryt od nášho členstva a podporte tak vznik komunitného priestoru, ktorý bude patriť všetkým

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena

Originálny linoryt s nápisom OMNIA SUNT COMMUNIA vo veľkosti A5 v ľubovoľnej farbe. 

Tričko MAČETA NA MAČIZMUS
Prispejte 20 € a viac

Tričko MAČETA NA MAČIZMUS

Získajte tričko s originálnou grafikou od nášho členstva z nápisom Mačeta na mačizmus a podporte tak komunitný priestor, ktorý bude feministický a inkluzívny

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena

Tričko s originálnou grafikou Mačeta na mačizmus zo 100 % organickej bavlny s certifikátmi Eve Vegan a Okeo Tex Standard 100.

Mačka vo vreci
Prispejte 20 € a viac

Mačka vo vreci

Získajte „mačku vo vreci“ ako prekvapenie pod stromček a podporte tak komunitný priestor, v ktorom budú rôzne aktivistické zoskupenia organizovať množstvo jedinečných podujatí.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena

Balíček s jedinečnými odmenami, ktoré pre vás vyberieme my. 

Grafika TOTO MESTO PATRÍ VŠETKÝM
Prispejte 30 € a viac

Grafika TOTO MESTO PATRÍ VŠETKÝM

Zostáva 21/41

Získajte originálnu grafiku s ikonickým dizajnom od Michala Šumichrasta a podporte tak komunitný priestor, v ktorom sa bude bojovať za právo na mesto

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 21/41

Originálna grafika od Michala Šumichrasta vo veľkosti A3.

Získať túto odmenu
Ručne vyrobený keramický hrnček
Minuli sa

Ručne vyrobený keramický hrnček

Zostáva 0/5

Získajte keramický hrnček, ktorý pre vás vyrobí naše členstvo a prispejte tak na komunitný priestor, v ktorom sa počas komunitných aktivít každý bude môcť naučiť ručné práce.

Odmena Zostáva 0/5

Ručne vyrobený keramický hrnček.

Ručne štrikované ponožky
Minuli sa

Ručne štrikované ponožky

Zostáva 0/3

Získajte ručne štrikované ponožky od nášho členstva a podporte tak komunitný priestor, v ktorom môžeme spoločne budovať udržateľné komunity stojace na pevných základoch solidarity.

Odmena Zostáva 0/3

Ručne štrikované ponožky od nášho členstva.

Platňa Zabiť Františka
Minuli sa

Platňa Zabiť Františka

Zostáva 0/1

Získajte platňu Zabiť Františka s venovaním a podporte tak komunitný priestor, ktorý bude slúžiť aj ako miesto na kultúrne podujatia

Odmena Zostáva 0/1

Platňa Zabiť Františka s venovaním.

Ručne háčkovaná kukla
Minuli sa

Ručne háčkovaná kukla

Zostáva 0/3

Získajte ručne háčkovanú kuklu od @hooboyitsme a podporte komunitný priestor, do ktorého sa budeme môcť uchýliť, keď budeme potrebovať bezpečie a teplo komunity.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 0/3

Ručne háčkovaná kukla v červeno-čiernej farbe.

Jedinečné tetovanie
Minuli sa

Jedinečné tetovanie

Zostáva 0/5

Prispejte na zrod BUNTu a získajte kupón na jedinečné tetovanie podľa vášho výberu alebo tento kupón darujte svojim blízkym. Prácu tatérky si môžete pozrieť na instagramovom účte @princess.molotov.tats.

Odmena Zostáva 0/5

Tetovanie podľa vlastného výberu v hodnote 50 €.

Podpísaná gitara od Zabiť Františka
Minuli sa

Podpísaná gitara od Zabiť Františka

Zostáva 0/1

Získajte podpísanú gitaru, na ktorú interpret Zabiť Františka nahral svoj prvý album a podporte tak komunitný priestor, ktorý bude slúžiť aj ako miesto na kultúrne podujatia

Odmena Zostáva 0/1

Podpísaná gitara, na ktorú interpret Zabiť Františka nahral svoj prvý album.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Podporte zrod BUNTu
Prispejte 5 € a viac

Podporte zrod BUNTu

Podporte zrod BUNTu dobrovoľným príspevkom a pomôžte nám vytvoriť inkluzívny komunitný priestor pre všetkých.

Odmena

Zrod BUNTu.

Knihy od Literárnej bašty
Prispejte 7 € a viac

Knihy od Literárnej bašty

Zostáva 11/25

Získajte niektorú z kníh, ktoré nám darovala Literárna bašta a podporte tak komunitný priestor, v ktorom budeme môcť organizovať spoločné čítania a knižné kluby, ako aj spravovať našu skromnú knižnicu.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 11/25

Kniha od Literárnej bašty. Na výber sú knihy Prečo sa už s bielymi nerozprávam o rase (Reni Eddo-Lodge) /10€/, Čítanka pre pracujúce triedy (Szczepan Kopyt) /7 €/, Kniha tmy (Michal Tallo) /13 €/ a telo/čas hier (Andrew McMillan) /12 €/.

Získať túto odmenu
Ručne háčkovaná kľúčenka
Prispejte 10 € a viac

Ručne háčkovaná kľúčenka

Zostáva 3/27

Získajte roztomilú kľúčenku háčkovanú naším členstvom a podporte tak komunitný priestor, v ktorom sa popri aktivizme a vzdelávaní môžeme spoznávať a starať sa o seba navzájom

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 3/27

Ručne háčkovaná kľúčenka ľubovoľného zvieratka (zvieratko si nemusíte vybrať z fotky, môže byť akékoľvek). Ku kľúčenke vám pribalíme aj nálepky či odznaky.

Sviečka a medovníky od nášho členstva
Prispejte 12 € a viac

Sviečka a medovníky od nášho členstva

Zostáva 8/20

Darujte svojim blízkym vianočný balíček s dúhovou vonnou sviečkou a medovníkmi, ktorý pripravilo naše členstvo. Radi vám k nemu pribalíme ručne písané poďakovanie za podporu našej kampane, vďaka čomu vaši blízki budú vedieť, že ich darček prispel k vytvoreniu bezpečného komunitného priestoru.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 8/20

Ručne vyrábaná vegánska dúhová vonná sviečka a medovníky od nášho členstva.

Taška ZMEŇME SYSTÉM, NIE KLÍMU
Prispejte 13 € a viac

Taška ZMEŇME SYSTÉM, NIE KLÍMU

Zostáva 11/16

Získajte plátenú tašku s nápisom Zmeňme systém, nie klímu a podporte tak komunitný priestor, v ktorom sa budú združovať aj klimatické kolektívy. Ak nám prispejete do 15. 12., tašku vám pošleme do Vianoc.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 11/16

Plátená taška s nápisom Zmeňme systém, nie klímu.

Ručne háčkovaná šatka na hlavu
Prispejte 14 € a viac

Ručne háčkovaná šatka na hlavu

Zostáva 7/7

Získajte ručne háčkovanú šatku na hlavu od nášho členstva a podporte BUNT, v ktorom sa budeme môcť učiť ručné práce v starostlivom a bezpečnom prostredí našej vybranej rodiny.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 7/7

Ručne háčkovaná šatka na hlavu v červenej farbe.

Jedinečné kvír printy
Prispejte 15 € a viac

Jedinečné kvír printy

Získajte kvír printy, ktoré nám daroval @hooboyitsme a podporte tak komunitný priestor, v ktorom sa aj kvír ľudia budú môcť organizovať a spoločne tvoriť.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena

Séria printov vo veľkostiach v rozmedzí A4 až A3 (podľa formátu). V jednej sérii sú všetky printy z daného obrázka. 

Získať túto odmenu
Originálny linoryt
Prispejte 15 € a viac

Originálny linoryt

Získajte originálny linoryt od nášho členstva a podporte tak vznik komunitného priestoru, ktorý bude patriť všetkým

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena

Originálny linoryt s nápisom OMNIA SUNT COMMUNIA vo veľkosti A5 v ľubovoľnej farbe. 

Tričko MAČETA NA MAČIZMUS
Prispejte 20 € a viac

Tričko MAČETA NA MAČIZMUS

Získajte tričko s originálnou grafikou od nášho členstva z nápisom Mačeta na mačizmus a podporte tak komunitný priestor, ktorý bude feministický a inkluzívny

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena

Tričko s originálnou grafikou Mačeta na mačizmus zo 100 % organickej bavlny s certifikátmi Eve Vegan a Okeo Tex Standard 100.

Mačka vo vreci
Prispejte 20 € a viac

Mačka vo vreci

Získajte „mačku vo vreci“ ako prekvapenie pod stromček a podporte tak komunitný priestor, v ktorom budú rôzne aktivistické zoskupenia organizovať množstvo jedinečných podujatí.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena

Balíček s jedinečnými odmenami, ktoré pre vás vyberieme my. 

Grafika TOTO MESTO PATRÍ VŠETKÝM
Prispejte 30 € a viac

Grafika TOTO MESTO PATRÍ VŠETKÝM

Zostáva 21/41

Získajte originálnu grafiku s ikonickým dizajnom od Michala Šumichrasta a podporte tak komunitný priestor, v ktorom sa bude bojovať za právo na mesto

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 21/41

Originálna grafika od Michala Šumichrasta vo veľkosti A3.

Získať túto odmenu
Ručne vyrobený keramický hrnček
Minuli sa

Ručne vyrobený keramický hrnček

Zostáva 0/5

Získajte keramický hrnček, ktorý pre vás vyrobí naše členstvo a prispejte tak na komunitný priestor, v ktorom sa počas komunitných aktivít každý bude môcť naučiť ručné práce.

Odmena Zostáva 0/5

Ručne vyrobený keramický hrnček.

Ručne štrikované ponožky
Minuli sa

Ručne štrikované ponožky

Zostáva 0/3

Získajte ručne štrikované ponožky od nášho členstva a podporte tak komunitný priestor, v ktorom môžeme spoločne budovať udržateľné komunity stojace na pevných základoch solidarity.

Odmena Zostáva 0/3

Ručne štrikované ponožky od nášho členstva.

Platňa Zabiť Františka
Minuli sa

Platňa Zabiť Františka

Zostáva 0/1

Získajte platňu Zabiť Františka s venovaním a podporte tak komunitný priestor, ktorý bude slúžiť aj ako miesto na kultúrne podujatia

Odmena Zostáva 0/1

Platňa Zabiť Františka s venovaním.

Ručne háčkovaná kukla
Minuli sa

Ručne háčkovaná kukla

Zostáva 0/3

Získajte ručne háčkovanú kuklu od @hooboyitsme a podporte komunitný priestor, do ktorého sa budeme môcť uchýliť, keď budeme potrebovať bezpečie a teplo komunity.

Nezabudnite, že odmeny, ktoré si vyberiete do 10. 12. vám pošleme do Vianoc!

Odmena Zostáva 0/3

Ručne háčkovaná kukla v červeno-čiernej farbe.

Jedinečné tetovanie
Minuli sa

Jedinečné tetovanie

Zostáva 0/5

Prispejte na zrod BUNTu a získajte kupón na jedinečné tetovanie podľa vášho výberu alebo tento kupón darujte svojim blízkym. Prácu tatérky si môžete pozrieť na instagramovom účte @princess.molotov.tats.

Odmena Zostáva 0/5

Tetovanie podľa vlastného výberu v hodnote 50 €.

Podpísaná gitara od Zabiť Františka
Minuli sa

Podpísaná gitara od Zabiť Františka

Zostáva 0/1

Získajte podpísanú gitaru, na ktorú interpret Zabiť Františka nahral svoj prvý album a podporte tak komunitný priestor, ktorý bude slúžiť aj ako miesto na kultúrne podujatia

Odmena Zostáva 0/1

Podpísaná gitara, na ktorú interpret Zabiť Františka nahral svoj prvý album.