Výzva ukončená:

Podporte vytvorenie bridžovej komunity v Bratislave

Získaných 0 € 0 €
2 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
61 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte vytvorenie bridžovej komunity v Bratislave

Získaných 0 € 0 €
2 000 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
8. 7. 2022

Prečo práve bridž?

Bridž hrávajú na celom svete milióny ľudí. Súťažne alebo aj rekreačne. Nie je to žiadna kartová hazardná hra ako napríklad poker či mariáš. Najbližšie má bridž k šachu, pričom sa spolu označujú ako športy “mysle“.

Pridanou hodnotou bridžu pre seniorov je jednoznačne prevencia proti „Alzheimerovej chorobe“ ako tzv. „gymnastika mozgu“, pre mladých zas priestor pre súťaživosť, spoluprácu a učenie sa ako na kompromisy – skvelá príprava do reálneho života. Tieto výchovné funkcie bridžu sú uznávané aj v rámci UNESCO. 


Na Slovensku je bridž organizovaný pod záštitou Slovenského bridžového zväzu (SBZ). SBZ je súčasťou konfederácie športových zväzov. Organizuje ligové súťaže a pripravuje adeptov na reprezentáciu.

Kto kampaň organizuje?

Moje meno je Alojz Zlacký. Bridž som sa naučil už ako študent SVST. Po dvoch rokoch som bol vedúcim krúžku športového
bridžu na internáte Mladá garda v rokoch 1971–1972. Aj po presťahovaní som organizoval bridž v Michalovciach, mnoho rokov aj ako generálny sekretár SBZ. Počas tohto obdobia som sa divil prečo
sa nepodarilo vytvoriť bridžovú komunitu v Bratislave, aj keď pokusov bolo viac než dosť. Jednou z príčin by mohli byť práve vysoké nájmy v priestoroch kde je vhodné hrať bridž.

Teraz som odštartoval ďalší pokus. V hoteli SOREA REGIA v Kráľovskom údolí 6, Bratislava (Staré Mesto) začíname kurzami bridžu pre seniorov aj začinajúcich, budeme pokračovať kurzami dvojíc senior + vnuk/vnučka. Cieľom je poskytnúť základy bridžu, ktoré neskôr môžu využiť pri hre doma, so susedmi
či online na www.bridgebase.com (BBO). A nezabúdame ani na rekreačných bridžistov. Budú si môcť len tak nesúťažne zahrať bridž so známymi v peknom prostredí.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Chceli by sme poprosiť bratislavskú (aj slovenskú) verejnosť o finančnú podporu hlavne na úhradu nájmov v období júl-september 2022. Ďalšie financie sa využijú na pokrytie prevádzkových náklady a niektorých režijných nákladov (napr. inzercia).

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň