Vraniak Albín: Podporte príbehy odvahy pre malých aj veľkých

Získaných 0 € 90 €
300 €
45 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Bystriny
Dátum pridania
27. 3. 2023

Deti sú naša budúcnosť

Žijeme vo svete, kedy sa odvaha, inakosť či zmysel pre spravodlivosť často nevypláca. No čo ak by to bolo naopak? Čo ak by sme spolu porazili zlo a neprávosti odvážnymi skutkami? Skúsme to spoločne. 

Rozhodli sme sa okrem každoročného poďakovania vzácnym ľuďom okolo nás, ktorí sú ochotní brániť pravdu a spravodlivosť, venovať aj tým, ktorí v našej krajine ešte poriadne zamiešajú karty. Deťom. 

Je len na nás, akými cestami ich nasmerujeme. A ako budú kreovať budúcnosť našej krajiny. Rozprávajme sa s nimi o potrebe pomáhať slabším, o strachu, o kráse rôznorodosti, o odvahe a pravde, ktorá niekedy potrebuje pomoc.  

ODMENY pre ODVÁŽNYCH

Podporte našu misiu hľadania odvážnych hrdinov a vyberte si odmenu v podobe Albínovej výzvy a jeho Denníčku odvahy pre malých hrdinov a hrdinky, ktoré chcú odvahu preniesť z príbehu v knižke Vraniak Albín aj do skutočného života.

„Odvahu? Tú predsa máš, Albín. Už niekoľkokrát si sa postavil za to, čomu si veril. Aj odvážni majú strach, len ho dokážu prekonať.“ 

Napísala: Zuzana Wienk | Ilustrácie: Adrián Macho | Vydavateľstvo knihy: Albatros | Vydavateľ hry: Bystriny

Vydajte sa s deťmi na 30-dňovú cestu pre malých hrdinov a hrdinky, ktoré chcú odvahu preniesť z príbehu v knižke Vraniak Albín aj do skutočného života.

Ako na to? Deti urobia 30 drobných skutkov dobra alebo odvahy. Za každý im pribudne biele pierko a na konci tejto dobrodružnej cesty dostanú “odznak” odvahy v podobe superhrdinu Albína, ktorý si môžu kamkoľvek nažehliť.

EXTRA Súťaž: 

Deti, ktoré absolvujú Albínovu výzvu sa môžu zapojiť do súťaže „Malí superhrdinovia“. 

Ako? 

Vyberte najsilnejší skutok z Denníčka odvahy vášho dieťaťa, odfoťte stranu denníčka a pošlite aj s menom a vekom malého superhrdinu do 30. 9. 2023 na info@bielavrana.sk

Vyberieme 3 deti, ktoré pri príležitosti oceňovania bielych vrán 17. novembra 2023 odmeníme priamo na pódiu.

Pomôžte nám pokračovať

Podporou projektu „Príbehy odvahy pre malých aj veľkých“ pomôžete občianskemu združeniu Bystriny, ktoré každoročne udeľuje ocenenie pre odvážnych Biela vrana.

Je pre nás dôležité, aby vzácni ľudia, ktorí bránia pravdu a stoja proti arogancii moci, zažili poďakovanie a podporu. Nielen vyhrážky, trest či posmech. Pomôžte nám týchto ľudí nájsť, verejne im poďakovať, pomáhať im bojovať ďalej a šíriť posolstvá odvahy.

Nech je kŕdeľ bielych vrán čoraz väčší. 

Na čo budú peniaze z tejto kampane použité?

Ak sa rozhodnete podporiť ocenenie Biela vrana,  pomôžete nám pokračovať v našich aktivitách: 

  • výber laureátov,
  • investigatívne overovanie jednotlivých príbehov,
  • organizácia slávnostného večera,
  • sledovanie príbehov bielych vrán,
  • šírenie posolstiev bielych vrán prostredníctvom diskusií a tematického obsahu – prostredníctvom sociálnych sietí, médií aj knižne. 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Pavol K.
40 €  •  27. 5. 2023 23:39
Teším sa na čítanie :-)
Veľkorysý darca
30 €  •  13. 4. 2023 22:23
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  28. 3. 2023 14:49
Milý darca
5 €  •  27. 3. 2023 10:55

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Albínova výzva: Denníček odvahy
Prispejte 11 € a viac

Albínova výzva: Denníček odvahy

Zostáva 69/70

Albínova výzva je plánovač a denníček odvahy pre deti. S ním môžu kuť plány a zapísať, čo pri nich prežili. Na každý odvážny deň majú jednu stránku. Ich skutky odvahy a dobra si môžu vymýšľať ako chcú. 

Priebeh hry: Deti urobia 30 drobných skutkov dobra alebo odvahy. Za každý im pribudne biele pierko a na konci tejto dobrodružnej cesty dostanú “odznak” odvahy v podobe superhrdinu Albína, ktorý si môžu kamkoľvek nažehliť.

Zostáva 69/70
Získať túto odmenu
Balíček Vraniak Albín: Kniha + Denníček odvahy
Prispejte 23 € a viac

Balíček Vraniak Albín: Kniha + Denníček odvahy

Zostáva 99/100

Chcete vedieť, ako sa stať odvážnou bielou vrankou? Podarí sa Vám to vďaka Albínovej výzve a jeho Denníčku odvahy pre malých hrdinov a hrdinky, ktoré chcú odvahu preniesť z príbehu v knižke Vraniak Albín aj do skutočného života. 

* poštovné/kuriér v sume 4 € zahrnuté v cene

Zostáva 99/100
Získať túto odmenu
Čítačka so Zuzanou Wienk + Balíček Kniha Vraniak Albín s Denníčkom odvahy
Prispejte 40 € a viac

Čítačka so Zuzanou Wienk + Balíček Kniha Vraniak Albín s Denníčkom odvahy

Zostáva 29/30

Čítanie z knihy Vraniak Albín s autorkou Zuzanou Wienk spojené s rozhovormi o odvahe a podpisovanie knižiek. 

Voucher platí pre:

dieťa (majiteľ knižky:) + 2 kamaráti/kamarátky a sprievod – rodiča/ov alebo inej zodpovednej dospelej osoby za maloletého. 

+ Balíček Kniha Vraniak Albín + Denníček odvahy"

* Miesta a dátumy „čítania“ upresníme podľa lokality bydliska darcov, ktorých budeme kontaktovať mailom. 

* poštovné/kuriér v sume 4 € zahrnuté v cene

Zostáva 29/30
Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Podporou projektu „Príbehy odvahy pre malých aj veľkých“ pomôžete občianskemu združeniu Bystriny, ktoré každoročne udeľuje ocenenie pre odvážnych Biela vrana.

Je pre nás dôležité, aby vzácni ľudia, ktorí bránia pravdu a stoja proti arogancii moci, zažili poďakovanie a podporu. Nielen vyhrážky, trest či posmech. Pomôžte nám týchto ľudí nájsť, verejne im poďakovať, pomáhať im bojovať ďalej a šíriť posolstvá odvahy.

Nech je kŕdeľ bielych vrán čoraz väčší. 

ĎAKUJEME!

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Albínova výzva: Denníček odvahy
Prispejte 11 € a viac

Albínova výzva: Denníček odvahy

Zostáva 69/70

Albínova výzva je plánovač a denníček odvahy pre deti. S ním môžu kuť plány a zapísať, čo pri nich prežili. Na každý odvážny deň majú jednu stránku. Ich skutky odvahy a dobra si môžu vymýšľať ako chcú. 

Priebeh hry: Deti urobia 30 drobných skutkov dobra alebo odvahy. Za každý im pribudne biele pierko a na konci tejto dobrodružnej cesty dostanú “odznak” odvahy v podobe superhrdinu Albína, ktorý si môžu kamkoľvek nažehliť.

Zostáva 69/70
Získať túto odmenu
Balíček Vraniak Albín: Kniha + Denníček odvahy
Prispejte 23 € a viac

Balíček Vraniak Albín: Kniha + Denníček odvahy

Zostáva 99/100

Chcete vedieť, ako sa stať odvážnou bielou vrankou? Podarí sa Vám to vďaka Albínovej výzve a jeho Denníčku odvahy pre malých hrdinov a hrdinky, ktoré chcú odvahu preniesť z príbehu v knižke Vraniak Albín aj do skutočného života. 

* poštovné/kuriér v sume 4 € zahrnuté v cene

Zostáva 99/100
Získať túto odmenu
Čítačka so Zuzanou Wienk + Balíček Kniha Vraniak Albín s Denníčkom odvahy
Prispejte 40 € a viac

Čítačka so Zuzanou Wienk + Balíček Kniha Vraniak Albín s Denníčkom odvahy

Zostáva 29/30

Čítanie z knihy Vraniak Albín s autorkou Zuzanou Wienk spojené s rozhovormi o odvahe a podpisovanie knižiek. 

Voucher platí pre:

dieťa (majiteľ knižky:) + 2 kamaráti/kamarátky a sprievod – rodiča/ov alebo inej zodpovednej dospelej osoby za maloletého. 

+ Balíček Kniha Vraniak Albín + Denníček odvahy"

* Miesta a dátumy „čítania“ upresníme podľa lokality bydliska darcov, ktorých budeme kontaktovať mailom. 

* poštovné/kuriér v sume 4 € zahrnuté v cene

Zostáva 29/30
Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Podporou projektu „Príbehy odvahy pre malých aj veľkých“ pomôžete občianskemu združeniu Bystriny, ktoré každoročne udeľuje ocenenie pre odvážnych Biela vrana.

Je pre nás dôležité, aby vzácni ľudia, ktorí bránia pravdu a stoja proti arogancii moci, zažili poďakovanie a podporu. Nielen vyhrážky, trest či posmech. Pomôžte nám týchto ľudí nájsť, verejne im poďakovať, pomáhať im bojovať ďalej a šíriť posolstvá odvahy.

Nech je kŕdeľ bielych vrán čoraz väčší. 

ĎAKUJEME!