Podporte pokračovanie škôlky pre deti z Ukrajiny v Bratislave – Dúbravke

Získaných 0 € 683 €
12 500 €
51 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
OZ Spoločenstvo kresťanov Christiana
Dátum pridania
13. 3. 2023

Pomôžte nám pokračovať v úspešnom projekte škôlky pre ukrajinské rodiny

Táto kampaň je pokračovaním úspešnej kampane Podporte škôlku pre deti z Ukrajiny v Bratislave – Dúbravke 

Mesto Bratislava, podobne ako iné mestá, bojuje s nedostatkom miest v materských školách. K tomu prichádzajú deti odídencov z Ukrajiny a tiež potrebujú nájsť miesto v materských školách. Aj vďaka vašim príspevkom sme mali možnosť vytvoriť komunitnú škôlku pre ukrajinské rodiny hľadajúce v Bratislave dočasné útočisko pred vojnou. Pomohli sme spoločne najmä teda osamelým matkám s deťmi. Sú to deti prechádzajúce traumatickou skúsenosťou, prežívajú odlúčenie, vykorenenie. Je tu aj jazyková a kultúrna bariéra. V apríli 2022 sa nám podarilo otvoriť triedu pre deti odídencov.  V predškolskom zariadení sa ukrajinské deti môžu v bezpečí hrať i učiť, zatiaľ čo ich matky pracujú a zabezpečujú im živobytie v tomto krízovom období. Medzi Ukrajincami je určitý pohyb, odídenci k nám prichádzajú alebo sa vracajú či cestujú ďalej. Deťom uľahčíme zvyknúť si na nové prostredie tým, že môžu byť potrebný čas v centre spolu s matkou, čo v bežnej materskej škole možné nie je.

Deťom a rodičom je umožnená interakcia s rovesníkmi v rodnom jazyku, veku primerané vzdelávacie a hrové aktivity tak, ako boli zvyknuté doma. Navyše sa stretávaním a hraním s rodičmi a deťmi slovenských tried na detskom ihrisku nášho centra na dennej báze integrujú v novom prostredí a vytvárajú si nové vzťahy. Pripravujeme dielničky a škôlkovú slávnosť s občerstvením, aby sa stretla široká komunita rodičov, starých rodičov, detí, učiteliek.

Uvedomujeme si aj to, že rodiny traumatizované vojnou potrebujú viac ako len „bežnú“ škôlku, preto našu škôlku zastrešuje Centrum poradenstva a prevencie Bratislava 3. V praxi to znamená, že škôlku navštevuje ukrajinská psychologička a je k dispozícii aj na konzultácie. Je tu príležitosť na poradenstvo a podporu pre matky priamo od niekoho, kto rozumie ich kultúre, jazyku, situácii.

Kto kampaň organizuje?

Inštitucionálne projekt zastrešuje OZ Spoločenstvo kresťanov Christiana, ktoré je zriaďovateľom Detského kresťanského centra Ako doma. Ide o neštátne zariadenie, ktoré od štátu príspevok nedostáva. Funguje na podpore rodičov, priateľov a darcov. OZ Spoločenstvo kresťanov Christiana zároveň pravidelne realizuje finančné zbierky, ale aj zbierky vychádzajúce z potrieb a prioritizácie samotných rodičov a detí našej ukrajinskej komunity detského centra. 

V rámci škôlky sa nám podarilo vytvoriť 3 pracovné pozície pre ukrajinské ženy. Vzdelávanie pre ukrajinské deti majú na starosti dve ukrajinské učiteľky. Na výpomoc majú asistentku, ktorá pomáha s upratovaním, výdajom stravy a asistuje učiteľke v prípade potreby. Zariadenie pre 20 detí je k dispozícii od pondelka do piatku v čase od 7 do 17 h.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Na prevádzku a skvalitňovanie poskytovaných služieb však potrebujeme podporu. Je dôležité, aby mohli byť naďalej finančne dostupné pre matky a zároveň sme dokázali zaplatiť zamestnancov. 

Škôlku pre deti z Ukrajiny prevádzkujeme v budove bývalej materskej školy na Bagarovej ulici v Bratislave, Dúbravke. K dispozícii máme jednu veľkú triedu so zázemím (kuchynka, toalety, šatňa) a areál detského ihriska. V rovnakej budove sa nachádzajú aj triedy Detského kresťanského centra Ako doma.

Celkovo teda financie použijeme na:

  • mzdy pre zamestnancov (cca. 3700Eur/mes.),
  • stravu a hygienické potreby pre 20 detí a troch zamestnancov (cca. 850Eur/mes.),
  • nájom, energie a pod. (cca. 300Eur/mes.),
  • učebné materiály a uhradenie priamych nákladov spojených s užívaním priestorov a ihriska (spolu cca. 150Eur/mes.) .

Mesačné náklady na škôlku teda budú približne 5000 Eur. Príspevok matiek bude dobrovoľný, podľa ich možností. 

Každý Váš finančný dar môže pomôcť ďalšiemu pokračovaniu prevádzky škôlky pre deti z Ukrajiny v Bratislave – Dúbravke.

Ďakujeme za Vašu pomoc!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
25 €  •  20. 3. 2023 8:38
Dobrosrdečný darca
25 €  •  18. 3. 2023 22:47
Dobrosrdečný darca
123 €  •  18. 3. 2023 14:13
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  17. 3. 2023 16:13
Milý darca
50 €  •  16. 3. 2023 21:15
Milý darca
50 €  •  16. 3. 2023 20:16
Darca, ktorý je za každú dobrost
220 €  •  14. 3. 2023 21:04
Milý darca
40 €  •  14. 3. 2023 12:11
Darca, ktorý je za každú dobrost
40 €  •  13. 3. 2023 21:35
Štedrý darca
100 €  •  13. 3. 2023 21:08

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Láskavý darca
25 €  •  20. 3. 2023 8:38
Dobrosrdečný darca
25 €  •  18. 3. 2023 22:47
Dobrosrdečný darca
123 €  •  18. 3. 2023 14:13
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  17. 3. 2023 16:13
Milý darca
50 €  •  16. 3. 2023 21:15
Milý darca
50 €  •  16. 3. 2023 20:16
Darca, ktorý je za každú dobrost
220 €  •  14. 3. 2023 21:04
Milý darca
40 €  •  14. 3. 2023 12:11

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň