Podporme deväťročného rally pretekára na jeho ceste za úspechom

Získaných 0 € 450 €
od 2 darcov
51 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať
Dátum pridania
23. 6. 2022

Kto kampaň organizuje?

Sme tím HPD Motorsport, v ktorom jazdí najmladší rally pretekár, nielen na Slovensku, ale aj v okolitých štátoch. Má deväť rokov, volá sa Sebastian Greisiger a už v takomto mladom veku žne úspechy, za ktoré by sa nemusel hanbiť žiaden dospelý.

Sebastian dokáže oveľa viac ako len jazdiť. Svoje auto si dokáže opraviť, zvládne prezuť pneumatiky, ako aj nastaviť auto na preteky. Samozrejme, na tejto ceste mu intenzívne pomáha a robí navigátora aj jeho tatino – Dušan Greisiger. 

Sebastianova denná rutina je škola, domáce úlohy a šup-šup trénovať – je to veľká drina, ale tento mladý a talentovaný deväťročný pretekár rally sa túži stále zdokonalovať a naberať nové skúsenosti.  

Sebastianova cesta k rally

Sebastianova cesta k rally začala, keď mal iba šesť rokov a vzbudil sa v ňom záujem o jazdu na motokárach. O rok nato, ako 7-ročný, si sadol prvýkrát za volant pretekárskeho auta. Ani sme sa nenazdali a na jar v roku 2021 odštartoval svoj prvý rally pretek. Netrvalo to dlho a prišli prvé úspechy – v sezóne 2021 sa zúčastnil siedmych rally pretekov (na Slovensku a v susednej Českej republike), pričom získal hneď dva poháre. 

V novej sezóne 2022 čakali na Sebastiana aj nové výzvy, s ktorými sa doteraz nestretol. Sezónu začal tým, že si vyskúšal aké je to pretekať na snehu, kde absolvoval hneď dva preteky. Ďalej ho čaká výmena auta za nové a k tomu náročnejšie preteky, tentokrát dokonca už aj medzi dospelými, v kategórii A2 (do 1 600 cmm).

Celkovo doposiaľ získal tri umiestnenia, teda tri poháre. Sezóna 2022 ešte neskončila a Sebastiana čaká množstvo náročných pretekov na Slovensku a v Českej republike. 
Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze zo zbierky budú použité na potrebné vybavenie, ktoré je nevyhnutné na ďalšie fungovanie, ako sú napríklad: palivo, pneumatiky, štartovné, posilňovňa, ubytovanie počas pretekov, rally škola, či náhradné diely. 

Ako všetci vieme, v súčasnosti sú ceny paliva veľmi vysoké, a preto je následkom aj zdražovanie účasti na pretekoch. Tankovať treba nielen do pretekárskeho vozidla, no aj do toho sprievodného, ktorým ťaháme pretekárske vozidlo. 

Pre lepšiu predstavu, štartovné na pretekoch sa pohybuje medzi 120 až 200 eur. Tam to však zďaleka nekončí – ak zarátame aj ostatné náklady ako napríklad spomínané palivo, ubytovanie či ostatné, jeden pretek nás vyjde okolo 400–500€. Táto čiastka môže byť, samozrejme, niekedy aj vyššia, záleží to od toho, kam cestujeme, koľko dní trvá pretek a aj ako veľmi opotrebujeme pneumatiky. 

Za jednu sezónu opotrebujeme štyri sady pneumatík. Jedna sada stoji približne 1 000€. Ďalším faktorom je, že Sebastian je ešte len dieťa, ktoré rýchlo rastie. Treba mu preto kupovať novú bezpečnostnú kombinézu, nehorlavé spodné prádlo, topánky, rukavice a helmu. Celý komplet vychádza približne na 1 500€. 

Veľmi by sme chceli umožniť Sebastianovi pokračovať v tom, čo ho baví a napĺňa. Vážime si každé jedno euro a každú pomoc, ktorú nám poskytnete na to, aby sa Sebastian mohol ďalej zdokonalovať.
A ktovie – možno práve vďaka vám bude o pár rokov reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta v rally! 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Dobročiný Darca
150 €  •  24. 6. 2022 13:46
Tatiana
300 €  •  23. 6. 2022 18:25
Držím palce a nikdy sa nevzdávajte svojho sna.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Tatiana
300 €  •  23. 6. 2022 18:25
Držím palce a nikdy sa nevzdávajte svojho sna.
Dobročiný Darca
150 €  •  24. 6. 2022 13:46

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám