Podieľajte sa na znovuzrodení magického festivalu SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY

Míľnik 1/2

Zabezpečíme kvalitnú osvetľovaciu techniku, ktorá dodá festivalu väčší vizuálny rozmer.

Získaných 0 € 930 €
1 000 €
6 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Zabezpečíme kvalitnú ozvučovaciu techniku, bez ktorej sa dnes už žiaden hudobný festival nezaobíde.

Získaných 0 € 930 €
1 800 €
6 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Pohorelá Vedno
Dátum pridania
9. 5. 2023

Ako sa Pohorelá dostala na festivalovú mapu Slovenska

Písal sa rok 2002, kedy sa partia dvoch pohorelských hudobných nadšencov rozhodla pre zaujímavý krok v ich dovtedy bežnom živote. A to založiť prvý hudobný festival svojho druhu na Horehroní! Keďže sa festival mal odohrávať v období letného slnovratu, dali mu magický názov Svätojánska Noc Plná Hudby

Čas plynul a počas 9 festivalových ro©kov sa na prírodnom amfiteátri v malebnej horehronskej obci Pohorelá predstavila takmer celá vtedajšia slovenská hudobná scéna doplnená o zaujímavé mená dokonca aj z tej českej!

Ako na celý svet, tak aj na slovenskú festivalovú scénu v tej dobe však zavítala finančná kríza! V roku 2010 sa preto v Pohorelej magická svätojánska vatra rozhorela na dlhé roky naposledy…

Uplynulo dlhých 9 rokov, kým sa obec Pohorelá znovu dokázala vrátiť na festivalovú mapu Slovenska! Po rôznych apeloch ľudí zo slovenskej muzikantskej obce a pri príležitosti výročia 50 rokov existencie horehronskej hudobnej legendy, skupiny Úsvit. V roku 2019 magická Svätojánska Noc Plná Hudby opäť ožila!

Na scénu však dorazil COVID-19 a rôzne jemu prislúchajúce protipandemické opatrenia. Čiže všetci dobre vieme, čo nasledovalo najbližšie 2 roky… 

Svätojánska Noc Plná Hudby je späť, ale…

Ako sa hovorí, všetko zlé raz pominie, a tak tomu bolo aj s covidom. V roku 2022 sa hudobné festivaly a podujatia mohli po dlhej dobe konečne zhlboka nadýchnuť a opäť privítať svojich návštevníkov. Medzi ne minulé leto nepochybne patril aj vydarený, v poradí už 11. ročník Svätojánskej Noci Plnej Hudby.

Festival Svätojánska Noc Plná Hudby bol vždy známy hlavne svojou rodinnou a priateľskou atmosférou, na čom sme celý koncept festivalu postavili opäť aj v roku 2022, z čoho boli diváci ale aj hudobní interpreti veľmi nadšení!Pre organizáciu festivalu sme využili útulný a veľmi pekný areál prírodného amfiteátra v Pohorelej, ktorý je momentálne funkčne prepojený so zrekonštruovanou budovou obecného úradu, v ktorej sme pre účinkujúcich pripravili pohodlný back-stage s kvalitne zabezpečeným cateringom

Hneď po skončení minulého ročníku festivalu sme sa pustili do organizácie toho nasledujúceho. Avšak v tejto neľahkej ekonomickej situácii, kedy sa ukrajuje z každého rozpočtu, finančné škrty neobišli ani nás. Naše hlavné zdroje financovania, ktorými boli granty a dotácie od inštitúcií územnej a verejnej samosprávy, kvôli aktuálnej nepriaznivej ekonomickej situácii nenaplnili naše predpoklady s ktorými sme pracovali pri tvorbe rozpočtu pre aktuálny ročník festivalu. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli tieto straty príjmov vykryť aj prostredníctvom tejto fundraisingovej výzvy!

OBRACIAME SA PRETO NA VÁS A VERÍME, ŽE NÁS V TEJTO NEĽAHKEJ SITUÁCII PODPORÍTE!

Pomôžte nám zaplátať dieru v našom rozpočte a vyzbierať finančné prostriedky na zabezpečenie kvalitnej a spoľahlivej ozvučovacej a osvetľovacej techniky na festivale. My Vás za to zaujímavo odmeníme! Momentálne intenzívne pracujeme na tom, aby festival po minuloročnom oživení pokračoval vo svojej peknej tradícii aj naďalej! Každým ročníkom sa snažíme zlepšovať, zvyšovať úroveň festivalu a vytvoriť pre Vás nezabudnuteľnú rodinno-priateľskú atmosféru, ktorú si vždy radi užijete v našom malebnom horehronskom prostredí s nádherným výhľadom na majestátnu Orlovu.

Toto leto sme si pre Vás pripravili naozaj bohatý program, v ktorom si svojho favorita nájde každá veková kategória a priaznivec nejedného hudobného žánru.

Návštevníci sa môžu tešiť na scénické divadlo pre deti v podaní divadla SPOZAVOZA, vystúpenie Základnej umeleckej školy TALENTÁRIUM. Priestor sme už tradične dali aj domácim muzikantom a kapelám ako BLUES GENERATIONDRUHÝ DYCH a REKU SYNKU. Najväčším ťahákom však budú zvučné mená zo slovenskej hudobnej scény, ktorými jednoznačne sú králi reggae MEDIAL BANANA, punk-rockoví ZOČI VOČI a rusín-folkoví ČENDEŠ. Čerešničkou na festivalovej torte bude DJ-ské duo MALALATA, ktoré bezpochyby svojimi balkánskymi rytmami roztancuje každého zúčastneného.

Na festivale bude fungovať pestrá gastro zóna, samozrejme nebude chýbať ani najpodstatnejšia festivalová sekcia s nápojmi, útulná oddychová zóna, detská zóna s rôznymi atrakciami pre tých najmenších a svoj priestor ako vždy v rámci festivalu dostanú aj zaujímavé regionálne značky a predajcovia.

Aj tento rok sme sa sa rozhodli festival pre našich návštevníkov pripraviť za primeranú symbolickú cenu vstupeniek, no zároveň nestratiť na jeho kvalite a úrovni.

Avšak ani náš festival sa bez podpory sponzorov a dobrovoľných darcov nezaobíde, a preto sme sa prostredníctvom fundraisingovej platformy Donio rozhodli osloviť a požiadať o podporu aj Vás. Nakoľko veríme, že Svätojánska Noc Plná Hudby má svojich verných fanúšikov, priaznivcov a podporovateľov, ktorí nám pri jej organizácii v tejto neľahkej dobe pomôžu.

Na čo získané peniaze z kampane použijeme?

Ako sme už spomínali finančná situácia v oblasti živej kultúry nie je v dnešnej dobe ideálna, a preto nás poteší naozaj každé jedno euro, ktoré sa nám prostredníctvom tejto fundraisingovej kampane podarí vyzbierať. Vyzbierané finančné prostriedky použijeme na vykrytie strát v našom festivalovom rozpočte, ktoré sme zaznamenali kvôli výpadku príjmov zo žiadostí o granty a dotácie, nakoľko tie boli naším primárnym zdrojom financovania festivalu!

Konkrétne sa bude jednať o zafinancovanie kvalitnej a spoľahlivej ozvučovacej a osvetľovacej techniky, bez ktorej sa dnes už žiaden hudobný festival nezaobíde!

Všetkých Vás touto cestou srdečne pozývame osláviť príchod letného slnovratu na Horehronie, počas magického hudobného festivalu SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY 2023! Tešíme sa na Vás v areáli amfiteátra horehronskej obce Pohorelá, v tradičnom období pálenia jánskych ohňov, a to v Sobotu 17. 06. 2023.

KTO STOJÍ ZA ORGANIZÁCIOU CELÉHO FESTIVALU A TOUTO FUNDRAISINGOVOU KAMPAŇOU?

Partia hudobných nadšencov a pohorelských srdciarov, ktorí chcú prostredníctvom čarovného festivalu pritiahnuť do regiónu návštevníkov z celého Slovenska a poskytnúť im nezvyčajný hudobný zážitok v malebnom prírodnom prostredí pod upätím Nízkych Tatier s nádherným výhľadom na majestátnu Orlovu hoľu.

Festival je organizovaný a právne zastrešený občianskym združením Pohorelá Vedno v spolupráci s Obcou Pohorelá.Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  26. 5. 2023 11:51
METALINDA / Sámel ml. manager
50 €  •  25. 5. 2023 11:01
S radosťou pre SVÄTOJÁNSKU NOC PLNÚ HUDBY, sme pri Vás !
Štedrý darca
15 €  •  24. 5. 2023 20:29
Štedrý darca
25 €  •  22. 5. 2023 9:22
Veľkorysý darca
500 €  •  19. 5. 2023 18:38
Láskavý darca
100 €  •  15. 5. 2023 22:19
Štedrý darca
10 €  •  15. 5. 2023 18:37
Láskavý darca
50 €  •  10. 5. 2023 21:23
Láskavý darca
100 €  •  10. 5. 2023 19:45
Dobrosrdečný darca
50 €  •  10. 5. 2023 10:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  9. 5. 2023 22:45

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

DOBRÝ POCIT
Prispejte 10 € a viac

DOBRÝ POCIT

Odmenou ti bude dobrý pocit na srdci, nakoľko aj ty prispeješ finančným prostriedkom v ľubovoľnej výške a podporíš tým dobrú vec.

ORIGINÁLNY ODZNAK OD MARGETIEK + (1x voľný vstup)
Prispejte 15 € a viac

ORIGINÁLNY ODZNAK OD MARGETIEK + (1× voľný vstup)

Zostáva 29/30

Ku 1× voľnému vstupu na festival dostaneš aj exkluzívny odznak od Margetiek zo Šumiaca.

Zostáva 29/30
CD REKU SYNKU + (1× voľný vstup)
Prispejte 25 € a viac

CD REKU SYNKU + (1× voľný vstup)

Zostáva 19/20

1 x voľný vstup na festival + CD pohorelsko-bystrickej reggae formácie Reku Synku – Reggaenerácia.

Zostáva 19/20
DVD PLOŠTÍN PUNK + (1x voľný vstup)
Prispejte 50 € a viac

DVD PLOŠTÍN PUNK + (1× voľný vstup)

Zostáva 3/4

1 x voľný vstup na festival + DVD Ploštín Punk 25 rokov s vami.

Zostáva 3/4
5x VOĽNÝ VIP VSTUP NA FESTIVAL + (free catering)
Prispejte 100 € a viac

5× VOĽNÝ VIP VSTUP NA FESTIVAL + (free catering)

Zostáva 18/20

Uži si festival s výhodami 5 x voľného VIP vstupu. Načapuj si zadarmo vychladené pivo alebo limonádu. Daj si pohár kvalitného vína alebo len tak niečo chutné na zahryznutie

Zostáva 18/20
STRETNUTIE A SPOLOČNÁ FOTO S JEDNÝM Z HEADLINEROV FESTIVALU PODĽA VLASTNÉHO VÝBERU + (10x VIP vstup)
Prispejte 250 € a viac

STRETNUTIE A SPOLOČNÁ FOTO S JEDNÝM Z HEADLINEROV FESTIVALU PODĽA VLASTNÉHO VÝBERU + (10× VIP vstup)

Zostáva 10/10

Nakukni do VIP zóny festivalu a stretni sa so svojím obľúbeným hudobným interpretom. Pokecaj a urob si s ním spoločnú fotku na pamiatku. Zober so sebou dokonca aj celú partiu a užite si spolu výhody 10 x VIP voľného vstupu na festival!

Zostáva 10/10
HLAVNÝ SPONZOR FESTIVALU + (2x nocľah, 10x VIP vstup)
Prispejte 500 € a viac

HLAVNÝ SPONZOR FESTIVALU + (2× nocľah, 10× VIP vstup)

Zostáva 3/4

Staň sa hlavným sponzorom festivalu! Tvoje meno/názov spoločnosti sa objaví na oficiálnom plagáte, sociálnych sieťach a v marketingovej kampani festivalu. K tomu od nás získaš 2 x nocľah v krásnom prostredí Nízkych Tatier v Útulni Andrejcová a 10 x VIP voľný vstup na festival.

Zostáva 3/4
GENERÁLNY SPONZOR FESTIVALU + (2x wellnes voucher, 10 ks VIP vstup)
Prispejte 1 000 € a viac

GENERÁLNY SPONZOR FESTIVALU + (2× wellnes voucher, 10 ks VIP vstup)

Zostáva 2/2

Staň sa generálnym sponzorom festivalu! Tvoje meno/názov spoločnosti sa objaví na oficiálnom plagáte, sociálnych sieťach a v marketingovej kampani festivalu. K tomu od nás získaš 2 x wellness voucher do HOTELu PARTIZÁN a 10 x VIP voľný vstup na festival.

Zostáva 2/2

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

DOBRÝ POCIT
Prispejte 10 € a viac

DOBRÝ POCIT

Odmenou ti bude dobrý pocit na srdci, nakoľko aj ty prispeješ finančným prostriedkom v ľubovoľnej výške a podporíš tým dobrú vec.

ORIGINÁLNY ODZNAK OD MARGETIEK + (1x voľný vstup)
Prispejte 15 € a viac

ORIGINÁLNY ODZNAK OD MARGETIEK + (1× voľný vstup)

Zostáva 29/30

Ku 1× voľnému vstupu na festival dostaneš aj exkluzívny odznak od Margetiek zo Šumiaca.

Zostáva 29/30
CD REKU SYNKU + (1× voľný vstup)
Prispejte 25 € a viac

CD REKU SYNKU + (1× voľný vstup)

Zostáva 19/20

1 x voľný vstup na festival + CD pohorelsko-bystrickej reggae formácie Reku Synku – Reggaenerácia.

Zostáva 19/20
DVD PLOŠTÍN PUNK + (1x voľný vstup)
Prispejte 50 € a viac

DVD PLOŠTÍN PUNK + (1× voľný vstup)

Zostáva 3/4

1 x voľný vstup na festival + DVD Ploštín Punk 25 rokov s vami.

Zostáva 3/4
5x VOĽNÝ VIP VSTUP NA FESTIVAL + (free catering)
Prispejte 100 € a viac

5× VOĽNÝ VIP VSTUP NA FESTIVAL + (free catering)

Zostáva 18/20

Uži si festival s výhodami 5 x voľného VIP vstupu. Načapuj si zadarmo vychladené pivo alebo limonádu. Daj si pohár kvalitného vína alebo len tak niečo chutné na zahryznutie

Zostáva 18/20
STRETNUTIE A SPOLOČNÁ FOTO S JEDNÝM Z HEADLINEROV FESTIVALU PODĽA VLASTNÉHO VÝBERU + (10x VIP vstup)
Prispejte 250 € a viac

STRETNUTIE A SPOLOČNÁ FOTO S JEDNÝM Z HEADLINEROV FESTIVALU PODĽA VLASTNÉHO VÝBERU + (10× VIP vstup)

Zostáva 10/10

Nakukni do VIP zóny festivalu a stretni sa so svojím obľúbeným hudobným interpretom. Pokecaj a urob si s ním spoločnú fotku na pamiatku. Zober so sebou dokonca aj celú partiu a užite si spolu výhody 10 x VIP voľného vstupu na festival!

Zostáva 10/10
HLAVNÝ SPONZOR FESTIVALU + (2x nocľah, 10x VIP vstup)
Prispejte 500 € a viac

HLAVNÝ SPONZOR FESTIVALU + (2× nocľah, 10× VIP vstup)

Zostáva 3/4

Staň sa hlavným sponzorom festivalu! Tvoje meno/názov spoločnosti sa objaví na oficiálnom plagáte, sociálnych sieťach a v marketingovej kampani festivalu. K tomu od nás získaš 2 x nocľah v krásnom prostredí Nízkych Tatier v Útulni Andrejcová a 10 x VIP voľný vstup na festival.

Zostáva 3/4
GENERÁLNY SPONZOR FESTIVALU + (2x wellnes voucher, 10 ks VIP vstup)
Prispejte 1 000 € a viac

GENERÁLNY SPONZOR FESTIVALU + (2× wellnes voucher, 10 ks VIP vstup)

Zostáva 2/2

Staň sa generálnym sponzorom festivalu! Tvoje meno/názov spoločnosti sa objaví na oficiálnom plagáte, sociálnych sieťach a v marketingovej kampani festivalu. K tomu od nás získaš 2 x wellness voucher do HOTELu PARTIZÁN a 10 x VIP voľný vstup na festival.

Zostáva 2/2