Výzva ukončená:

Pomôžte zabezpečiť opravu strechy pre pani Jolanku a jej dve deti

Získaných 0 € 0 €
10 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
11 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte zabezpečiť opravu strechy pre pani Jolanku a jej dve deti

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Jolana Bučková
Dátum pridania
8. 2. 2023

Kto kampaň organizuje?

Kampaň organizuje priateľka pani Jolanky. Pani Jolanka býva v staršom domčeku, ktorý sam o sebe potrebuje veľkú rekonštrukciu, no najhoršie je na tom strecha, ktorá nutne potrebuje radikálny zásah. Pani Jolanka sa bojí, že im zachvíľu spadne na hlavu.


Príbeh pani Jolanky

V domčeku býva so svojimi detičkami, ktoré majú 16 rokov, sú to dvojičky. Jednou z nich je milý a pracovitý chlapec Stanko, ktorý chodí na strednú stavbársku školu a môže sa pýšiť ukážkovým vysvedčením, pomáha s čím vie, a je veľmi skromný, nikdy nič nepýta pre seba. A potom je tu Dominika, ktorá má mentálny a fyzický postih. Je na úrovni 2-ročného dievčatka a vyžaduje starostlivosť 24 hodín denne.

Žiaľ, pani Jolanka je samoživiteľka rodiny a peniaze nazvyš nemá. Na opravu strechy sa jej raz darcovia vyzbierali, peniaze odovzdali firme a tá ich aj vzala, no nič neopravila. Dala sa do krachu a pani Jolanke ostali oči pre plač. Samozrejme toto rieši polícia, no vraj peniaze očakávať späť nemusia, proste ich nie je kde vziať. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Na rekonštrukciu a opravu strechy. Najlepšia by bola aj výmena okien a zateplenie. Ak by sa podarilo získať cieľovú sumu, snáď by vyšlo na všetko, no priorita je strecha, ktorá je v katastrofálnom stave a hrozí, že naozaj spadne na hlavu celej rodine. 

Bolo by úžasné, keby táto trojčlenná rodinka dokázala získať sumu, vďaka ktorej sa oprava strechy stane realitou. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň