Výzva ukončená:

Obytné karavany pre utečencov z Ukrajiny

Získaných 0 € 0 €
10 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
44 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Obytné karavany pre utečencov z Ukrajiny

Získaných 0 € 0 €
10 000 €
Dátum pridania
28. 3. 2022

Predstavenie príbehu

Sme O.Z Neziskový svet a pod projektom Predobro.sk pomáhame ľuďom, zvieratkám a prírode. Keďže sú naši dobrovoľníci neustále v teréne, dostávame  okamžité spätné reakcie. A reagujeme na to, čo je v daný moment a v danej oblasti najviac treba.

Momentálne sa naši dobrovoľníci zúčastňujú potravinových zbierok  a rozvážajú jedlo. Rozprávajú sa priamo s utečencami a zistili, že nakoľko je akútny nedostatok voľných ubytovacích kapacít a vznikajú aj konflikty u už ubytovaných. Prijali by samostatné bývanie aj v obytných karavanoch. Preto vás chceme poprosiť o pomoc pri kúpe prvého karavanu. 

Kto za kampaňou stojí?

Občianske združenie Neziskový svet so sídlom na ulici Kollárova v obci Kopčany sa zaoberá pomocou ľuďom, zvieratám a prírode. Našu činnosť môžete sledovať na stránke www.predobro.sk alebo na Fb stánkach a skupinách Predobro.sk.  

Zatiaľ najväčším ocenením pre nás bolo že zakladateľka združenia pani Ilonka Damborská získala titul Mama roka 2021 práve za projekty združenia napr. záchranou života onkologickej pacientky Gabiky, ktorej zdravotná poisťovňa odmietla úhradu liečby a tým ju odsúdila na smrť, či vybudovaním S.O.S izbičiek pre rodiny v núdzi, ktoré by inak skončili na ulici a ich deti v detských domovoch.

Na čo získané peniaze použijme?

Na nákup obytného karavanu a prenájom pozemku, kde tento karavan bude slúžiť ako dočasné ubytovanie pre rodiny utečencov, pokým si nenájdu iné bývanie. Ďalej bude slúžiť v prípade živelných pohrôm, ako dočasné ubytovanie na mieste tragédie. 

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám