Nepočujúci Ukrajinci na Slovensku

Získaných 0 € 60 €
20 000 €
28 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať
Dátum pridania
25. 3. 2022

Kto kampaň organizuje?

Slovenský zväz posunkujúcich vytvoril krízový tím dobrovoľníkov na pomoc nepočujúcim Ukrajincom. V súvislosti s vojnovou situáciou na Ukrajine koordinujeme ich cestu cez naše územie a zabezpečujeme im predovšetkým bezbariérovú komunikáciu. Vačšina nepočujúcich Ukrajincov cez našu krajinu cestuje do iných krajín a niektorí sa rozhodli zostať na Slovensku. Ich počet však každým dňom narastá, dobrovoľníci pomáhajú v rámci svojich možností. Ceny nafty a benzínu sa pritom zdražujú. Zároveň zháňame pre nich ubytovanie. Finančná situácia začala byť neúnosná, preto sa Slovenský zvaz posunkujúcich rozhodol založiť finančnú zbierku. Pripravujeme aj ďalšiu materiálnu a inú pomoc pre nepočujúcich utečencov, ako sú  hygienické potreby, oblečenie a batérie do načúvacích aparátov. 

Komu pomôžeme?

Celková vyzbieraná čiastka bude po skončení výzvy v 100 % výške nepočujúcim Ukrajincom, Ukrajinkám, ich deťom a rodinám. Situácia nepočujúcich utečencov a utečenkýň je komplikovaná kvôli komunikačnej bariére. Tým, že nepočujú, nedostávajú sa im včas potrebné informácie. Navyše na utečencov neplatí slovenská legislatíva, konkrétne zákon o sociálnych službách, ktorá im garantuje bezbariérový prístup k informáciám. Finančné prostriedky budú využité prioritne na zabezpečenie tlmočníckych služieb, základné potreby, náklady na benzín, dočasné i dlhodobé ubytovanie, či rôzne výdavky týkajúce sa pomoci nepočujúcim utečencom z Ukrajiny. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Príspevky budú použité na pomoc ukrajinským nepočujúcim a ich rodinám, konkrétne na zabezpečenie ich základných potrieb: strechy nad hlavou, jedla, bezbariérovej komunikácie a rôznych výdavkov súvisiace s ich pobytom na Slovensku . Zároveň naďalej organizujeme pomoc pre rodiny a priateľov nepočujúcich, ktorí stále ešte zostávajú na Ukrajine a koordinujeme ich prechod cez slovenské hranice k nám. Zabezpečujeme aj tlmočnícke služby, a to ako v medzinárodnom systéme posunkov, tak i slovenskom, ale i ukrajinskom posunkovom jazyku. Snažíme sa to zabezpečovať cez našich dobrovoľníkov krízového tímu. 

Naša pomoc ukrajinským utečencom zahŕňa štyri oblasti:  

1. Poskytujeme bezbariérovú komunikáciu v medzinárodnom posunkovom systéme nepočujúcim, ktorí sa potrebujú zaregistrovať na úradoch a zorientovať sa v našej krajine. 

2. Zabezpečujeme pre nich dočasné i dlhodobé ubytovanie

3. Venujeme sa adaptačným aktivitám – hľadáme prácu, kontaktujeme školy a škôlky pre deti, poskytujeme aktivity v kluboch pre nepočujúcich, ktoré uľahčia ich plnohodnotné zapojenie do slovenskej spoločnosti. 

4. Organizujeme materiálnu pomoc – hračky, ošatenie, drogériu, batérie do naslúchacích aparátov, či lieky.  

Milý darca
50 €  •  27. 4. 2022 15:50
Veľkorysý darca
10 €  •  28. 3. 2022 20:32

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Odkazy

Milý darca
50 €  •  27. 4. 2022 15:50
Veľkorysý darca
10 €  •  28. 3. 2022 20:32

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám