Výzva ukončená:

Malawi potrebuje operáciu. Zachráňme ho spolu.

Míľnik 1/1

Predpokladaná suma výdajov je 3300eur.

Získaných 0 € 180 €
3 300 €
 -
4 darcovia
Celkom sa zapojilo
45 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
28 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Malawi potrebuje operáciu. Zachráňme ho spolu.

Míľnik 1/1

Predpokladaná suma výdajov je 3300eur.

Získaných 0 € 180 €
3 300 €
Dátum pridania
9. 2. 2022

Malawi je valach slovenského teplokrvníka a nemal najlepší štart do života

Malawi oslávi 06. 04. 2022 svoje tretie narodeniny. Je to valach slovenského teplokrvníka. Štart do života nemal práve najlepší – na jeho nohu mu stúpla mama – nemal šťastie na veterinárov až doteraz… Je to mladý koník, ktorý si zaslúži plnohodnotne žiť a behať s kamarátmi. Život bez neho si predstaviť neviem a ani nechcem. Je to môj bezpečný prístav, môj dôvod na úsmev a moja motivácia trávim s ním každý deň..

Je to bojovník a chuť do života mu rozhodne nechýba. Malawi má žiaľ zranenie, ktoré je nutné operovať bez operácie mu môže prasknúť kĺbové puzdro – to by znamenalo eutanáziu. Kostné fragmenty je nutné vybrať – tlačia na kĺbové puzdro a vytvára sa tam tekutina.. dlho nebude…

Ak ho stratím, stratím zmysel môjho života.

Pomôžme Malawimu opäť behať a šantiť.

V nedeľu 16. 1. 2022 Malawi začal krívať.. Kontaktovala som inú veterinárku, nakoľko náš veterinár nám nedvíhal telefón. Ochotne prišla v utorok, poslala som jej aj rtg z augusta, kedy sa Malawi oficiálne stal mojím. Chcela som ho, aj keď som videla, že nôžky v poriadku nemá. Ukázalo sa, že predošlí veterinár nám neurčil správnu diagnózu a nie je to také ružové. Vypustilo sa mu asi 30ml tekutiny z päty, dostal lieky na týždeň, ale tekutina sa stále tvorí a noha je väčšia a väčšia. Artroskopická operácia je nevyhnutná, v tarzálnom kĺbe sú úlomky kosti, ktoré musia ísť preč, je poškodený aj kĺb. Ako na tom Malawi bude, sa dozvieme až počas alebo po operácii. Je to jeho jediná šanca na život, bez tejto operácie tu Malawi dlho nebude. Po operácii a následných rehabilitáciach môže Malawi fungovať bez bolesti a robiť radosť, ak všetko prebehne tak ako má. 

Jediným riešením je operácia. Kontaktovala som kliniky v Brne, Poľsku či Budapešti. Zvažujeme kliniku v Brne. Je dosť možné, že bude potrebné operovať aj druhú nohu, no to sa dozvieme až na klinike. Po operácií budú nasledovať rehabilitácie, aby mohol behať a šantiť sa s kamošmi a žiť plnohodnotný život rekreačného koník. Čaká nás dlhá a náročná cesta, najmä jeho, ale verím, že to spolu zvládneme, pretože v dvojici ide všetko ľahšie.

Pomôžte nám s nákladmi na operáciu a prepravu.

Pomôžte nám uhradiť náklady na operáciu  Malawiho a s tým spojené výdaje aj cestovné. Jeho cestu môžete sledovať na instagrame @slovakwarmblood_malawi. Za každý dar a aj zdieľanie budeme vďační.

Záleží mi na ňom a chcem, aby tu bol so mnou čo najdlhšie.

Ďakujeme za podporu

Dobrosrdečný darca
50 €  •  9. 3. 2022 22:29
Milý darca
10 €  •  3. 3. 2022 17:45
Láskavý darca
100 €  •  16. 2. 2022 20:32
Dobrosrdečný darca
20 €  •  16. 2. 2022 19:33

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám