Projekt ukončený:

Muzička a jej čarovný svet – pomôžte deťom objavovať tajomstvá hudobnej teórie

Míľnik 1/2

Dofinancujem tlač prvého vydania knihy

Získaných 0 € 2 000 €
2 000 €

Míľnik 2/2

Finančne pokryjem tlač celého prvého vydania

Získaných 0 € 2 000 €
5 000 €
 -
57 podporovateľov
Celkom sa zapojilo
35 €
Priemerná výška daru
380 €
Najvyšší dar
55 dní
Získané za
Viac o tomto projekte

Muzička a jej čarovný svet – pomôžte deťom objavovať tajomstvá hudobnej teórie

Míľnik 1/2

Dofinancujem tlač prvého vydania knihy

Získaných 0 € 2 000 €
2 000 €

Míľnik 2/2

Finančne pokryjem tlač celého prvého vydania

Získaných 0 € 2 000 €
5 000 €
Zakladateľ
Mgr. Miroslav Zahradník, PhD.
Dátum pridania
16. 5. 2023
Posledná aktualita

12. 7. 2023 11:21

Poďakovanie za podporu projektu Muzička a jej čarovný svet.

Milí darcovia a podporovatelia,

srdečne ďakujem každému z vás, ktorí ste podporili tento výnimočný a užitočný projekt pre deti. Veľmi si to vážim. Aj vďaka vám sa už čoskoro dostane hudobno-knižný projekt Muzička a jej čarovný svet medzi mladých muzikantov. Tlač knihy je naplánovaná na mesiac august 2023, a teda hneď po jej vydaní bude každému, kto si knihu touto formou zakúpil, odoslaná na jeho adresu.

Prajem všetko dobré a ešte raz veľká vďaka za vašu podporu!

Miroslav Zahradník

Zobraziť celú aktualitu

Pre koho je Muzička určená?

Veľmi dobre vieme, že deti na základných školách alebo na základných umeleckých školách nemajú v obľube hudobnú teóriu. Zápasia so strachom a s nechuťou porozumieť častokrát nezrozumiteľným poučkám a množstvu pravidiel, ktoré sú potrebné k serióznejšiemu štúdiu hudby. Práve pre týchto mladých muzikantov je určená kniha Muzička a jej čarovný svet.

Unikátny piesňovo knižný projekt Muzička a jej čarovný svet prináša čitateľom pevné základy hudobnej teórie, podané pútavou formou, v 14-tich autorských piesňach a ilustrovanej knihe. Ako autor som zameral svoju pozornosť na deti od najmenších predškolákov až po skúsenejších študentov hudby na základných umeleckých školách. Najmenšie deti sa zoznamujú s hudobnou terminológiou počúvaním originálnych piesní, ktorých texty i melódie zastrešujú najdôležitejšie okruhy hudobnej teórie. Knižný praktický sprievodca hudobnou teóriou do hĺbky vysvetľuje problematiku obsiahnutú v textoch piesní na viacerých úrovniach. Začínajúcich študentov hudby sa snažím motivovať, rozvíjať ich hudobnú predstavivosť a hudobný sluch, skúsenejší hudobníci v knihe nájdu všetky dôležité informácie potrebné k serióznemu štúdiu hudby. Čitateľov zaiste poteší aj znotovaný spevník piesní, ktoré som otextoval a zhudobnil a zaranžoval. Všetky piesne budú prístupné na web stránke projektu.


Niečo o autorovi

Moje meno je Mgr. Miroslav Zahradník, PhD. a ako muzikológ, gitarista, skladateľ, hudobný pedagóg a hudobný publicista som autorom celého piesňovo-knižného projektu Muzička a jej čarovný svet. Po takmer 3 rokoch tvorivej práce na tomto projekte som vytvoril 160 stranovú knihu o hudobnej teórii s krásnymi ilustráciami Hedvigy Gutierrez. K nej som zložil, otextoval a nahral 14 piesní, v ktorých sú zhudobnené všetky dôležité okruhy hudobnej teórie. Piesne krásnym hlasom naspievala herečka a speváčka Andrea Sabová.

Som taktiež autorom vysokoškolskej učebnice Základy jazzovej harmónie – princípy a súvislosti, (UK Bratistava, 2018)

a finalistom prestížnej medzinárodnej skladateľskej súťaže

The UK Songwriting Contest 2016.

bližšie info na www.mirozahradnik.com

Hudobná teória zábavne? Prečo nie!

Pri viac ako 20 ročnej hudobnej pedagogickej praxi sa neustále stretávam s faktom, že hudobná teória je pre deti študujúce hudbu snáď najmenej obľúbený predmet. Práve lockdown na jar 2020 priniesol myšlienku pomôcť deťom zbaviť sa strachu z hudobnej teórie, strachu z neznáma. Mojim zámerom teda bolo vytvoriť knižného sprievodcu hudobnou teóriou pre detského čitateľa, spolu so 14 piesňami, ktorých texty obsahujú hudobnú teminológiu a rôzne mnemotechnické pomôcky, ako napr. konktrétne zhudobnené stupnice, intervaly, obraty akordov atď.  Po nespočetných hodinách kreatívnej práce je pripravená do tlače kniha s názvom Muzička a jej čarovný svet

Na vydanie tejto unikátnej knihy však potrebujem finančnú pomoc.

A prečo sa oplatí vlastniť práve túto knihu?

Muzička a jej čarovný svet je sprievodca hudobnou teóriou. Hudobná teória v tejto knihe je podaná zrozumiteľnou a pútavou formou. Pri písaní knihy som sa schválne vyhýbal zložitým a nezrozumiteľným formuláciám. Práve naopak, čo mladí muzikanti ťažšie chápu, som sa snažil vysvetliť čo najzrozumiteľnejšie, s použitím rôznych praktických mnemotechnických pomôcok, či zhudobnením konkrétnych súčastí hudobnej teórie ako sú stupnice, intervaly, rozložené akordy, obraty akordov atď. Práve počúvaním týchto piesní si možno mnohé dôležité poznatky ľahko osvojiť a zapamätať.

Muzička nepochybne poslúži aj pedagógom pri motivovaní deti na hodinách hudobnej náuky alebo hudobnej výchovy. Kniha zároveň pomôže aj rodičom, hlbšie rozumieť hudobnej teórii a tak svojim deťom pomôcť napr. s domácimi úlohami…

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze získané v tejto kampani budú použité na tlač a distribúciu prvého vydania knihy. V prípade, že by sa pre väčší záujem podarilo získať väčšiu sumu, tá bude použitá na natočenie videoklipov pre deti s piesňami o hudobnej teórii.

Ďakujem!

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

12. 7. 2023 11:21

Poďakovanie za podporu projektu Muzička a jej čarovný svet.

Milí darcovia a podporovatelia,

srdečne ďakujem každému z vás, ktorí ste podporili tento výnimočný a užitočný projekt pre deti. Veľmi si to vážim. Aj vďaka vám sa už čoskoro dostane hudobno-knižný projekt Muzička a jej čarovný svet medzi mladých muzikantov. Tlač knihy je naplánovaná na mesiac august 2023, a teda hneď po jej vydaní bude každému, kto si knihu touto formou zakúpil, odoslaná na jeho adresu.

Prajem všetko dobré a ešte raz veľká vďaka za vašu podporu!

Miroslav Zahradník

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
84 €  •  7. 7. 2023 20:18
Štedrý darca
10 €  •  7. 7. 2023 15:38
Štedrý darca
25 €  •  5. 7. 2023 22:28
Veľkorysý darca
25 €  •  5. 7. 2023 19:55
Štedrý darca
25 €  •  1. 7. 2023 6:02
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  29. 6. 2023 10:27
Milý darca
50 €  •  28. 6. 2023 19:52
Milý darca
25 €  •  28. 6. 2023 19:34
Láskavý darca
30 €  •  28. 6. 2023 11:19
Láskavý darca
25 €  •  28. 6. 2023 9:27
Kornélia M.
30 €  •  27. 6. 2023 22:41
Je to veľmi užitočná práca, deti pomocou knihy naberú kladný vzťah k hudobnej teorii a neodradí ich to , aby pokračovali v hudobnom vzdelávaní
Štedrý darca
380 €  •  27. 6. 2023 21:56
Láskavý darca
15 €  •  27. 6. 2023 21:09
Štedrý darca
25 €  •  27. 6. 2023 18:14
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  25. 6. 2023 14:26
Štedrý darca
25 €  •  21. 6. 2023 13:22
Láskavý darca
27 €  •  20. 6. 2023 10:28
Štedrý darca
25 €  •  19. 6. 2023 21:55
Štedrý darca
30 €  •  18. 6. 2023 17:44
Láskavý darca
25 €  •  16. 6. 2023 12:26
Štedrý darca
30 €  •  16. 6. 2023 7:48
Štedrý darca
25 €  •  15. 6. 2023 17:20
Dobrosrdečný darca
25 €  •  15. 6. 2023 16:46
Milý darca
26 €  •  14. 6. 2023 12:48
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  6. 6. 2023 14:39
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  4. 6. 2023 15:50
Veľkorysý darca
25 €  •  1. 6. 2023 7:41
Veľkorysý darca
25 €  •  31. 5. 2023 22:23
Dobrosrdečný darca
25 €  •  31. 5. 2023 1:24
Dobrosrdečný darca
27 €  •  30. 5. 2023 9:39
Dobrosrdečný darca
25 €  •  30. 5. 2023 9:29
Veľkorysý darca
35 €  •  29. 5. 2023 15:43
Štedrý darca
25 €  •  27. 5. 2023 8:52
Láskavý darca
25 €  •  23. 5. 2023 23:04
Darca, ktorý je za každú dobrost
8 €  •  23. 5. 2023 12:24
Láskavý darca
25 €  •  23. 5. 2023 9:35
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  23. 5. 2023 6:20
Darca, ktorý je za každú dobrost
28 €  •  22. 5. 2023 22:41
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  22. 5. 2023 13:29
Mykhailo D.
50 €  •  21. 5. 2023 21:19
Awesome job, Miro
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  21. 5. 2023 20:14
Láskavý darca
25 €  •  21. 5. 2023 17:28
Láskavý darca
25 €  •  21. 5. 2023 14:28
Štedrý darca
25 €  •  20. 5. 2023 20:11
Láskavý darca
50 €  •  20. 5. 2023 11:36
Veľkorysý darca
10 €  •  18. 5. 2023 13:06
Láskavý darca
30 €  •  18. 5. 2023 8:54
Milý darca
25 €  •  17. 5. 2023 20:05
Štedrý darca
30 €  •  17. 5. 2023 18:07
Štedrý darca
30 €  •  17. 5. 2023 9:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  17. 5. 2023 8:02
Veľkorysý darca
30 €  •  16. 5. 2023 21:21
Láskavý darca
30 €  •  16. 5. 2023 18:40
Štedrý darca
30 €  •  16. 5. 2023 13:57
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  16. 5. 2023 13:43
Láskavý darca
70 €  •  16. 5. 2023 13:35
Láskavý darca
30 €  •  16. 5. 2023 12:39

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Vyberte si odmenu

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu