Úspešne dokončené:

Krištáľové krídlo Ukrajine

Získaných 0 € 1 400 €
od 7 darcov
 -
7 darcov
Celkom sa zapojilo
200 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
40 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Krištáľové krídlo Ukrajine

Získaných 0 € 1 400 €
od 7 darcov
Dátum pridania
14. 3. 2022

Kto kampaň organizuje?

Nadácia Krištáľové krídlo založila spoločnosť Krištáľové krídlo s.r.o., ktorá medzi prvými na Slovensku reagovala  na povodne v roku 2010 a zorganizovala 17. júla prvý benefičný koncert Pomôže celé Slovensko v koprodukcii so Slovenskou televíziou. Výsledok zbierky v čiastke cca 400 tisíc eur bol v plnom rozsahu prerozdelený ľuďom postihnutým povodňami. 

Benefičný koncert pozitívne ovplyvnil verejnosť, ktorá pomohla aj mimo tejto oficiálnej zbierky. V ďalších rokoch nadácia pomáhala deťom, ktoré sa narodili so závažnými poškodeniami zdravia, deťom s metabolickými poruchami a občianskym združeniam starajúcim sa o jednotlivcov postihnutých autizmom, Downovým syndrómom a metabolickými poškodeniami mozgu. 

Komu pomôžeme?

Touto zbierkou sa pripájame ku kampani spoločne pre Ukrajinu.

Chceme pomôcť predovšetkým deťom z Ukrajiny, ktoré sú odkázané na finančnú a sociálnu pomoc. V súčasnosti vnímame tiež, že o veľa rómskych deti z Ukrajiny nie je dostatočne postarané. 

Po vyčerpávajúcich mesiacoch boja proti pandémii koronavírusu, ktorá stále neskončila, dnes stojíme na prahu ďalšej krízy. Ozbrojený konflikt na území nášho suseda nám do životov prináša pre mnohých nepoznaný strach, neistotu, úzkosť či dokonca zúfalstvo. Veríme, že aj teraz v sebe nájdeme dostatočne veľa síl, aby sme túto krízu dokázali premeniť aj na výzvu. Že aj tieto ťažké momenty a časy v nás prebudia to najlepšie, že nás motivujú k výkonom, vyburcujú kreativitu, spolupatričnosť, chuť vydať zo seba maximum, využiť všetok potenciál nielen pre vlastné ciele, ale pre pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú a pre zlepšovanie sveta, v ktorom žijeme.

Intenzívne vnímame akútnu potrebu humanitárnej pomoci civilnému obyvateľstvu vojnou zmietanej Ukrajiny. Aj v hektickom období príprav samotného galavečera odovzdávania cien Krištáľové krídlo za rok 2021 chceme pridať ruku k dielu.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

O tom, kam presne budú finančné prostriedky smerovať, necháme  rozhodnúť odborníkov z neziskových organizácii a združení, ktoré majú aktuálne informácie o tom, kde je pomoc najpotrebnejšia. 

Chceme pomôcť predovšetkým deťom z Ukrajiny, ktoré sú odkázané na finančnú a sociálnu pomoc.

Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  24. 3. 2022 11:18
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  20. 3. 2022 22:20
Tomas Pospisil
50 €  •  20. 3. 2022 22:20
Dakujem, ze robite skvele veci, medzi ktore patri aj tato vyzva. Ste velkou inspiraciou.
Milý darca
100 €  •  20. 3. 2022 20:45
Dobrosrdečný darca
50 €  •  20. 3. 2022 20:42
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  15. 3. 2022 14:05
Veľkorysý darca
1 000 €  •  15. 3. 2022 12:27

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám