Trilógia Kolofón

Míľnik 1/3

Suma potrebná na čiastočné pokrytie tlače 2000 kusov jedného dielu trilógie.

Získaných 0 € 465 €
5 000 €
29 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Suma potrebná na čiastočné pokrytie nákladov tlače dvoch dielov z trilógie Kolofón. Každý diel v náklade 2000 kusov.

Získaných 0 € 465 €
10 000 €
29 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Suma potrebná na čiastočné pokrytie tlače všetkých troch dielov knižnej trilógie Kolofón. Náklad tlače každého dielu je 2000 kusov

Získaných 0 € 465 €
15 000 €
29 dní
do ukončenia
Dátum pridania
16. 6. 2022

Predstavenie príbehu

Čert Kolofón uzrel svetlo sveta v roku 2015 ako postavička v rovnomennom divadelnom predstavení Bábkového divadla Morgonrock. Netrvalo dlho a stal sa z neho obľúbenec nielen detského publika. Hra O čertovi Kolofónovi je na programe už sedem rokov. Tento hit medzi bábkovými divadlami obehol množstvo veľkých festivalov, kultúrnych centier aj kulturákov a má za sebou už viac ako 300 repríz od Humenného až po Bratislavu.

Kolofón v knihe

V roku 2017 sa dočkal Kolofón prvého knižného spracovania. Ilustrovaná kniha zožala rovnaký úspech ako pôvodná hra a dnes je definitívne vypredaná. Preto sa zrodil nápad na nové redizajnované vydanie knihy. A aby to nebolo málo, tak jedným ťahom dôjde k vydaniu aj ďalších dvoch príbehov o Kolofónovi. Možete sa tak tešiť na kompletnú knižnú trilógiu prvých troch príbehov z kolofónovského univerza.

Okrem prvého dielu O čertovi Kolofónovi tak vyjde aj dvojka Kolofón a Tri kocky droždia a trojka Kolofón a Lovec plastov Zero Waste. Oba tieto diely sa podobne ako jednotka dostali na svet v podobe divadelnej hry Bábkového divadla Morgonrock. Tri kocky droždia sa hrajú od roku 2020 a Lovec plastov Zero Waste od roku 2021. Sú z nich podobne ako z hry O čertovi Kolofónovi žiadané tituly. Prvý diel v rámci redizajnu zmení aj svoj názov a bude sa po novom volať Kolofón a Janko a Marienka.

Čarovný kolofónovský svet

Kolofónovské univerzum je podmanivý a originálny fikčný svet, v ktorom sa stretávajú postavičky z tradičných slovenských ľudových rozprávok ako čerti, ježibaby či obecní sluhovia s klasickými rozprávkovými figúrami ako Janko a Marienka, Ded Vševed, antropomorfnými zvieratami ako udatný Diviačik, či hovoriaca kalifornská dážďovka Kerolajn, s mýtickými hrdinami z Divokého západu ako lovec plastov Zero Waste, či lúpežnou bratskou dvojicou Charliem a Elliem.

Čaro kolofónovských príbehov spočíva v inovatívnom a nevídanom miešaní klasických rozprávok s modernými prvkami a popkulturnými svetmi, čo z nich v kombinácii s napínavým dejom plným dobrodružných aj romantických scén robí chytľavé čítanie pre detské, ale často aj odrastenejšie a poučenejšie publikum.

Všetky tri diely budú v knižnej podobe doplnené o atraktívne ilustrácie z pera talentovných slovenských ilustrátorov. K Michalovi Löwymu, ktorý ilustroval jednotku, sa tak pridá Andrej Kolenčík (Tri kocky droždia) a Dávid Soboň (Lovec plastov Zero Waste). O celkový dizajn knižnej trilógie sa bude starať ostrieľaný slovenský knižný dizajnér Peter Gála. Do rúk sa tak čitateľom dostane originálne a bezkonkurenčné dielo v podobe rozprávkovej knižnej trilógie.

Kto za kampaňou stojí?

Peter Gärtner je plodný slovenský spisovateľ, dramatik, scenárista, bábkar a komik. Okrem postavy čerta Kolofóna stvoril aj ďalších detský hrdinov v knihách Čakanie na sneh a Krpci z tretieho vchodu a v divadelnej hre Lovci duchov. Napísal aj dve knihy pre dospelých a to úspešný komiks o živote Lasicu a Satinského Radostná správa a komediálny spoločenský román Veľký román.

S divadlom začínal už na strednej škole a to na slávnej žilinskej Improlige pod prezývkou Štvernohý had. Jeho Bábkové divadlo Morgonrock patrí so stovkami repríz medzi najúspešnejšie slovenské kočovné divadlá a určite ho poznáte z množstva festivalov a akcií. Divadlo pravidelne vystupuje od roku 2021 v bratislavskej Novej Cvernovke.

Na čo získané peniaze použijme?

Získané peniaze budú použité v prvom rade na tlač všetkých troch kníh o čertovi Kolofónovi. Zvyšné prostriedky budú využité na vznik ilustrácií k druhému a tretiemu dielu a na vznik grafickej úpravy celej knižnej trilógie.

Aby dielo bolo vyhotovené v čo najvyššej možnej kvalite, tieto položky budú tvoriť značnú finančnú záťaž. Kvalitný dizajn a ilustrácie však prispejú k umeleckému úspechu celého projektu. Deti a ich rodičia tak dostanú do svojej knižnice hodnotný čitateľský artefakt.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Kedy trilógia Kolofón vznikne?

Predpokladaný dátum vydania trilógie je október 2022, v prípade ak úspešne prebehne kampaň.

Štedrý darca
100 €  •  24. 6. 2022 19:14
Láskavý darca
5 €  •  22. 6. 2022 14:48
Štedrý darca
20 €  •  22. 6. 2022 13:08
Láskavý darca
5 €  •  22. 6. 2022 10:58
Láskavý darca
15 €  •  22. 6. 2022 7:34
Veľkorysý darca
55 €  •  21. 6. 2022 9:32
Štedrý darca
65 €  •  20. 6. 2022 13:24
Štedrý darca
50 €  •  17. 6. 2022 16:38
Juraj B.
45 €  •  17. 6. 2022 14:22
Petko strasne sa tesime na knizky ked si v nich budeme so synom listovat a citat.
Dobrosrdečný darca
50 €  •  17. 6. 2022 8:39
Láskavý darca
10 €  •  17. 6. 2022 7:07
Tatiana P.
45 €  •  16. 6. 2022 15:48
Tešíme sa na knižky 😍 predstavenia milujeme 😍

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Vyberte si odmenu

Kniha Kolofón a Janko a Marienka
Prispejte 15 € a viac

Kniha Kolofón a Janko a Marienka

Zostáva 199/200

Prvých 200 kusov prvého príbehu knižnej trilógie o čertovi Kolofónovi s podpisom autora.

Dej: Maškrtného Kolofóna vytrhne z vylihovanie v pekelnej kuchyni jeho šéf Lucifér a vyšle ho na zem, aby priviedol na výpomoc dve neposlušné deti a niekoho poriadne nastrašil. Ustráchaný a zmätený čert netuší, čo si počať a všetko dostane spád, keď v lese stretne opustené deti Janka a Marienku. Bystré a odvážne detváky rýchlo pochopia, že sa nemotorného čerta báť nemusia. Naopak, on bude potrebovať ich pomoc, aby sa z neho stal poriadny čert. Vydajú sa na spoločnú dobrodružnú púť, počas ktorej stretnú malého Diviačika, pracovitých trpaslíkov, lúpežnú dvojku Charlieho a Ellieho a samozrejme Ježibabku. Práve medovníkový domček a jeho domáca budú pre Kolofóna tou najväčšou skúškou. 

Kniha vyšla pôvodne v roku 2017 pod názvom O čertovi Kolofónovi a je vypredaná. V tomto novom vydaní bude mať názov Kolofón a Janko a Marienka.

Ilustrácie: Michal Löwy

Odmena Zostáva 199/200

1 x kniha

Kniha Kolofón a Tri kocky droždia
Prispejte 15 € a viac

Kniha Kolofón a Tri kocky droždia

Zostáva 200/200

Prvých 200 kusov druhého dielu knižnej trilógie o čertovi Kolofónovi s podpisom autora.

Dej: Kolofón a Ježibaba prežívajú radosť z ich prvého syna Kolofónka. Potešenie však prišlo do neľahkých časov. Svet sužuje sucho, neúroda, hlad a choroby. Kolofón vyráža na zdánlivo jednoduchú misiu. Musí priniesť tri kocky droždia, aby mali z čoho synčekovi buchty napiecť. Jeho verní kamaráti Janko a Marienka mu však vysvetlia, že posledný, kto by ešte droždie mohol mať, je bájny Ded Vševed žujúci vysoko v horách. Kolofónovi nezostáva nič iné, len aby sa vydal za ním. Na svojej púti stretne mnoho bedárov volajúcich o pomoc, bude sužovaný smrteľným suchom a hladom a nakoniec sa bude musieť postaviť aj zoči-voči zlému Čarodejníkovi, ktorý katastrofy a choroby na svet uvalil. 

Ilustrácie: Andrej Kolenčík

Odmena Zostáva 200/200

1 x kniha

Kniha Kolofón a Lovec plastov Zero Waste
Prispejte 15 € a viac

Kniha Kolofón a Lovec plastov Zero Waste

Zostáva 200/200

Prvých 200 kusov tretieho dielu z knižnej trilógie o čertovi Kolofónovi s podpisom autora.

Dej: Mýtický bojovník Zero Waste povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpadu. Vetrom ošľahaný pútnik, ktorý je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či plastom znečistený vodný tok. Proti nemu stojí skazený magnát Consumencio Consumini, na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových sáčkov. Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že ho dokáže zastaviť iba bytosť vyrobená celá z dreva. Zero sa nechá viesť svojou mechanickou rukou a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta – čert Kolofón. Ten je však opakom uvedomelého bojovníka proti slepému konzumu. Kolofón ani len netriedi odpad, o bezobalovom nákupe ani nechyroval a stravuje sa tými ekologicky najzávadnejšími maškrtami. Zero neverí, že tento pohodlný maškrtník má byť vyvoleným v poslednom ťažení proti Consumenciovi. Nezostáva mu však nič iné, len pokúsiť sa vytesať z neho lovca plastov, ktorý bude poslednou šancou na záchranu sveta pred ekologickou apokalypsou.

Ilustrácie: Dávid Soboň

Odmena Zostáva 200/200

1 x kniha

Trilógia Kolofón
Prispejte 45 € a viac

Trilógia Kolofón

Zostáva 195/200

Všetky tri knihy v jednom balíku. Odmena určená pre všetkých, kto chcú mať doma kompletnú dizajnovú kolekciu týchto troch nesmrteľných príbehov. V každej samozrejme aj podpis autora. 

Odmena Zostáva 195/200

1 x kniha Kolofón a Janko a Marienka

1 x kniha Kolofón a Tri kocky droždia

1 x kniha Kolofón a Lovec plastov Zero Waste

Tričko s Kolofónom
Prispejte 20 € a viac

Tričko s Kolofónom

Zostáva 200/200

Originálne kvalitné textilné tričko s potlačou s motívom čerta Kolofóna určené pre všetkých fanúšikov tohto maškrtného pekelného kuchára. Odmena, ktorá poteší určite deti ale aj staršie ročníky. 

Odmena Zostáva 200/200

1 x tričko

Sada nálepiek Kolofón
Prispejte 5 € a viac

Sada nálepiek Kolofón

Zostáva 199/200

Sada originálnych nálepiek so špeciálnym kolofónovským fontom nemože chýbať žiadnemu pravému fanúšikovi čerta Kolofóna, aby si nimi ozdobil svoj peračník, interiér svojej detske izby alebo dokonca svoj prvý divadelný kufor. 

Odmena Zostáva 199/200

1 x sada nálepiek

Balíček Kolofónovho fanúšika
Prispejte 65 € a viac

Balíček Kolofónovho fanúšika

Zostáva 48/50

V jednom balíčku všetky tri knihy z kolofónovskej trilógie a v každej podpis autora, k tomu tričko a sada nálepiek. Takú radosť budete mať, ako Kolofón, keď sa prvýkrát zahryzol do medovníkového domčeka. 

Odmena Zostáva 48/50

1 x kniha Kolofón a Janko a Marienka

1 x kniha Kolofón a Tri kocky droždia

1 x kniha Kolofón a Lovec plastov Zero Waste

1 x tričko

1 x sada nálepiek

Predstavenie O čertovi Kolofónovi
Prispejte 250 € a viac

Predstavenie O čertovi Kolofónovi

Zostáva 10/10

Predstavenie O čertovi Kolofónovi na vašu akciu, festival, rodinnú oslavu, chatovačku alebo hoci aj k vám domov namiesto pozerania Netflixu.

Predstavenie O čertovi Kolofónovi je potešením pre malých aj veľkých divákov. Mix čertovských rozprávok, ľudových rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na neopakovateľnú zábavu v spoločnosti klasických marionetových bábok. Hlavný hrdina čert Kolofón to má náročné, život nie je len v pekle z kotla vylizovať a jeho príbeh oneskoreného dospievania začína, keď ho pošle Lucifer na zem, aby priniesol aspoň dve neposlušné deti. Dej dostane spád, keď Kolofón stretne hyperaktívne deti fičiace si na biostrave Janka a Marienku, ktorí sa rozhodnú, že z neho spravia poriadneho čerta. Hra poteší dynamickými gagmi tých najmenších, a množstvom vtipov a narážok aj ich rodičov.

Odmena Zostáva 10/10

1 x divadelné predstavenie

Predstavenie Tri kocky droždia
Prispejte 250 € a viac

Predstavenie Tri kocky droždia

Zostáva 3/3

Predstavenie Tri kocky droždia na vašu akciu, festival, rodinnú oslavu, chatovačku alebo hoci aj k vám domov namiesto pozerania Netflixu.

Kolofón a Ježibaba prežívajú radosť z ich prvého syna Kolofónka. Potešenie však prišlo do neľahkých časov. Svet sužuje sucho, neúroda, hlad a choroby. Kolofón vyráža na zdánlivo jednoduchú misiu. Musí priniesť tri kocky droždia, aby mali z čoho synčekovi buchty napiecť. Jeho verní kamaráti Janko a Marienka mu však vysvetlia, že posledný, kto by ešte droždie mohol mať, je bájny Ded Vševed žujúci vysoko v horách. Kolofónovi nezostáva nič iné, len aby sa vydal za ním. Na svojej púti stretne mnoho bedárov volajúcich o pomoc, bude sužovaný smrteľným suchom a hladom a nakoniec sa bude musieť postaviť aj zoči-voči zlému Čarodejníkovi, ktorý katastrofy a choroby na svet uvalil. 

Odmena Zostáva 3/3

1 x divadelné predstavenie 

Predstavenie Lovec plastov Zero Waste
Prispejte 450 € a viac

Predstavenie Lovec plastov Zero Waste

Zostáva 3/3

Predstavenie Lovec plastov Zero Waste na vašu akciu, teambuilding, festival, či na iné súkromné podujatie. 

Mýtický bojovník Zero Waste povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpadu. Vetrom ošľahaný pútnik, ktorý je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či plastom znečistený vodný tok. Proti nemu stojí skazený magnát Consumencio Consumini, na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových sáčkov. Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že ho dokáže zastaviť iba bytosť vyrobená celá z dreva. Zero sa nechá viesť svojou mechanickou rukou a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta – čert Kolofón. Ten je však opakom uvedomelého bojovníka proti slepému konzumu. Kolofón ani len netriedi odpad, o bezobalovom nákupe ani nechyroval a stravuje sa tými ekologicky najzávadnejšími maškrtami. Zero neverí, že tento pohodlný maškrtník má byť vyvoleným v poslednom ťažení proti Consumenciovi. Nezostáva mu však nič iné, len pokúsiť sa vytesať z neho lovca plastov, ktorý bude poslednou šancou na záchranu sveta pred ekologickou apokalypsou.

Odmena Zostáva 3/3

1 x divadelné predstavnie 

Kolofónova noha
Prispejte 500 € a viac

Kolofónova noha

Zostáva 1/1

Vzácny zberateľský artefakt v podobe pôvodnej nohy čerta Kolofóna. Nemusíte sa ľakať, Kolofón vznikom tejto odmeny nijako neutrpí a bude môcť hrať v divadle ďalej. Jedná sa totižto o jeho pôvodnú nohu, ktorá s ním hrala od jeho zrodenia v roku 2015 do roku 2017, keď mu musela byť pre poškodenie kĺbu vymenená. Táto pôvodná noha zo smrekového dreva ručne vyrezaná bábkarom Petrom Gärtnerom bude mať raz, keď to Kolofón dotiahne do Hollywoodu, nevyčísliteľnú hodnotu. Jedná sa o ľavú nohu. Okrem dreva sa na objekte nachádza ešte koža a tejpa, ktorými bola noha v posledných dňoch používania fixovaná okolo kĺbu. Následne však bolo vyhodnotené, že sa už kĺb nedá opraviť a preto bola vyrezaná pre Kolofóna nová noha. Táto pôvodná bola doteraz v osobnom archíve autora a teraz máte jedinečnú možnosť získať ju do svojej zbierky umenia. 

Odmena Zostáva 1/1

1 x ľavá noha čerta Kolofóna 

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Odmena pre všetkých, ktorý neradi zhromažďujú materiálne odmeny a umelecké artefakty, ale napriek tomu chcú, aby ich hrial príjemný pocit, že dopomohli k vzniku niečoho unikátneho a užitočného. 

Odmena

1 x dobrý pocit

Menu od Kolofóna
Prispejte 250 € a viac

Menu od Kolofóna

Zostáva 4/4

Vyložte si nohy na gauč a nechajte si navariť od čerta Kolofóna. Tento kuchynský čert príde priamo k vám domov a vykúzli vám tie najlepšie recepty: špagety carbonara, lazane, burgundské hovädzie, talianskú zimnú polievku, pravú neapolskú pizzu, či slovenské klasiky ako makové šúľance, slivkové gule, čučoriedkové lievance alebo lekvárové perky. Kolofón za vás aj nakúpi suroviny na jedlo v eko-friendly móde u lokálnych dodávateľov a farmárov. Popri varení a servírovaní vás pozabáva svojími pekelnými historkami a čertovskými vtipmi. Tento kuchynský stand-up je určený pre všetkých milovníkov dobrej kuchyne a čerta Kolofóna zároveň. 

Odmena Zostáva 4/4

1 x obed alebo večera pre 4-člennú rodinu aj s kultúrnym programom vrátane nákupu surovín 

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Kniha Kolofón a Janko a Marienka
Prispejte 15 € a viac

Kniha Kolofón a Janko a Marienka

Zostáva 199/200

Prvých 200 kusov prvého príbehu knižnej trilógie o čertovi Kolofónovi s podpisom autora.

Dej: Maškrtného Kolofóna vytrhne z vylihovanie v pekelnej kuchyni jeho šéf Lucifér a vyšle ho na zem, aby priviedol na výpomoc dve neposlušné deti a niekoho poriadne nastrašil. Ustráchaný a zmätený čert netuší, čo si počať a všetko dostane spád, keď v lese stretne opustené deti Janka a Marienku. Bystré a odvážne detváky rýchlo pochopia, že sa nemotorného čerta báť nemusia. Naopak, on bude potrebovať ich pomoc, aby sa z neho stal poriadny čert. Vydajú sa na spoločnú dobrodružnú púť, počas ktorej stretnú malého Diviačika, pracovitých trpaslíkov, lúpežnú dvojku Charlieho a Ellieho a samozrejme Ježibabku. Práve medovníkový domček a jeho domáca budú pre Kolofóna tou najväčšou skúškou. 

Kniha vyšla pôvodne v roku 2017 pod názvom O čertovi Kolofónovi a je vypredaná. V tomto novom vydaní bude mať názov Kolofón a Janko a Marienka.

Ilustrácie: Michal Löwy

Odmena Zostáva 199/200

1 x kniha

Kniha Kolofón a Tri kocky droždia
Prispejte 15 € a viac

Kniha Kolofón a Tri kocky droždia

Zostáva 200/200

Prvých 200 kusov druhého dielu knižnej trilógie o čertovi Kolofónovi s podpisom autora.

Dej: Kolofón a Ježibaba prežívajú radosť z ich prvého syna Kolofónka. Potešenie však prišlo do neľahkých časov. Svet sužuje sucho, neúroda, hlad a choroby. Kolofón vyráža na zdánlivo jednoduchú misiu. Musí priniesť tri kocky droždia, aby mali z čoho synčekovi buchty napiecť. Jeho verní kamaráti Janko a Marienka mu však vysvetlia, že posledný, kto by ešte droždie mohol mať, je bájny Ded Vševed žujúci vysoko v horách. Kolofónovi nezostáva nič iné, len aby sa vydal za ním. Na svojej púti stretne mnoho bedárov volajúcich o pomoc, bude sužovaný smrteľným suchom a hladom a nakoniec sa bude musieť postaviť aj zoči-voči zlému Čarodejníkovi, ktorý katastrofy a choroby na svet uvalil. 

Ilustrácie: Andrej Kolenčík

Odmena Zostáva 200/200

1 x kniha

Kniha Kolofón a Lovec plastov Zero Waste
Prispejte 15 € a viac

Kniha Kolofón a Lovec plastov Zero Waste

Zostáva 200/200

Prvých 200 kusov tretieho dielu z knižnej trilógie o čertovi Kolofónovi s podpisom autora.

Dej: Mýtický bojovník Zero Waste povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpadu. Vetrom ošľahaný pútnik, ktorý je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či plastom znečistený vodný tok. Proti nemu stojí skazený magnát Consumencio Consumini, na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových sáčkov. Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že ho dokáže zastaviť iba bytosť vyrobená celá z dreva. Zero sa nechá viesť svojou mechanickou rukou a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta – čert Kolofón. Ten je však opakom uvedomelého bojovníka proti slepému konzumu. Kolofón ani len netriedi odpad, o bezobalovom nákupe ani nechyroval a stravuje sa tými ekologicky najzávadnejšími maškrtami. Zero neverí, že tento pohodlný maškrtník má byť vyvoleným v poslednom ťažení proti Consumenciovi. Nezostáva mu však nič iné, len pokúsiť sa vytesať z neho lovca plastov, ktorý bude poslednou šancou na záchranu sveta pred ekologickou apokalypsou.

Ilustrácie: Dávid Soboň

Odmena Zostáva 200/200

1 x kniha

Trilógia Kolofón
Prispejte 45 € a viac

Trilógia Kolofón

Zostáva 195/200

Všetky tri knihy v jednom balíku. Odmena určená pre všetkých, kto chcú mať doma kompletnú dizajnovú kolekciu týchto troch nesmrteľných príbehov. V každej samozrejme aj podpis autora. 

Odmena Zostáva 195/200

1 x kniha Kolofón a Janko a Marienka

1 x kniha Kolofón a Tri kocky droždia

1 x kniha Kolofón a Lovec plastov Zero Waste

Tričko s Kolofónom
Prispejte 20 € a viac

Tričko s Kolofónom

Zostáva 200/200

Originálne kvalitné textilné tričko s potlačou s motívom čerta Kolofóna určené pre všetkých fanúšikov tohto maškrtného pekelného kuchára. Odmena, ktorá poteší určite deti ale aj staršie ročníky. 

Odmena Zostáva 200/200

1 x tričko

Sada nálepiek Kolofón
Prispejte 5 € a viac

Sada nálepiek Kolofón

Zostáva 199/200

Sada originálnych nálepiek so špeciálnym kolofónovským fontom nemože chýbať žiadnemu pravému fanúšikovi čerta Kolofóna, aby si nimi ozdobil svoj peračník, interiér svojej detske izby alebo dokonca svoj prvý divadelný kufor. 

Odmena Zostáva 199/200

1 x sada nálepiek

Balíček Kolofónovho fanúšika
Prispejte 65 € a viac

Balíček Kolofónovho fanúšika

Zostáva 48/50

V jednom balíčku všetky tri knihy z kolofónovskej trilógie a v každej podpis autora, k tomu tričko a sada nálepiek. Takú radosť budete mať, ako Kolofón, keď sa prvýkrát zahryzol do medovníkového domčeka. 

Odmena Zostáva 48/50

1 x kniha Kolofón a Janko a Marienka

1 x kniha Kolofón a Tri kocky droždia

1 x kniha Kolofón a Lovec plastov Zero Waste

1 x tričko

1 x sada nálepiek

Predstavenie O čertovi Kolofónovi
Prispejte 250 € a viac

Predstavenie O čertovi Kolofónovi

Zostáva 10/10

Predstavenie O čertovi Kolofónovi na vašu akciu, festival, rodinnú oslavu, chatovačku alebo hoci aj k vám domov namiesto pozerania Netflixu.

Predstavenie O čertovi Kolofónovi je potešením pre malých aj veľkých divákov. Mix čertovských rozprávok, ľudových rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na neopakovateľnú zábavu v spoločnosti klasických marionetových bábok. Hlavný hrdina čert Kolofón to má náročné, život nie je len v pekle z kotla vylizovať a jeho príbeh oneskoreného dospievania začína, keď ho pošle Lucifer na zem, aby priniesol aspoň dve neposlušné deti. Dej dostane spád, keď Kolofón stretne hyperaktívne deti fičiace si na biostrave Janka a Marienku, ktorí sa rozhodnú, že z neho spravia poriadneho čerta. Hra poteší dynamickými gagmi tých najmenších, a množstvom vtipov a narážok aj ich rodičov.

Odmena Zostáva 10/10

1 x divadelné predstavenie

Predstavenie Tri kocky droždia
Prispejte 250 € a viac

Predstavenie Tri kocky droždia

Zostáva 3/3

Predstavenie Tri kocky droždia na vašu akciu, festival, rodinnú oslavu, chatovačku alebo hoci aj k vám domov namiesto pozerania Netflixu.

Kolofón a Ježibaba prežívajú radosť z ich prvého syna Kolofónka. Potešenie však prišlo do neľahkých časov. Svet sužuje sucho, neúroda, hlad a choroby. Kolofón vyráža na zdánlivo jednoduchú misiu. Musí priniesť tri kocky droždia, aby mali z čoho synčekovi buchty napiecť. Jeho verní kamaráti Janko a Marienka mu však vysvetlia, že posledný, kto by ešte droždie mohol mať, je bájny Ded Vševed žujúci vysoko v horách. Kolofónovi nezostáva nič iné, len aby sa vydal za ním. Na svojej púti stretne mnoho bedárov volajúcich o pomoc, bude sužovaný smrteľným suchom a hladom a nakoniec sa bude musieť postaviť aj zoči-voči zlému Čarodejníkovi, ktorý katastrofy a choroby na svet uvalil. 

Odmena Zostáva 3/3

1 x divadelné predstavenie 

Predstavenie Lovec plastov Zero Waste
Prispejte 450 € a viac

Predstavenie Lovec plastov Zero Waste

Zostáva 3/3

Predstavenie Lovec plastov Zero Waste na vašu akciu, teambuilding, festival, či na iné súkromné podujatie. 

Mýtický bojovník Zero Waste povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpadu. Vetrom ošľahaný pútnik, ktorý je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či plastom znečistený vodný tok. Proti nemu stojí skazený magnát Consumencio Consumini, na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových sáčkov. Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že ho dokáže zastaviť iba bytosť vyrobená celá z dreva. Zero sa nechá viesť svojou mechanickou rukou a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta – čert Kolofón. Ten je však opakom uvedomelého bojovníka proti slepému konzumu. Kolofón ani len netriedi odpad, o bezobalovom nákupe ani nechyroval a stravuje sa tými ekologicky najzávadnejšími maškrtami. Zero neverí, že tento pohodlný maškrtník má byť vyvoleným v poslednom ťažení proti Consumenciovi. Nezostáva mu však nič iné, len pokúsiť sa vytesať z neho lovca plastov, ktorý bude poslednou šancou na záchranu sveta pred ekologickou apokalypsou.

Odmena Zostáva 3/3

1 x divadelné predstavnie 

Kolofónova noha
Prispejte 500 € a viac

Kolofónova noha

Zostáva 1/1

Vzácny zberateľský artefakt v podobe pôvodnej nohy čerta Kolofóna. Nemusíte sa ľakať, Kolofón vznikom tejto odmeny nijako neutrpí a bude môcť hrať v divadle ďalej. Jedná sa totižto o jeho pôvodnú nohu, ktorá s ním hrala od jeho zrodenia v roku 2015 do roku 2017, keď mu musela byť pre poškodenie kĺbu vymenená. Táto pôvodná noha zo smrekového dreva ručne vyrezaná bábkarom Petrom Gärtnerom bude mať raz, keď to Kolofón dotiahne do Hollywoodu, nevyčísliteľnú hodnotu. Jedná sa o ľavú nohu. Okrem dreva sa na objekte nachádza ešte koža a tejpa, ktorými bola noha v posledných dňoch používania fixovaná okolo kĺbu. Následne však bolo vyhodnotené, že sa už kĺb nedá opraviť a preto bola vyrezaná pre Kolofóna nová noha. Táto pôvodná bola doteraz v osobnom archíve autora a teraz máte jedinečnú možnosť získať ju do svojej zbierky umenia. 

Odmena Zostáva 1/1

1 x ľavá noha čerta Kolofóna 

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Odmena pre všetkých, ktorý neradi zhromažďujú materiálne odmeny a umelecké artefakty, ale napriek tomu chcú, aby ich hrial príjemný pocit, že dopomohli k vzniku niečoho unikátneho a užitočného. 

Odmena

1 x dobrý pocit

Menu od Kolofóna
Prispejte 250 € a viac

Menu od Kolofóna

Zostáva 4/4

Vyložte si nohy na gauč a nechajte si navariť od čerta Kolofóna. Tento kuchynský čert príde priamo k vám domov a vykúzli vám tie najlepšie recepty: špagety carbonara, lazane, burgundské hovädzie, talianskú zimnú polievku, pravú neapolskú pizzu, či slovenské klasiky ako makové šúľance, slivkové gule, čučoriedkové lievance alebo lekvárové perky. Kolofón za vás aj nakúpi suroviny na jedlo v eko-friendly móde u lokálnych dodávateľov a farmárov. Popri varení a servírovaní vás pozabáva svojími pekelnými historkami a čertovskými vtipmi. Tento kuchynský stand-up je určený pre všetkých milovníkov dobrej kuchyne a čerta Kolofóna zároveň. 

Odmena Zostáva 4/4

1 x obed alebo večera pre 4-člennú rodinu aj s kultúrnym programom vrátane nákupu surovín