Pomôž mi získať keramickú pec a vypál si keramiku u mňa

Míľnik 1/3

Budem si môcť zakúpiť staršiu pec z druhej ruky

Získaných 0 € 2 850 €
2 000 €
7 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Zafinancujem novú menšiu pec na výrobu malých výrobkov

Získaných 0 € 2 850 €
3 000 €
7 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Pokryjem náklady na pec a materiál na výrobu keramiky

Získaných 0 € 2 850 €
6 000 €
7 dní
do ukončenia
Zakladateľ
Kvetka Vanerková
Dátum pridania
17. 8. 2023
Posledná aktualita

21. 9. 2023 6:25

Ďakujem

Ďakujem vám, áno vám osobne ktorí patríte k hŕstke ľudí, čo nehovoria do vetra a nesľubujú. A dokonca opakovane prispievate na moju pec. Hlboko si to vážim a verím, že vám to budem môcť vrátiť v keramických darčekoch. Ďakujem, že ste. S úctou Kvetka

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Po mojej ťažkej diagnóze ma zachraňuje výroba keramiky

Fyzicky a hlavne duševne.
Doteraz som otravovala keramikárov kade tade a zistila som, že k dokonalosti potrebujem vlastnú pec. Aby som mala priamy kontakt s celým procesom. A zároveň by som rada takto hendikepovaným ľudom, ktorí chcú byť potrební, pomohla pomocou workshopov a splnila im ich sny.

Mňa v produktívnom veku pobozkala smrť.

Nenadávam jej, som jej vďačná. Mozgová mŕtvica mi paradoxne dala nový rozmer žitia.

No dobre, pár vecí vzala, napríklad krátkodobú pamäť, ale viac dala. Som herečka života. Hrám najkrajšie roly. Som maliarka, spisovateľka a asi najviac ma pohltila úloha keramikárky. Vždy som túžila splynúť s hlinou. Nie tou v záhradke. Hlinou, kde sa dá vtesnať živoť. Vdýchnuť jej život. A tak vdychujem. Zachytávam emócie, prírodu, pocity, farebnosť. Keď s ňou pracujem, nemyslím na kraviny. Na svoj ,,osud,,. Nesťažujem sa, že prečo ja. A možno preto ja, lebo som dostala dar. Robiť, čo som plánovala dlhé roky. Fascinuje ma vtláčať hline dušu. Rukou vytvorené dielka, je vzácnosť. A keď niečo robím, tak je to naplno. Už nechcem byť závislá, vlastne chcem. Iba na sebe. Potrebujem vlastnú pec. Aby som cítila, precítila hlinu dokonale. Srdcom, rukami, nosom, hmatom. Vyberať výrobky z pece je vždy neuveriteľný orgazmus zmyslov.

Vískam vtedy od radosti, ako keď som bola krpec a dostala zahraničnú žuvku. Sporila som si jej chuť. Teraz chcem cítiť tú chuť opäť. Chuť nádeje, plnosti, chuť života. A rada by som tú chuť sprostredkovala aj ďalším. A priviedla ich pomocou kurzov k láske. A nielen k hline. Sny sú krásne. A ešte krajšie keď sa splnia. 

Kto za kampaňou stojí?

Za kampaňou stojím ja, Kvetka. Zvykla som si byť lídrom sama sebe. Ale chcem posunúť seba a aj ďalších ľudí do sveta fantázie a hliny. Možno o pár tisícročí niekto nájde naše výrobky. A vystaví ich v múzeu. Alebo ich položí na parapet. A bude snívať. Že to vyskúša. Chcem sebe a iným plniť sny. A teším sa, lebo tešenie je najviac. 

Na čo získané peniaze použijeme?

Na kúpu keramikárskej pece a pomôcok na tvorbu keramiky. A na zorganizovanie prípadných kurzov keramiky. Lebo robiť dobro, ma baví. Keď viete dať, dostanete to späť. V akejkoľvek podobe. V úsmeve, v slze šťastia druhého. Nič viac mi netreba. Peniaze boli a budú, len my tu nebudeme. Chcem ich využiť tu a teraz. 

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

21. 9. 2023 6:25

Ďakujem

Ďakujem vám, áno vám osobne ktorí patríte k hŕstke ľudí, čo nehovoria do vetra a nesľubujú. A dokonca opakovane prispievate na moju pec. Hlboko si to vážim a verím, že vám to budem môcť vrátiť v keramických darčekoch. Ďakujem, že ste. S úctou Kvetka

19. 9. 2023 1:21

More radosti

Fotky. Milujem fotiť. Aj touto profesiou som sa chcela zaoberať. Nakoniec som skončila vo fotolaboch. Na začiatku v pozícii triedičky fotiek. Či nie sú ,,pokazené,, vinou fotolabu. Ľudia ešte fotili na film. Videla som množstvo častí sveta, Ved bolo po revolúcii, nadšenie z cestovania bolo šteklivovzrušujúce. Občas sa našiel fotograf , ktorý videl. Vnímal. Ihla v kope fotiek. Vášeň. Oko. Srdce. Dnes už fotím extra dobrou optikou mobilu. Nepoužívam blesk, filtre. Načo. Svet je krásny aj bez nich. Aj pre človeka, ktorý je v spoločnosti akosi vraj  nikto. Ako ja a mnohí, čo sú. Iní. Pekne povedané. Sme iní. A to je fajn. Vnímame naplno. Lebo. Žijeme. Fotka pod statusom nie je moja. Toho ,,fotografa,, som učila fotiť. Už nemám prečo. Predbehol ma. A ja som šťastná. Tí, ktorí máte ešte chuť, naučte ma robiť s hlinou. Viete ako.

16. 9. 2023 9:26

16

16. Keď som ich mala. Sľúbila som dvom naj kamoškám, že napíšem knihu. Pýtali sa prečo. Lebo knihy milujem. Smiali sme sa. Bezstarostne. Tak ako šestnástky. Prešlo mnoho rokov. Ozastný, už nie tak ružový život. Pre každú z nás. Ostala mi len jedna doživotná priateľka. Z nich. V 2012 som tú knihu, prvú naozaj vydala. Bola ľahká. Iba ona a tí čitatelia, čo čítajú aj iným ako očami, pochopili. Že ľahkosť v riadkoch bola  ťažkosť bytia. Teraz mám 56. Knihy milujem, ale mnohé čítať neviem. Nechcem.  Sú pre mňa prázdne. Nie je v nich tá ľahkosť… zamilovala som si hlinu. Dávam do nej onú ľahkosť. Nebavia ma formy, uniformy. Chcem hline dať svoje. Ľahkosti. A som na nej závislá, lebo. Žijem. Vždy zavíslá od nejakej činnosti, ktorej rýchlo prepadám. A idem horlivo za ňou. Chcem vstrebať nasať pochopiť vboriť zaboriť. Srdcom. 16. Dní. Do konca zbierky. Tých zvýšných …eur. Dosiahnem. Ako princ čo seká do ružových kríkov, lebo miluje princeznú, čo nikdy nevidel. Lebo veril. Že bude s ňou ľahko žiť. Aj medzi riadkami.

15. 9. 2023 8:45

Splniť denné sny

Súčasťou mojej diagnózy je narušený rytmus spánku. Preto ,,môžem,, písať o jednej, druhej, tretej v noci. Alebo sa zamestnať ako light nočná vrátnička. Teda prevrátnička. Vo dne pospávam, dospávam, ale to je niečo tak zdravé ako na noc sa najesť kačice s lokšami. Tieto nočné záťahy už nie sú pre mňa. V noci čítať neviem, jedine diskotéku by som dala, ako oldís disdžokejka. Pri tej možnosti sa usmievam. Pamäť nemám, asi by som hrala veľmi obmedzený repertoár a dostala by som vajce do hlavy. Tak nehrám. Prehrávam si v hlave plejlist, čo budem robiť. Chránená dielňa … možno. A v nej fajnový pracovný stôl na milovanú hlinu, pec, možno kruh. Snívam s otvorenými očami a počúvam reklamu na ticho, prerušovanú tikotom sekúnd, minút, hodín. Vo dne varím, spím, plávam, chodím. Trochu somnabulicky, snívajúc. Ako kôň pri pošte. Automaticky, mechanicky. Keď príde inšpirácia, zaerdží múza. A ešte kúsok chýba do sna…

13. 9. 2023 6:52

Krémeše

Život nie je pre mňa čiernobiely. Iba moje mačky v noci vyzerajú ako z Kubalovej rozprávky Puf a Muf. A niekedy im nadávam  ako Paľko. A milujem ich. Ako ten farebný život. Vždy ma poteší, a nasrdí niekto iný. A tak to má byť. Včera ma potešivoprekvapila darčekom krémešmi kamoška. Naozaj top v Bratislave. Nie preto, že ich pečie moja pokrvná segra. Pretože sú top, pretože drží poctivo kvalitu. Kto ma nasrdil, tomu už je odpustené a zároveň, už ukončené. Už sa to nestane. A je mi ľahko. Ešte som vyrezala z hliny jednu misu. A vypálim ju. V svojej piecke. Bude to piecka pecka. Lebo ma podporujete. Aj vám vypálim. Misku, anjela. Och, život je krásny.

12. 9. 2023 7:07

Vďaka vám

Strachy. Sú asi najväčšou prekážkou. Vo všetkom. Keby sa avšak všetci báli, nemáme žiarovku, neletíme lietadlom. A sedíme a bedákame, čo keby. Vždy je riziko, že sa vec nepodarí. Alebo, že to nebude fungovať podľa našich predstáv, fantázie. Ale aspoň pre mňa to nie dôvod to neskúsiť. Pomohla som vydať knihu. Bude sa jej dariť? Dala som si ostrihať vlasy. Aj kaderník krútil nosom, keď som mu ukázala obrázok ako Bejby v Šakalích létach. Zbieram na pec? Podarí sa? Nemám vopred odpovede, že to NEJDE. Oslovila som množstvo známych osobností. Jedna ma slušne odmietla, čo si vážim. Lebo aj odpoved nie, je odpoveď. Jedna prisľúbila pomoc. Nebojím sa za vec bojovať. Ak by to tak bolo, ležím v posteli, a ľutujem, že mohla som to skúsiť. A verím že vďaka vám, mi žiarovka bude svietiť.

8. 9. 2023 6:47

Srdce

Srdce. Srdiečko. Oproti zbytku tela malinké. A predsa. A predsa najdoležitetejšie. Ako životodárna pumpa. Ako stred človeka. Aj keď vychýlený, predsa pravý. Krájala som ráno melón. Vždy s napätím očakávania. Bude sladký, voňavý? Ako zreje vlastne melón. Ako získa tú sladkosť. Neviete? Predsa od stredu. Cez pupučnú šnúru dostáva priezračnú vzácnu vodu. A pomaličky začne naberať ružovú, až po všetky odtiene červenej. Keď stonka, pupočník splní úlohu, vyschne. A melón pri krájani vydá slastnopraskavý zvuk. Dužina je vláčna a chrumkavá a do nás vlieva život. Do úst, do srdca. Aj my sme melóny. Každý dozretý ako žije. Ukážete mi svoje?

6. 9. 2023 4:48

Ešte to nevzdám

Tak. Vystrieľala som všetky vlastné náboje.  Rozumej zručnosti. V oslovení darcov. Včera som objednala hliny a dosku do pece, ktorú som zničila u keramikára. Okrem toho oxidy kovov. Konečne využívam svoje vzdelanie. Lebo z chémie si pamätám málo. Doslova len toto. Prvú Nobelovu cenu v Československu získal Hejrovský, neviem ale za čo v chémii. Vygúglim. Aj to či sa nepíše Heyrovský. Potom ný, natý, itý … aj to sa mi pletie s pesničkou Lojza a poviem ženatý. Ale jedno si pamätám isto. Už v 1985 nám profka vtĺkala. Nehovorí sa kysličník, ale oxid. Po novom. Tak oxidujem svojho terajšieho keramikára. Keď mi povie. Nekupuj nyjaké zbytečnosty na keramiku. Žádne barvy nenahradyja kysličnýky. Veľa mi pomohol. Tak sa mi snažím vysvetliť, že po ,,novom,, sú to oxidy. Volaj si to jak sceš, a kúp kyslyčnýky. A desku, čo si znyčyla. A hlynu si kúp jakú sceš, len na vysoký výpal. Školí ma tvrdo aj tvrdo. Fraštačynú. Keby niekto nevedel, tak Hlohovské nárečie. Takže vystrýlala som šecky náboje a zdroje na pec. Domáce aj vaše. Možno sa zadarí ešte  kúsok vyzbierať na hlyny a kyslyčnýky a desky. Keramika je tvrdá práca a špinavá. A ja som vám vďačná.

4. 9. 2023 20:03

Ste božskí

Podarilo sa nám to, staršia priečka bude. Som šťastná. Ale ideme ďalej. Som úspešná len vďaka vám.😘

3. 9. 2023 9:09

Bude nebo

Dnes je nebo ako z vrstiev  naskladaná bledo modrá šľahačka. Vrstvičky, vrstvy, vrstviská. Z modrej paletky prírody. Moju a pec pre ľudí ako ja skladáte vy. Každý pridáva ako môže, občas vyplním medzierku aj ja. Chcem robiť zázraky. Čáry, máry. Včera som si bola vyvetrať hlavu na Rudave. Moja moja, čo šliapala so mnou na vodnom bicykli, zrazu položila otázku. Vyznáš sa v oblakoch? Lebo sú nadherné. Nemusela som dvíhať hlavu, povedala som, troška. Vystrčila som prst. Vidíš tie našľahané, kučeravé? Bude pršať. Jemne naklonila hlavu. Nebude. V predpovedi to nebolo. Neprotirečila som. Z čista jasna prišiel sivý mračisko. Kvaplo na mňa. Pištala. Potom vykuklo slnko, a pálilo ešte viac. Neskôr, keď sme boli už dávno doma mi cinkla správa. Kvetiii, u nás pršííí. To ako si vedela? Vedela. Tak ako viem, že mi na použitú piecku pomôžete doskladať. A keď mi bude pršať v duši, piecka ho zahreje. A nebudem bosorka, podelím sa. Ved sme tu len na výlete…

1. 9. 2023 10:45

Hľadám a ďakujem

Pekne ďakujem, ste fakt dobrí ľudia. Verím, že mi môžte pomôcť aj zdielaním tohto príbehu. Nech môže pokračovať a ja budem šíriť pečenie ďalej. 🌸

28. 8. 2023 18:04

Uf, vy ste úžasní

Vďaka vám … som dojatá polovica pece už je a verím, že tá pravá 💋

28. 8. 2023 5:20

Vďaka, staršia pec bude

Aj vďaka vám mám vieru a tešenie… vďaka Ľudia s veľkým Č

25. 8. 2023 10:17

Skoro mi dekel odstrelilo

Vážim si aj 5eur, 300 eur mi nahrnulo teplo do hlavy. Som vďačná, pokorná … Ďakujem 

22. 8. 2023 18:10

Som nadšená koľko sa vyzbieralo

Ešte chvíľku a verím, že bude tretina pece. Vďaka vám. 🧡

21. 8. 2023 18:36

Ojoj už mám skoro štvrtinu pece

Už mám 1/4pece skoro. Veľmi sa teším ako budem rozdávať radosť z práce s hlinou. Je to zázračne vyťahovať horúce misky po vypálení. Ďakujem 🌸

20. 8. 2023 20:05

Vďaka za doterajšie dary

Ďakujem menovite Ivovi, Dáške, Dady a Jurkovi a ostatným anonymným darcom za ich štedrosť a podporu. Ste borci. A myslíte aj na iných a to sa cení. 

20. 8. 2023 9:27

Jupí ponuka na prácu s deťmi

Ďalší nehmotný dar, ponuka na prácu s hlinou s deťmi o to viac budem šťastná keď sa zadarí piecke. Už mi to v hlave šrotuje. 

20. 8. 2023 8:50

Sedem darcov

Už sedem dobrých ľudí, šťastné číslo a vďaka.

20. 8. 2023 6:59

Hurá, už 6 ľudí prispelo, aj ja nie som výnimkou.

Prajem si, aby sa všetci, cítili potrební. Aj výrobkami z hliny môžu povedať svoj príbeh. To mi verte. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Skvelý pocit z dobrého skutku
Prispejte 5 € a viac

Skvelý pocit z dobrého skutku

Chcete ma podporiť bez nároku na odmenu? 

Odmena

Ďakujem

Moja kniha Príhoda mozgovej príhody
Prispejte 25 € a viac

Moja kniha Príhoda mozgovej príhody

Táto autentická kniha vznikla po mojom strenutí s mozgovou mŕtvicou. Napriek vážnej diagnóze, je napísaná vtipne, ale dokáže pomôcť pochopiť čo sa nám deje, a takisto pochopiť rodinným prislúšníkom, že sme už iní. 

Odmena

Autorský podpis, venovanie, poštovné a poďakovanie.

Výroba vašej hlinenej misky
Prispejte 50 € a viac

Výroba vašej hlinenej misky

Zostáva 2/5

prosím pridať popis odmeny a fotku

Zostáva 2/5
Obed či večera so mnou v rámci BA
Prispejte 149 € a viac

Obed či večera so mnou v rámci BA

Zostáva 9/9

Dajme si spolu večeru a porozprávajme sa

Zostáva 9/9
Masáž v trvaní 60minút
Prispejte 99 € a viac

Masáž v trvaní 60minút

Zostáva 4/5

Viem, že na fotke je jedna z mojich športových záľub. Avšak fotka kde masírujem, by nebola len moja a zachovávam diskrétnosť klientov. Masážami som sa živila predtým a napĺňali ma pomoc iným. Tak sa nemusí báť, toto robiť náhodou viem. 

Odmena Zostáva 4/5

Hodinová masáž v priestore na tom určenom v Bratislave po dohode termínu.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Skvelý pocit z dobrého skutku
Prispejte 5 € a viac

Skvelý pocit z dobrého skutku

Chcete ma podporiť bez nároku na odmenu? 

Odmena

Ďakujem

Moja kniha Príhoda mozgovej príhody
Prispejte 25 € a viac

Moja kniha Príhoda mozgovej príhody

Táto autentická kniha vznikla po mojom strenutí s mozgovou mŕtvicou. Napriek vážnej diagnóze, je napísaná vtipne, ale dokáže pomôcť pochopiť čo sa nám deje, a takisto pochopiť rodinným prislúšníkom, že sme už iní. 

Odmena

Autorský podpis, venovanie, poštovné a poďakovanie.

Výroba vašej hlinenej misky
Prispejte 50 € a viac

Výroba vašej hlinenej misky

Zostáva 2/5

prosím pridať popis odmeny a fotku

Zostáva 2/5
Obed či večera so mnou v rámci BA
Prispejte 149 € a viac

Obed či večera so mnou v rámci BA

Zostáva 9/9

Dajme si spolu večeru a porozprávajme sa

Zostáva 9/9
Masáž v trvaní 60minút
Prispejte 99 € a viac

Masáž v trvaní 60minút

Zostáva 4/5

Viem, že na fotke je jedna z mojich športových záľub. Avšak fotka kde masírujem, by nebola len moja a zachovávam diskrétnosť klientov. Masážami som sa živila predtým a napĺňali ma pomoc iným. Tak sa nemusí báť, toto robiť náhodou viem. 

Odmena Zostáva 4/5

Hodinová masáž v priestore na tom určenom v Bratislave po dohode termínu.