Výzva ukončená:

Každý z nás môže pomôcť Ukrajine

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
68 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Každý z nás môže pomôcť Ukrajine

Získaných 0 € 0 €
Buďte prvý, kto daruje

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
23. 3. 2022

Kto kampaň organizuje?

Sme nezisková organizácia pôsobiaca v oblasti zdravia, prevencie a medicínskeho výskumu.  Sídlime v Košiciach a naše aktivity sú realizované prevažne v košickom a prešovskom kraji. Aktuálna situácia u našich ukrajinských priateľov nás nenechala chladných. Rozhodli sme sa aj my „priložiť ruku k dielu“ a poskytnúť im potrebnú pomoc. Vynaložíme na to maximálne úsilie.

Ľudské srdce predsa nemôže nechať utrpenie nevinných bez reakcie. Práve teraz je tá chvíľa, kedy sa ukáže, kto má srdce na správnom mieste a neváha poskytnúť pomoc tým, ktorí ju najviac potrebujú.

Pomôcť môže každý, aj TY. Stačí si iba vybrať formu a spôsob. Odmenou Ti bude mier a dobrý pocit. Ver, že ten je na nezaplatenie.

Ak potrebuješ pomôcť alebo vieš o iných, ktorí potrebujú pomôcť, kontaktuj nás.

Komu pomôžeme?

Káždý dar a pomoc je smerová pre ľudí z Ukrajiny, ktorí prechádzajú cez Slovensko.  Z finančných darov zabezpečujeme dopravu, stravu, lieky iný potrebný materiál a služby, ktoré sú aktuálne podľa individuálnej situácie človeka.  V rámci aktuálnych možností sa snažíme zdravotnícky a iný materiál doručovať aj na Ukrajinu.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Finančná pomoc

Vaše finančné dary používame na financovanie nákupov materiálnej pomoci, dopravy a ostatných potrebných aktivít.

Materiálna pomoc

Od súkromných darcov, organizácii a zo získaných finančných príspevkov zabezpečujeme a zhromažďujeme potrebný materiál. Materiál rozdeľujeme podľa aktuálnych potrieb v rámci Slovenska a poľa možností dopravujeme aj na Ukrajinu. Zabezpečujeme prepravu z hraníc na bezpečnejšie miesta ďalšieho pobytu.

Ubytovanie a práca

Pomáhame zabezpečiť ubytovanie a zamestnanie (krátkodobé aj dlhodobé).

Ak Ťa oslovila táto naša aktivita prosím zdieľaj túto výzvu medzi Tvojími priateľmi a známimi.

Ďakujeme za akúkoľvek pomoc! 

Asociácia pre zdravie a výskum o. z.
Nám. Oceliarov 532/19
04015 Košice, Slovakia

IČO:  51649373
Reg.: VVS/1–900/90–53509 

info@pomocukrajine.org www.pomocukrajine.org

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň