Čo to stvára kapybara? Podporte vznik veselej i poučnej dvojknižky básničiek

Míľnik 1/2

Potrebná suma na zabezpečenie tlače knihy

Získaných 0 € 406 €
2 000 €
54 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Suma potrebná na tlač a na pokrytie nákladov na ilustrácie i grafický dizajn.

Získaných 0 € 406 €
3 500 €
54 dní
do ukončenia
Zakladateľ
OZ Fíha, kniha!
Dátum pridania
11. 9. 2023

Milí kamaráti,

videli ste už niekedy v živote kapybaru alebo vombata? Viete, že na svete existujú rastlinky, čo jedia muchy i dvojmetrové kvetiny? Poďte sa s nimi zoznámiť! Nemusíte utekať do botanickej záhrady či cestovať niekam do Austrálie, stačí si prečítať našu najnovšiu knižku, plnú zábavných básničiek o ešte zábavnejších tvoroch našej planéty! Najprv ju však musíme vydať :-) 

Naša kniha básničiek pre deti od 3 rokov skrýva ešte jedno tajomstvo: ide o „dvojknihu“! Z jednej strany si môžete čítať básničky o zvieratkách, z druhej strany na vás čaká súbor básničiek „Čo dnes spapká mucholapka?“, stačí len knihu otočiť hore nohami! Veríme, že deti zaujme zvláštny knižný formát („tête-bêche“), no najmä samotné krátke veršované básničky o eukalypte dúhovom, baobabe či kvetinkách-kamienkoch.  

Veríme, že aj vďaka vašej podpore sa nám podarí dokončiť prípravu knižky „Čo to stvára kapybara? / Čo dnes spapká mucholapka?“, ktorá deti zabaví, niečo nové naučí, pomôže im s rozvojom fantázie a dodá im aj odvahu! Lietajúce ryby, ktoré maju v knižke čestné miesto, sú totiž skvelým príkladom, že niekedy sa podarí aj to „nemožné“. Ukážky básničiek si môžete prečítať tu: https://www.kristinabaluchova.sk/sk/co-to-stvara-kapybara-co-dnes-spapka-mucholapka-uryvok/

A takto nejako vyzerajú ďalšie skice, na ktorých pilne pracujeme :)

Knižka bude mať rozmery 20 × 20 cm a štyridsať strán, vytlačená bude plnofarbne na kvalitnom papieri v tvrdej väzbe. Všetky odmeny doručíme začiatkom decembra. 

Kto to „stvoril“ kapybaru?

Dvojknižku „Čo to stvára kapybara? / Čo dnes spapká mucholapka?“ napísala Kristína Baluchová, ktorá je autorkou 12 kníh najmä pre deti a mládež. S edíciou „Kapitán Padák“ či knižkami „Záhada knižnice na konci ulice“ a „Udatný ježko“ Kristína absolvovala viac než 100 besied v knižniciach a školách po celom Slovensku. Venuje sa aj rozvoju čitateľskej gramotnosti a v poznávaní detského vnútorného sveta jej pomáha aj to, že je vyštudovanou psychologičkou a mamou 7-ročnej Vilmušky a 3-ročnej Jasmínky. Viac si o nej môžete prečítať na jej webstránke: www.kristinabaluchova.sk  alebo na Facebooku: https://www.facebook.com/KristinaBaluchovaFanpage.

Ilustrácie kapybary, mucholapky, lietajúcich rýb či najväčšieho lekna na svete (áno, toho, čo vyzerá ako tácňa v jazere!) vyčarovala ilustrátorka a pedagogička Žanet Aradská, ktorá s Kristínou spolupracovala aj na pôvabnej veršovanke Udatný ježko. Žanetkina hravosť sa v jej originálnej tvorbe snúbi so záujmom o príprodu a deti i dospelí sa majú veru na čo tešiť!

Nie je ľahké vytvoriť knihu, ktorá je vlastne dvojknihou, a je možné ju čítať po otočení dole hlavou! Grafický dizajn sme preto zverili výnimočnej umelkyni Zuzane Bartovej, ktorá je na slovenskom knižnom trhu vďaka svojim krásnym knihám veľmi známa. Spolupracovala s viacerými vydavateľstvami a s našou kapybarou a ďalšími bytôstkami sa hneď skamarátila!

Na čo získané peniaze použijeme?

Dvojknižku „Čo to stvára kapybara? / Čo dnes spapká mucholapka?“ vydá OZ Fíha, kniha! v spolupráci s minivydavateľstvom Plutošop. OZ Fíha, kniha! založila  autorka Kristína Baluchová s cieľom propagácie čítania najmä medzi deťmi a mládežou.

Prostriedky, ktoré chceme vďaka kampani získať , potrebujeme na:

– finalizáciu knihy /vrátane ilustrácií a graf.dizajnu/

– tlač a distribúciu knihy

– zastrešenie nákladov na darovanie kníh do 15 slovenských knižníc

Vopred vám ďakujeme za podporu slovenskej literatúry a špeciálne poézie pre deti, ktorá má ešte stále v detskom svete svoje dôležité miesto. 

V prípade, že získame viac prostriedkov, máme v pláne ešte:

– krst knihy na veľmi špeciálnom mieste

– besedy a workshopy v školách a knižniciach 

– vytvorenie série videí, ako s knihou pracovať (vedeli ste, že kapybare rastú zuby celý život? kde by som mohol naživo stretnúť agamu golierovú?)

– vytvorenie audionahrávok básničiek

– začiatok príprav na novej knihe :)

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  19. 9. 2023 11:49
Milý darca
50 €  •  18. 9. 2023 19:03
Štedrý darca
15 €  •  18. 9. 2023 15:49
Darca, ktorý je za každú dobrost
15 €  •  17. 9. 2023 21:36
Milý darca
15 €  •  16. 9. 2023 21:07
Láskavý darca
15 €  •  15. 9. 2023 18:05
Veľkorysý darca
15 €  •  14. 9. 2023 11:04
Štedrý darca
10 €  •  13. 9. 2023 11:57
Štedrý darca
15 €  •  13. 9. 2023 11:24
Štedrý darca
15 €  •  13. 9. 2023 8:32
Veľkorysý darca
18 €  •  13. 9. 2023 7:50
Veľkorysý darca
25 €  •  13. 9. 2023 7:06
Dobrosrdečný darca
15 €  •  12. 9. 2023 5:32
Láskavý darca
18 €  •  11. 9. 2023 22:44
Milý darca
80 €  •  11. 9. 2023 21:35
Dobrosrdečný darca
20 €  •  11. 9. 2023 20:06
Milý darca
5 €  •  11. 9. 2023 19:59
Štedrý darca
30 €  •  11. 9. 2023 19:45

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?
Prispejte 15 € a viac

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?

Odmenou vám bude 1 kniha „Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?“, samozrejme s podpisom autorky. Radi vám ju pošleme poštou.

Dobrý pocit  :)
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit :)

Odmenou vám bude dobrý pocit z podpory slovenskej literatúry pre deti :)

1 x Knižka "Čo to stvára kapybara?/ Čo dnes spapká mucholapka" + 1 x knižka "Udatný ježko"
Prispejte 25 € a viac

1 x Knižka „Čo to stvára kapybara?/ Čo dnes spapká mucholapka“ + 1 x knižka „Udatný ježko“

Získajte spolu s „kapybarou“ ako poďakovanie aj veselú veršovanku pre deti od 3 rokov „Udatný ježko“. Knihu napísala Kristína Baluchová, ilustrovala Žanet Aradská. Doručíme vám ich radi poštou!

1 x Knižka „Čo to stvára kapybara?/ Čo dnes spapká mucholapka“ + 1 x knižka „Záhada knižnice na konci ulice“
Prispejte 30 € a viac

1 x Knižka „Čo to stvára kapybara?/ Čo dnes spapká mucholapka“ + 1 x knižka „Záhada knižnice na konci ulice“

Získajte ako poďakovanie okrem „kapybary“ aj knižku pre deti od 7 rokov „Záhada knižnice na konci ulice“. Ilustrovala ju renomovaná umelkyňa Hedviga M. Gutierrez, knižnú nádielku vám radi doručíme poštou!

2 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?
Prispejte 29 € a viac

2 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?

Chcete potešiť aj svojich priateľov? Neváhajte im venovať „kapybaru“ :) Radi vám knihy pošleme poštou, podpis autorky je samozrejmosťou!

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka? + fantastické pexeso
Prispejte 20 € a viac

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka? + fantastické pexeso

Pomôžte deťom, aby si rozšírili svoju slovnú zásobu a naučili sa mená všetkých tých zvláštnych tvorov, o ktorých budú čítať v našej knihe! Darček vám radi doručíme poštou.

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka? + čítanie v škole, škôlke či knižnici!
Prispejte 100 € a viac

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka? + čítanie v škole, škôlke či knižnici!

Ak ste z bratislavského či trnavského kraja a máte chuť sprostredkovať deťom nezabudnuteľný zážitok autorského čítania, sme vám k dispozícii! :) Worskhop s kapybarou môžete niekomu aj venovať, či už podľa vášho či nášho výberu. Záujemcov medzi škôlkami či školami je viac než dosť!

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?
Prispejte 15 € a viac

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?

Odmenou vám bude 1 kniha „Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?“, samozrejme s podpisom autorky. Radi vám ju pošleme poštou.

Dobrý pocit  :)
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit :)

Odmenou vám bude dobrý pocit z podpory slovenskej literatúry pre deti :)

1 x Knižka "Čo to stvára kapybara?/ Čo dnes spapká mucholapka" + 1 x knižka "Udatný ježko"
Prispejte 25 € a viac

1 x Knižka „Čo to stvára kapybara?/ Čo dnes spapká mucholapka“ + 1 x knižka „Udatný ježko“

Získajte spolu s „kapybarou“ ako poďakovanie aj veselú veršovanku pre deti od 3 rokov „Udatný ježko“. Knihu napísala Kristína Baluchová, ilustrovala Žanet Aradská. Doručíme vám ich radi poštou!

1 x Knižka „Čo to stvára kapybara?/ Čo dnes spapká mucholapka“ + 1 x knižka „Záhada knižnice na konci ulice“
Prispejte 30 € a viac

1 x Knižka „Čo to stvára kapybara?/ Čo dnes spapká mucholapka“ + 1 x knižka „Záhada knižnice na konci ulice“

Získajte ako poďakovanie okrem „kapybary“ aj knižku pre deti od 7 rokov „Záhada knižnice na konci ulice“. Ilustrovala ju renomovaná umelkyňa Hedviga M. Gutierrez, knižnú nádielku vám radi doručíme poštou!

2 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?
Prispejte 29 € a viac

2 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka?

Chcete potešiť aj svojich priateľov? Neváhajte im venovať „kapybaru“ :) Radi vám knihy pošleme poštou, podpis autorky je samozrejmosťou!

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka? + fantastické pexeso
Prispejte 20 € a viac

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka? + fantastické pexeso

Pomôžte deťom, aby si rozšírili svoju slovnú zásobu a naučili sa mená všetkých tých zvláštnych tvorov, o ktorých budú čítať v našej knihe! Darček vám radi doručíme poštou.

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka? + čítanie v škole, škôlke či knižnici!
Prispejte 100 € a viac

1 x Knižka Čo to stvára kapybara?/Čo dnes spapká mucholapka? + čítanie v škole, škôlke či knižnici!

Ak ste z bratislavského či trnavského kraja a máte chuť sprostredkovať deťom nezabudnuteľný zážitok autorského čítania, sme vám k dispozícii! :) Worskhop s kapybarou môžete niekomu aj venovať, či už podľa vášho či nášho výberu. Záujemcov medzi škôlkami či školami je viac než dosť!