Jednorodič slovenský – pomôžte zachrániť ohrozený druh

Míľnik 1/3

Tento míľnik pomôže jednorodičovskej rodine v akútnej núdzi, ktorá bojuje o prežitie.

Získaných 0 € 240 €
500 €
8 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Tento míľnik nám pokryje základné náklady spojené so zaradením nových jednorodičov do ročného programu komplexnej pomoci.

Získaných 0 € 240 €
1 000 €
8 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Tento míľnik nám pokryje náklady spojené s odbornou pomocou jednorodičom v ročnom programe komplexnej pomoci.

Získaných 0 € 240 €
5 000 €
8 dní
do ukončenia
Zakladateľ
JEDEN RODIČ, n.o.
Dátum pridania
13. 4. 2023

Jednorodič slovenský potrebuje našu pomoc.

K ohrozenému a stále málo známemu druhu „Jednorodič slovenský“ na Slovensku patrí až 150 000 jedincov. Cieľom našej zbierky je pomôcť jednorodičom prežiť v náročných podmienkach.

Jozef vychovával sám svoju 6-ročnú dcérku. Trpel následkami osobného bankrotu a ťažkého rozvodu. K nám prišiel teste predtým, ako ho mali vysťahovať z bytu.

Martina, rozvedená matka štyroch detí, prišla o prácu. Túžila sa postaviť na nohy, no bránilo jej v tom nulové sebavedomie vinou dlhodobého ponižovania tyranským manželom.

Alene manžel zomrel. Mala päť detí, s najmladšou Aničkou žila v sociálnom jednoizbáku. Kvôli problémom s cukrovkou a obavám o živobytie musela navštevovať psychiatričku.

Všetky tieto príbehy skončili dobre vďaka aktívnej pomoci neziskovej organizácie JEDEN RODIČ. Tá sa jednorodičom slovenským dlhodobo venuje, pomáha im nielen materiálne, ale aj formou vzdelávania, poradenstva a koučingu, či sprostredkovania príležitostí, ktoré tak zúfalo potrebujú.

Peniaze, ktoré vyzbierame budú použité na ročný komplexný program pomoci jednorodičovským rodinám. Prostredníctvom odbornej, humanitárnej a potravinovej pomoci pomáhame osamelým rodičom a ich deťom v jednorodičovských domácnostiach počas 12 mesiacov v programe. S našou pomocou sa jednorodičia v náročnej životnej situácii môžu opäť postaviť na vlastné nohy.

Povedali o nás:

„Organizácia JEDEN RODIČ skutočne pomáha. Pre zlý zdravotný stav som prišla o prácu i príjem, hrozila mi strata bývania, bola som na križovatke a premýšľala, ktorým smerom ďalej. V tom mi veľmi dobre pomohla profesijná koučka, poradila ako správne napísať CV a motivačný list. Životná koučka mi zas pomohla vyloviť z podvedomia pozitívne stránky.“

„Vďaka podpore JEDEN RODIČ, sa mi zlepšil pohľad na život. Koučky mi ukázali viac možností ako riešiť situácie, dostali sme prísun kvalitných potravín. Dostala som kontakt na dôležitú inštitúciu a možnosti uplatniť sa aj rozšírením vzdelania. Dozvedela som sa, že existuje zamestnanie na polovičný pracovný úväzok mimo brigády. Život sa mení a tak už viem že terajšia situácia je len dočasná. Pracujem na sebe podľa pokynov koučiek. Zmena musí nastať.“

Ako pomáha náš tím JEDEN RODIČ?

V neziskovej organizácii JEDEN RODIČ poznáme jednorodičov najlepšie.

Prostredníctvom odbornej a humanitárnej pomoci pomáhame osamelým rodičom a ich deťom, lebo vieme, že týchto rodinách toho chýba oveľa viac ako len druhý príjem. Či už ide o výchovu, starostlivosť o domácnosť alebo uživenie rodiny, rodičia sú na všetko úplne sami. Niektorí z nich navyše ani nemajú pravidelný príjem, lebo sú na trhu práce diskriminovaní.

Dlhodobé prehliadanie jednorodičovských domácností v kombinácii so súčasnou ekonomickou situáciou spôsobili ešte väčšiu izoláciu jednorodiča slovenského, ktorý bol už aj predtým ohrozeným druhom.Peniaze z tejto kampane budú použité na ročný komplexný program pomoci jednorodičovským rodinám. Prostredníctvom odbornej,  humanitárnej a potravinovej pomoci pomáhame osamelým rodičom a ich deťom v jednorodičovských domácnostiach.

Viac sa o nás dočítate na našej stránke https://jedenrodic.sk/.

Komu pomôžeme a kto sú vlastne jednorodičia?

Na Slovensku sú deti v každej 14. domácnosti vychovávané iba jedným rodičom. Až v 84 % prípadoch za výchovu zodpovedá iba mama. V 16 % prípadov ide o osamelých otcov, ktorí  jednorodičovstvo prežívajú ešte ťažšie. Títo rodičia sa často hanbia o svojej vyčerpanosti a diskriminácii hovoriť. Ešte donedávna nevedeli, na koho sa majú s prosbou o pomoc obrátiť.

Príbehy našich jednorodičov nájdete na našej:

Webstránke – Príbeh mamičky Nikoly

Facebook stránke JEDEN RODIČ, n.o.

Podpornej facebook skupine JEDEN RODIČ

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
5 €  •  25. 5. 2023 11:53
Milý darca
20 €  •  17. 5. 2023 10:01
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  14. 5. 2023 20:02
Dobrosrdečný darca
10 €  •  11. 5. 2023 11:16
Milý darca
10 €  •  11. 5. 2023 11:06
Štedrý darca
100 €  •  11. 5. 2023 9:11
Veľkorysý darca
10 €  •  11. 5. 2023 8:40
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  10. 5. 2023 8:22
Štedrý darca
15 €  •  10. 5. 2023 6:06
Štedrý darca
5 €  •  5. 5. 2023 17:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  4. 5. 2023 11:34
Dobrosrdečný darca
10 €  •  18. 4. 2023 9:55
Milý darca
5 €  •  17. 4. 2023 14:02
Láskavý darca
5 €  •  17. 4. 2023 12:23
Natália V.
5 €  •  17. 4. 2023 9:43
Držím palce všetkým jednorodičom

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Zostáva 987/1000

Obedové menu za 5€ vás síce zasýti, no málokedy po ňom pocítite šťastie a dobrý pocit. Niečo úplne iné je darovať 5€ jednorodičom, pre ktorých aj takéto symbolické dary často tvoria rozdiel medzi ťažkosťami a šťastným úsmevom ich detí.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 987/1000

Dobrý pocit z darovania Vás bude hriať pri srdci.

Knižka od Jara Bekra
Prispejte 15 € a viac

Knižka od Jara Bekra

Zostáva 9/10

Aj Jaro Bekr je už pár rokov otcom, o zážitkoch s jeho dvomi deťmi Zarou a Leom napísal úžasnú zábavnú a poučnú knižku. Zaobstarajte si ju a zároveň tým pomôžte menej známym rodičom s výchovou ich vlastných detí.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 9/10

Jaro Bekr – Na toto vás nikto nepripraví – knižka

Balíček produktov Dedoles v hodnote 30€
Prispejte 30 € a viac

Balíček produktov Dedoles v hodnote 30€

Zostáva 9/10

Opäť ste zas povyhadzovali pár deravých kusov prádla? Získajte miesto nich balíček veselých od značky Dedoles a rozveseľte tým aj deti jednorodičov, ktorým pomôže váš dar.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 9/10

 Dedoles balíček produktov v hodnote 30€

Unikátna hovoriaca kniha, s ktorou sa vaše dieťa zabaví aj naučí.
Prispejte 50 € a viac

Unikátna hovoriaca kniha, s ktorou sa vaše dieťa zabaví aj naučí.

Zostáva 3/3

Deťom jednorodičov darujete istotu bezstarostného domova, pre to svoje získate unikátnu hovoriacu knihu aj s interaktívnym perom, s ktorou sa učenie a poznanie stáva dobrodružstvom a zábavou.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 3/3

Balíček Geniuso – hovoriaca kniha a pero.

Poukážka na nákup do CCC
Prispejte 50 € a viac

Poukážka na nákup do CCC

Zostáva 5/5

Pomôžte finančne jednorodičom a okrem nich vám za to poďakuje aj váš jarný šatník! S touto odmenou získate jeho obmenu za 50€.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 5/5

Poukážka na nákup 50€ v predajniach CCC.

Bronzový priateľ jednorodičov
Prispejte 100 € a viac

Bronzový priateľ jednorodičov

Zostáva 50/50

Vašich 100 eur vráti deťom jednorodičov naspäť ich sebavedomú mamu, ktorá uverí vo svoje schopnosti a nájde si trvalé zamestnanie. Vďaka práci koučov a poradcov našej organizácie JEDEN RODIČ.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 50/50

Certifikát bronzového priateľa jednorodičov

Strieborný priateľ jednorodičov
Prispejte 250 € a viac

Strieborný priateľ jednorodičov

Zostáva 21/21

Vašich 250 eur pomôže deťom jednorodičov získať naspäť otca, ktorý prekonal osobný bankrot a z ubytovne svoju rodinu presťahoval do dôstojného bývania. Vďaka pomoci organizácie JEDEN RODIČ.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 21/21

Certifikát strieborného priateľa jednorodičov

Zlatý priateľ jednorodičov
Prispejte 500 € a viac

Zlatý priateľ jednorodičov

Zostáva 4/4

Vašich 500 eur pomôže deťom jednorodičov získať naspäť sebavedomého a šikovného rodiča, ktorý zvládol všetky svoje problémy vrátane tých zdravotných. Vďaka asistencii organizácie JEDEN RODIČ.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 4/4

Certifikát zlatého priateľa jednorodičov

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Zostáva 987/1000

Obedové menu za 5€ vás síce zasýti, no málokedy po ňom pocítite šťastie a dobrý pocit. Niečo úplne iné je darovať 5€ jednorodičom, pre ktorých aj takéto symbolické dary často tvoria rozdiel medzi ťažkosťami a šťastným úsmevom ich detí.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 987/1000

Dobrý pocit z darovania Vás bude hriať pri srdci.

Knižka od Jara Bekra
Prispejte 15 € a viac

Knižka od Jara Bekra

Zostáva 9/10

Aj Jaro Bekr je už pár rokov otcom, o zážitkoch s jeho dvomi deťmi Zarou a Leom napísal úžasnú zábavnú a poučnú knižku. Zaobstarajte si ju a zároveň tým pomôžte menej známym rodičom s výchovou ich vlastných detí.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 9/10

Jaro Bekr – Na toto vás nikto nepripraví – knižka

Balíček produktov Dedoles v hodnote 30€
Prispejte 30 € a viac

Balíček produktov Dedoles v hodnote 30€

Zostáva 9/10

Opäť ste zas povyhadzovali pár deravých kusov prádla? Získajte miesto nich balíček veselých od značky Dedoles a rozveseľte tým aj deti jednorodičov, ktorým pomôže váš dar.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 9/10

 Dedoles balíček produktov v hodnote 30€

Unikátna hovoriaca kniha, s ktorou sa vaše dieťa zabaví aj naučí.
Prispejte 50 € a viac

Unikátna hovoriaca kniha, s ktorou sa vaše dieťa zabaví aj naučí.

Zostáva 3/3

Deťom jednorodičov darujete istotu bezstarostného domova, pre to svoje získate unikátnu hovoriacu knihu aj s interaktívnym perom, s ktorou sa učenie a poznanie stáva dobrodružstvom a zábavou.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 3/3

Balíček Geniuso – hovoriaca kniha a pero.

Poukážka na nákup do CCC
Prispejte 50 € a viac

Poukážka na nákup do CCC

Zostáva 5/5

Pomôžte finančne jednorodičom a okrem nich vám za to poďakuje aj váš jarný šatník! S touto odmenou získate jeho obmenu za 50€.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 5/5

Poukážka na nákup 50€ v predajniach CCC.

Bronzový priateľ jednorodičov
Prispejte 100 € a viac

Bronzový priateľ jednorodičov

Zostáva 50/50

Vašich 100 eur vráti deťom jednorodičov naspäť ich sebavedomú mamu, ktorá uverí vo svoje schopnosti a nájde si trvalé zamestnanie. Vďaka práci koučov a poradcov našej organizácie JEDEN RODIČ.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 50/50

Certifikát bronzového priateľa jednorodičov

Strieborný priateľ jednorodičov
Prispejte 250 € a viac

Strieborný priateľ jednorodičov

Zostáva 21/21

Vašich 250 eur pomôže deťom jednorodičov získať naspäť otca, ktorý prekonal osobný bankrot a z ubytovne svoju rodinu presťahoval do dôstojného bývania. Vďaka pomoci organizácie JEDEN RODIČ.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 21/21

Certifikát strieborného priateľa jednorodičov

Zlatý priateľ jednorodičov
Prispejte 500 € a viac

Zlatý priateľ jednorodičov

Zostáva 4/4

Vašich 500 eur pomôže deťom jednorodičov získať naspäť sebavedomého a šikovného rodiča, ktorý zvládol všetky svoje problémy vrátane tých zdravotných. Vďaka asistencii organizácie JEDEN RODIČ.

Viete o tom, že Váš dar môžete ľubovoľne navýšiť? Dobrý pocit z darovania nemá hranice. <3

Odmena Zostáva 4/4

Certifikát zlatého priateľa jednorodičov