Pomôžme Darii získať financie na automobil pre ukrajinských vojakov v Bachmute

Získaných 0 € 45 €
5 000 €
39 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať
Zakladateľ
Daria Bezruchko
Dátum pridania
18. 5. 2023

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Daria. Od začiatku plnohodnotnej invázie Ruskej federácie na územie Ukrajiny som aktívne zapojená do pomoci známym a priateľom, ktorí slúžia v Ozbrojených silách Ukrajiny a snažím sa pomáhať vlastnými silami alebo v spolupráci s fondmi a dobrovoľníkmi pokrývať potreby vojakov v najhorúcejších oblastiach ukrajinského frontu. Medzi potrebami, ktoré sa snažíme pokryť, patria lieky, turnikety, veci a prostriedky osobnej hygieny.

Komu pomôžeme?

V súčasnosti sme na žiadosť bojového lekára Ozbrojených síl Ukrajiny rozhodli otvoriť najväčšiu zbierku v histórii našej dobrovoľníckej činnosti pre vojakov 3. mechanizovanej brigády, ktorí držia hranice na Bachmutskom smere od januára (jeden z najťažších úsekov ukrajinského frontu). Slovom „najťažší“ sa myslí veľké množstvo zranení, na veľkú škodu a straty medzi ukrajinských vojakov. Chlapci potrebujú automobil na plnenie bojových úloh a evakuáciu zranených vojakov na východe Ukrajiny. 

Zakúpený automobil umožní zvýšiť pohyblivosť personálu a rýchlejšie dopravovať zranených vojakov z bojiska do stabilizačného miesta alebo nemocnice, kde budú poskytnuté ďalšie lekárske služby a ako výsledok budú zachránené životy.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

V súčasnosti sa chlapcom podarilo získať 2000 z požadovaných 7500 eur na nákup automobilu vlastnými silami, čo znamená, že stále chýba 5500 еur (väčšina). Preto sme sa rozhodli obrátiť sa na neľahostajných ľudí s cieľom urýchliť získavanie financií. Pokiaľ ide o samotný automobil, už bol nájdený na Ukrajine. Je to Nissan 4×4, ktorý čaká, kým bude zozbieraná požadovaná suma peňazí na jeho nákup (fotografia typu automobilu je tiež priložená). Zbierané peniaze budú prevedené vojakovi 3. mechanizovanej brigády, bojovému lekárovi, ktorý koordinuje zbierku na auto a keď nazbiera požadovanú sumu, zakúpi vozidlo.

Ďakujeme vám za zapojenie a dobré srdcia! Každý váš cent / euro je neoceniteľným prínosom k tomuto žiadanému víťazstvu Ukrajiny a najmä rýchla evakuácia – to je šanca. Väčšia šanca pre rodiny vojakov počuť „zranený, ale vďaka rýchlej evakuácie žije“.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
10 €  •  6. 6. 2023 12:19
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  18. 5. 2023 17:38
Milý darca
5 €  •  18. 5. 2023 13:20

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Láskavý darca
10 €  •  6. 6. 2023 12:19
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  18. 5. 2023 17:38
Milý darca
5 €  •  18. 5. 2023 13:20

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň