Podporte Festival DIVNÉ VECI- medzinárodný site-specific art festival

Získaných 0 € 405 €
750 €
13 dní
do ukončenia
Dátum pridania
16. 6. 2022

Predstavenie príbehu

Festival DIVNÉ VECI žije 8 rokov, pomôžte nám podporiť umelcov!

Festival, ktorý zažijete v meste Stará Turá, má úžasnú atmosféru. V celom meste a v jeho okolí jazera Dubník sa dejú " DIVNÉ VECI".

Už niekoľko dní pred vypuknutím, v meste tvoria umelci  priamo v priestoroch rôzných lokácií svoje divadelné, hudobné a tanečné performancie. Každý rok sú to nové miesta, ktoré tvorcovia odhaľujú a spolu s divákmi posúvajú hranice, za ktoré sa umenie dokáže dostať. Predstavenia majú zážitkovú formu a divák zažíva operu v nákupnom centre, v mäsiarstve si kupuje výtvarné umenie, alebo sa na hladine jazera plaví na loďkách koncert.

Festival navštívili umelci z Maďarska, Holandska, Nemecka, Izraela, Taiwanu, Korziky, Španielska a Čiech. Ak ste na našom festivale boli, poznáte jedinečnú atmosféru, dobrodružstvá, a neobjavené priestory, ktoré ste mohli odhaliť a zažiť. 

Ak ste festival nezažili, máte jedinečnú možnosť odovzdať sa site-specific zážitku, ktorý vám naše nedivadelné lokácie umožnia.

Pozývame vás na Festival DIVNÉ VECI, ktorý podporí umelcov hlavne vďaka vašej podpore.

Pre koho je Festival DIVNÉ VECI určený?

Festival DIVNÉ VEC siaha do všetkých vekových kategórií, vtrhne ľuďom do života a vytrhne ich z obyčajností dňa. Festival pozýva všetkých nedivákov a divákov do „divných“ priestorov, do ktorých by inak za divadlom nešli.

Festival „otvára“ oči nedivákom, rozširuje hranice predstavivosti skúseným a odborní diváci si príchádzajú na svoje umelecké špeciality.

Na Festival sa každoročne teší viac a viac divákov ako aj umelcov a čo je najdôležitejšie festival sa každým rokom rozširuje a zcitlivuje naše publikum.

Kto za kampaňou stojí?

Doterajšia realizácia festivalu od roku 2015 bola v určujúcej miere podmienená dobrovoľníckou prácou. Získavanie hlavných protagonistov festivalu prebiehalo za nadštandardne ústretových podmienok vďaka osobným kontaktom garantky festivalu Moniky Haasovej. Na festivale účinkovali mnohé etablované súbory a osobnosti zo štátov EÚ ako aj vzdialenejšieho zahraničia v snahe napomôcť jeho rozpočtovej realizovateľnosti.

Od r.2015 festival ukázal svoju životaschopnosť a ojedinelosť – návštevnosť aj aktivity majú vzostupnú tendenciu. Žiaľ, v prostredí neexistencie zákonných motivácií pre sponzorskú účasť podpory kultúry v SK sú finančné príspevky z tejto oblasti minimalizované.
Festival má od začiatku svojej existencie značný dramaturgický akcent na medzinárodné produkcie, čo je určujúcim rozpočtovým faktorom.

Festival funguje na princípe site-specific theatre, odohráva sa na rozlohe mesta Stará Turá a v jeho priľahlých oblastiach ako aj v areáli jazera Dubník, využíva netradičné exteriérové priestory ako aj interiéry starých budov, čo je náročné na produkčné zabezpečenie programu. V dôsledku toho je program festivalu veľmi pestrý, ale organizačne náročnejší ako festivaly, odohrávajúce sa v jednom areáli.

Na čo získané peniaze použijme?

Festival akcentuje typické znaky site-specific theatre, ktoré sú na Slovensku pomerne ojedinelou formou prezentácie umeleckej produkcie. Netradičné, nezvyčajné priestory sú v tejto umeleckej disciplíne určujúcim prezentačným rámcom umeleckých produkcií festivalu.

Každoročne sa pre potreby pozvaných súborov a umeleckých osobností vytvárajú nové inscenačné, koncertné, či výstavné lokácie. Okrem hlavného námestia v Starej Turej a DK Javorina sa predstavenia festivalu odohrávajú na priľahlých extreriérových lokalitách ako na napr. lúkach, v kostole, v pivničných priestoroch, na zastávkach, vo fontáne, v starom internáte, v jazera a pod. Táto forma prezentácie umeleckých projektov je veľmi náročná na produkčné zabezpečenie programu.

Na mnohé lokácie, na ktorých sa odohrávajú ďalšie programové ponuky je nezriedka nutný aj koordinovaný presun veľkokapacitnou autobusovou dopravou, festival je v dôsledku tejto nevyhnutnosti organizačne náročnejší ako festivaly, odohrávajúce sa v jednom areáli. Ústrednou motiváciou festivalu je priblížiť ľuďom zo Starej Turej a širokého okolia iný prístup k umeniu, originálnu prezentáciu divadelného umenia a ďalších umeleckých foriem na báze site-specific theatre. Festival ponúka priestor aj pre experiment, vytvára akési laboratórium pre performing a rozvoj umel.komunikácie.

Komu svojou podporou pomôžete

Festival DIVNÉ VECI od svojej existencie tvorí a funguje z podpory Fondov a súkromných sponzorstiev. Jedinečnosťou tohto festivalu je, že vstupné na všetky podujatia je zadarmo. Festival si preto na seba nezarába. Po situácií s pandémiou sa naša situácia natoľko zhoršila, že nedokážeme utiahnúť festival bez podpory a pritom zostať v režime vstupného zadarmo. Svojou podporou pomôžete festivalu, aby aj 8 rok mohol zažiariť v plnom rozkvete tak ako ho diváci poznajú a majú radi.

Peniaze tejto kampane budú použité

Festival DIVNÉ VECI použije peniaze zo zbierky na vytvorenie 8. ročníka Festivalu DIVNÉ VECI, zaplatenie honorárov pre umelcov tohto ročníka.

V prípade, že sa nám podarí získať viac, ako sme dúfali a plánovali, vyzbieraná finančná čiastka prispeje na vytvorenie 9.ročníka Festivalu DIVNÉ VECI.

Ak by sme sa dostali v zbierke do hodnoty 500,-eur, táto časť pôjde na honoráre umelcov. Ak dosiahneme zbierku v hodnote 750, pokryjeme tým aj ubytovanie pre umelcov a produkciu.

Pri dobrom pocite z podpory, máme pre vás odmeny, ktoré budú ronako divné a zážitkové ako je náš festival.

Prosím vyberte si niektorú z odmien, či už v podobe stretnutia s niektorým z našich účinkujúcich alebo vo forme zážitku z festivalu DIVNÉ VECI.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Daša
100 €  •  1. 7. 2022 15:05
Ďakujem za krásny festival a možnosť zúčastniť sa na ňom aj svojou tvorbou, držím palce a želám veľa sily pri organizovaní ďalších ročníkov <3
Štedrý darca
10 €  •  1. 7. 2022 0:26
Veľkorysý darca
20 €  •  26. 6. 2022 22:02
Milý darca
5 €  •  26. 6. 2022 12:58
Veľkorysý darca
5 €  •  26. 6. 2022 12:54
Mata
15 €  •  25. 6. 2022 22:42
Dakujeme za vas cas :-) a prijemny prinos pre toto mesto
Milý darca
20 €  •  25. 6. 2022 21:44
Milý darca
10 €  •  25. 6. 2022 14:45
Milý darca
10 €  •  25. 6. 2022 11:10
Štedrý darca
5 €  •  25. 6. 2022 9:24
Veľkorysý darca
20 €  •  24. 6. 2022 7:30
Ada
10 €  •  23. 6. 2022 18:39
Aby každá dobrá vec mohla rásť!
Milý darca
5 €  •  23. 6. 2022 15:46
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 6. 2022 10:04
Veľkorysý darca
30 €  •  20. 6. 2022 8:07
Tomáš T.
50 €  •  19. 6. 2022 22:27
Ste parádni, úžasní a divní. Prajem krásny deň a teším sa opäť na festival.
Milý darca
20 €  •  19. 6. 2022 20:01
Veľkorysý darca
5 €  •  19. 6. 2022 19:12
Láskavý darca
20 €  •  19. 6. 2022 17:34
Dobrosrdečný darca
15 €  •  17. 6. 2022 10:24
Siki
20 €  •  17. 6. 2022 9:49
tesim sa na dalsi vikend
Peter
5 €  •  17. 6. 2022 8:20
Držíme palce, boli sme na festivale, ste super! Prídeme aj tento rok!

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Vyberte si odmenu

Páčia sa mi "DIVNÉ VECI" a festival podporím bez nároku na odmenu
Prispejte 5 € a viac

Páčia sa mi „DIVNÉ VECI“ a festival podporím bez nároku na odmenu

Veľmi si vážime vašu podporu.

Výška príspevku je ľubovoľná.

Odmena

ĎAKUJEME!

KONSKÁ HLAVA
Prispejte 100 € a viac

KONSKÁ HLAVA

Zostáva 2/2

Konská hlava je symbol DIVNÝCH VECÍ. Symbolizuje humor, divnosť, koniny a maska koňa symbolizuje divadlo. Kto si ju dá na hlavu, je človek , ktorý je za každú srandu a miluje divné veci Touto konskou hlavou sa odmenený korunuje za diváka DIVNÝCH VECÍ!

Odmena Zostáva 2/2

1× hnedá biela maska koňa

Spoločná fotografia s Ludwigom Baginom a Monikou Haasovou
Prispejte 50 € a viac

Spoločná fotografia s Ludwigom Baginom a Monikou Haasovou

Zostáva 5/5

Počas festivalu sa môžete spoločne odfotiť s Ludwigom Baginom, moderátorom a zabávačom festivalu a s Monikou Haasovou, riaditeľkou festivalu DIVNÝCH VECÍ.

Odmena Zostáva 5/5

1× spoločná fotografia na mieste festivalu DIVNÝCH VECÍ 25. 6. v Starej Turej

VIP miesto na predstavenie MARÍNA
Prispejte 20 € a viac

VIP miesto na predstavenie MARÍNA

Zostáva 4/6

hcete zažit pravý, intenzívny site specific? Potom nesmiete vynechať festivalové predstavenie Marína. Multimediálna performancia je o Márií Pischlovej, kde sa divadelno- hudobne stvárňuje ženská postava zo Sládkovičovej skladby Marína. O tom, že Sládkovič ospevoval Marínu všetci dobre vieme od základnej školy, ale o tom, kto Marína bola a čo si o tom celom myslela, už menej.

Performancia sa počas festivalu odohrá 2× v Dome Matras

16,25h 

22,15h

Réžia: Daša Krištofovičová,

Účinkujú: Táňa Mravcová, Verona Hajdučíková, Rozália Miklašová, Barbora, Tomášková,  Daša Krištofovičova

Hudba: Barbora Tomášková

Odmena Zostáva 4/6

1X VIP LÍSTOK

Spoločná fotografia s maďarskou hudobnou skupinou            BESH O DROM
Prispejte 50 € a viac

Spoločná fotografia s maďarskou hudobnou skupinou BESH O DROM

Zostáva 4/4

Kto ešte nepozná hudobnú skupinu Besh o droM, tak vznikla v Budapešti a kombinuje cigánsku hudbu s prvkami džezu, rocku a folklóru. Inšpiruje sa najmä hudbou z Transylvánie, Bulharska, Grécka, Egypta a Libanonu, a práve tieto divoké rytmy zaznejú tento rok aj na našom festivale. Bude poriadne veselo 💃🏿🕺🏾bude poriadne horúco 🔥🔥 príď si vytancovať svoju dušu aj ty

Odmena Zostáva 4/4

Za odmenu Vás čaká 1X SPOLOČNÁ fotografia so všetkými členmi hudobnej skupiny BESH O DROM (HU) priamo po ich koncerte na festivale DIVNÉ VECI . Skupina bude hrať  25. 6.  v Starej Turej.o 21:00!

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Páčia sa mi "DIVNÉ VECI" a festival podporím bez nároku na odmenu
Prispejte 5 € a viac

Páčia sa mi „DIVNÉ VECI“ a festival podporím bez nároku na odmenu

Veľmi si vážime vašu podporu.

Výška príspevku je ľubovoľná.

Odmena

ĎAKUJEME!

KONSKÁ HLAVA
Prispejte 100 € a viac

KONSKÁ HLAVA

Zostáva 2/2

Konská hlava je symbol DIVNÝCH VECÍ. Symbolizuje humor, divnosť, koniny a maska koňa symbolizuje divadlo. Kto si ju dá na hlavu, je človek , ktorý je za každú srandu a miluje divné veci Touto konskou hlavou sa odmenený korunuje za diváka DIVNÝCH VECÍ!

Odmena Zostáva 2/2

1× hnedá biela maska koňa

Spoločná fotografia s Ludwigom Baginom a Monikou Haasovou
Prispejte 50 € a viac

Spoločná fotografia s Ludwigom Baginom a Monikou Haasovou

Zostáva 5/5

Počas festivalu sa môžete spoločne odfotiť s Ludwigom Baginom, moderátorom a zabávačom festivalu a s Monikou Haasovou, riaditeľkou festivalu DIVNÝCH VECÍ.

Odmena Zostáva 5/5

1× spoločná fotografia na mieste festivalu DIVNÝCH VECÍ 25. 6. v Starej Turej

VIP miesto na predstavenie MARÍNA
Prispejte 20 € a viac

VIP miesto na predstavenie MARÍNA

Zostáva 4/6

hcete zažit pravý, intenzívny site specific? Potom nesmiete vynechať festivalové predstavenie Marína. Multimediálna performancia je o Márií Pischlovej, kde sa divadelno- hudobne stvárňuje ženská postava zo Sládkovičovej skladby Marína. O tom, že Sládkovič ospevoval Marínu všetci dobre vieme od základnej školy, ale o tom, kto Marína bola a čo si o tom celom myslela, už menej.

Performancia sa počas festivalu odohrá 2× v Dome Matras

16,25h 

22,15h

Réžia: Daša Krištofovičová,

Účinkujú: Táňa Mravcová, Verona Hajdučíková, Rozália Miklašová, Barbora, Tomášková,  Daša Krištofovičova

Hudba: Barbora Tomášková

Odmena Zostáva 4/6

1X VIP LÍSTOK

Spoločná fotografia s maďarskou hudobnou skupinou            BESH O DROM
Prispejte 50 € a viac

Spoločná fotografia s maďarskou hudobnou skupinou BESH O DROM

Zostáva 4/4

Kto ešte nepozná hudobnú skupinu Besh o droM, tak vznikla v Budapešti a kombinuje cigánsku hudbu s prvkami džezu, rocku a folklóru. Inšpiruje sa najmä hudbou z Transylvánie, Bulharska, Grécka, Egypta a Libanonu, a práve tieto divoké rytmy zaznejú tento rok aj na našom festivale. Bude poriadne veselo 💃🏿🕺🏾bude poriadne horúco 🔥🔥 príď si vytancovať svoju dušu aj ty

Odmena Zostáva 4/4

Za odmenu Vás čaká 1X SPOLOČNÁ fotografia so všetkými členmi hudobnej skupiny BESH O DROM (HU) priamo po ich koncerte na festivale DIVNÉ VECI . Skupina bude hrať  25. 6.  v Starej Turej.o 21:00!