Pomôžme Eli aj naďalej pomáhať na Ukrajine

Získaných 0 € 175 €
5 800 €
22 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Lucia Juhásová
Dátum pridania
26. 7. 2023

Niečo o Eli..

Eliška Horsáková pomáha ľuďom na Ukrajine viac ako 10 rokov. Na začiatku vojny sa hneď angažovala na hraniciach, krátko na to si však zohnala dodávku a začala sama voziť veci, ktoré ľudia najviac potrebovali. Veľké humanitárne organizácie totižto chodia často len do väčších miest a ľudia z odľahlejších lokalít sa mnohokrát o nich nedozvedia alebo sa nemajú ako k nim dopraviť. Eli vďaka svojím ukrajinským kontaktom, doručí pomoc práve do týchto oblastí. K ľuďom, ktorí ju najviac potrebujú. Sú to najmä tí najchudobnejší, nevládni starí ľudia alebo rodiny s chorými deťmi, ktoré nemajú možnosť a financie na to, aby z postihnutého regiónu odišli. Veľkou výhodou je, že ovláda ich jazyk a tým pádom vie presne zistiť, čo konkrétnym ľuďom najviac chýba. Nakupuje v miestnych obchodoch (zvyčajne je to lacnejšie ako keby nakúpila všetko na Slovensku).

Ja sa volám Lucia a Eli som spoznala prostredníctvom internetu. Od prvej chvíle sa mi páčila jej odvaha a odhodlanie pomáhať často aj v nebezpečných oblastiach. Keďže na sociálnej sieti zverejňuje fotky a videá priamo z miesta kde sa nachádza, viete že nakúpené veci sa dostali tam kam mali. Eli sa práve teraz náchadza v Chersone a aktívne roznáša pomoc tak ja jej pomáham so zbierkou. 

Po okupantoch a raketách prišla ďalšia pohroma. Zničenie priehrady Nova Kachovka prináša so sebou ukrajincom humanitárnu, ekologickú a ekonomickú katastrofu. Tisíce ľudí z chersonskej oblasti muselo byť evakuovaných a potrebovali pomoc. 

Eli vyrazila s plným autom smer Cherson a strávila tam takmer dva týždne. Behom nich poroznášala veci, ktoré doviezla či nakúpila priamo na mieste. Opakovane sa tam chystá vracať a bude veľmi rada ak jej pomôžeme. Za vaše príspevky nakúpi ďalšie veci, ktoré budú potrebné. 

„Beriem to ako jednu zo svojich životných etáp, ktorá je jedinečná, lebo dokážem mnohým ľuďom pomôcť. Stojí to za to, i keď sa po každej ceste vrátim domov fyzicky taká unavená, že dva dni sa ani nedokážem postaviť z postele. Je na nezaplatenie, keď vidím tú obrovskú vďaku cudzích ľudí, ktorí veľakrát naozaj nemajú nič len holý život a v zime sa mi snažia aspoň zavďačiť horúcim čajom v paneláku alebo v dome bez strechy či bez okien.“

Eli Horsáková

https://www.facebook.com/EliHorsakova

https://elipomaha.sk/

https://www.heroes.sk/eliska-horsakova-rozhovor/

Nezabúdajme prosím, že Ukrajina bojuje aj za nás. Tak im pomôžme aj my :)

Vaše činy hovoria o tom, z čoho je vyrobené vaše srdce!

Komu pomôžeme?

Pomôže sa konkrétnym ľuďom, ktorí boli najviac postihnutí povodňou. Eli zoženie čo bude treba podľa aktuálnej situácie – príde, nakúpi, popýta sa miestnych a bude sa snažiť ísť tam kde sa ostatné organizácie z rôznych dôvodov nedostanú. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Za získané peniaze sa nakúpia:

 • pomôcky na odstraňovanie následkov povodne 
 • pitná voda
 • trvanlivé potraviny (ktoré sa dajú rýchlo pripraviť)
 • hygienické potreby (plienky pre dospelých a deti, vlhčené obrúsky..)
 • zdravotnícky materiál
 • krmivo pre zvieratá
 • deky, periny, prikrívky, posteľná bielizeň
 • rôzne oblečenie pre deti a dospelých, obuv
 • sviečky, baterky, batérie
 • prenosné plynové variče
 • samozrejme z časti peňazí sa budú hradiť aj pohonné hmoty

Ďakujeme veľmi pekne za akýkoľvek príspevok!

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Severanka
15 €  •  28. 9. 2023 10:59
Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️A ďakujem, Eli 🥰.
Láskavý darca
50 €  •  22. 9. 2023 14:34
Láskavý darca
10 €  •  11. 8. 2023 9:44
_
100 €  •  1. 8. 2023 13:47
Klobuk dolu Eliska. A vdaka!

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

 1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
 2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
 3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Severanka
15 €  •  28. 9. 2023 10:59
Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️A ďakujem, Eli 🥰.
_
100 €  •  1. 8. 2023 13:47
Klobuk dolu Eliska. A vdaka!
Láskavý darca
50 €  •  22. 9. 2023 14:34
Láskavý darca
10 €  •  11. 8. 2023 9:44

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň