Úspešne dokončené:

Pomôžte mi zakúpiť elektrický invalidný vozík pre môjho manžela

Získaných 0 € 1 173 €
1 000 €
 -
12 darcov
Celkom sa zapojilo
98 €
Priemerná výška daru
1 000 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte mi zakúpiť elektrický invalidný vozík pre môjho manžela

 -
Získaných 0 € 1 173 €
1 000 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
12. 4. 2022

Kto kampaň organizuje?

Ahojte dobré dušičky a ľudkovia. Volám sa Viera Krásna a z láskou a úctou by som vás chcela poprosiť o finančnú pomoc na zakúpenie elektrického invalidného vozíka pre môjho úžasného manžela Michala Krásneho, bývalého majstra Československa v gymnastike a talentovaného akademického maliara.

Je skoro 14 rokov po mozgovej mŕtvici ochrnutý na 70% tela. Chce znova začať maľovať obrazy a urobiť možno svoju poslednú vernisáž v živote ale potrebuje rozhľad a inšpiráciu. Najviac času trávil v prírode, ale pre mňa je to nemožné, tlačiť ho na obyčajnom invalidnom vozíku do rôznych terénov a kopcov. Mám už skoro 70 rokov a nevládzem. Starám sa o neho ako dokážem a viem, že potrebuje znova ožiť, Dajte mu šancu znova uvidieť nádherný slovenský les a načerpať silu a víziu pre svoju tvorbu obrazov. A mne trocha oddychu s namáhavým tlačením klasického invalidného vozíka. Ďakujem srdečne.

Komu pomôžeme?

Michal Krásny je v prvom rade úžasný človek a moja celoživotná láska. Som na neho veľmi hrdá za všetko, čo v živote dokázal, a zato, že sa snaží žiť vo svojich 70 rokoch aj napriek všetkému. Je to charizmatický čert, čo by každému rozdal aj posledné. Človek s veľkým srdcom, ktoré nikdy nestratil. Zažila som si s ním veľa a dúfam, že mu ešte pár rokov dokážem povedať slovíčko ,,Ľúbim Ťa”.

Prostredníctvom tejto úžasnej platformy by som s vašou pomocou a podporou chcela preňho získať peniaze na kúpu elektrického vozíka. Bez neho sa nebude cítiť slobodný a nebude môcť naplniť svoj sen o poslednej výstave svojich úžasných umeleckých diel svojich jedinečných obrazov. Cítim, ako túži znova začať maľovať pre ľudí a ukázať, že v ňom ešte bije srdce umelca, aj keď je to veľmi ťažké. Keď prišiel z nemocnice, bol v hroznom stave ale jeho cieľavedomosť ho dostala aspoň do stavu, že sa snaží pohybovať a robiť veci sám. Ale sú dni, keď má depresie, a ja viem čo by mu pomohlo.

Pociťujem, že potrebuje nabrať inšpiráciu hlavne v prírode, kde trávil veľa času, keď bol zdravý. Momentálne je to pre mňa nemožné, pretože ho nedokážem tlačiť do terénov. Mám už dosť veľa rokov a už nevládzem svojho manžela ťahať na obyčajnom vozíku. Jeho technika maľby je inovatívna a tvorená hlavne z prírodných materiálov a zdrojov. Napríklad reálne klasy, byliny, keramika, rifľovina, kamene, makovice, listy, drevo, plátno, a tak ďalej. Mával výstavy na Slovensku, v Čechách, v Taliansku, dokonca v Nemecku a Rakúsku.

Potrebujem od vás pomoc. Verím, že dokážeme spoločne kúpiť manželovi špeciálny elektrický terénny vozík, ktorý musí byť riešený iba na jednu stranu. Všetky obrazy, ktoré maľuje a maľoval po mozgovej mŕtvici, tvorí jednou rukou. Tak rada by som sa s ním prešla do lesa a viac medzi ľudí s tým, že sa už nemusím trápiť. Poďakovanie ide vám všetkým, ktorí majú dušu pre pomoc, cit pre umenie a srdce pre život.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Peniaze budú použité samozrejme na kúpu elektrického invalidného vozíka. Cena takého terénneho elektrického vozíka sa pohybuje v rozmedzí od 1300–2500 €. Nie sme nároční, takže sa budem snažiť vybrať čo najlacnejšie, ale hlavne najlepšie ako sa len dá.

Ak by sa mi nepodarilo získať cieľovú sumu ?

Peniažky by som odložila a pokúsila sa šetriť, aby som jemu a aj sebe dokázala uľahčiť život.

Ak by sa náhodou podarilo vyzbierať viacej? 

Tak by som kúpila drahšiu alternatívu vozíka, aby bol už naozaj kvalitný a perfektný. 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobrosrdečný darca
1 000 €  •  4. 6. 2022 12:37
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  28. 5. 2022 11:51
Dobrosrdečný darca
1 €  •  26. 5. 2022 16:59
Dobrosrdečný darca
20 €  •  26. 5. 2022 10:53
Milý darca
7 €  •  26. 5. 2022 10:44
Veľkorysý darca
50 €  •  26. 5. 2022 9:21
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  23. 5. 2022 20:21
Milý darca
5 €  •  23. 5. 2022 0:30
Láskavý darca
5 €  •  17. 5. 2022 16:50
Štedrý darca
20 €  •  27. 4. 2022 19:52
Dobrosrdečný darca
10 €  •  27. 4. 2022 19:18
Láskavý darca
20 €  •  12. 4. 2022 17:33

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň