Výzva ukončená:

Prispejte Tasalovi na dokončenie štúdia

Získaných 0 € 5 €
2 000 €
 -
1 darca
Celkom sa zapojilo
5 €
Priemerná výška daru
5 €
Najvyšší dar
22 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Prispejte Tasalovi na dokončenie štúdia

Získaných 0 € 5 €
2 000 €
Dátum pridania
17. 3. 2022

Kto kampaň organizuje?

Pomoc s úhradou školného pre muža, ktorý na Slovensku začal študovať za civilného pilota, a i keď momentálne brigáduje, nemá dostatok financií na zaplatenie školného na Technickej univerzite v Košiciach. 
Tasal bol najlepší zo študentov a rád by sa k štúdiu vrátil a úspešne ho dokončil. 

Komu pomôžeme?

Tasal sa narodil v Afganistane. Má 22 rokov. V roku 2021 získal štipendium pre štúdium na Technickej univerzite, v Košiciach,  odbor: civilný pilot, v anglickom jazyku.

V Košiciach sa zoznámil so mnou, dnes už jeho manželkou. 

Po polroku štúdia sa vrátil do Afganistanu, keďže mu tu štúdium pre daný semester skončilo. Semester dokončil ako najlepší študent v odbore, za čo získal i ocenenie. V Afghanistane sa zamestnal na letisku a začínal sa už učiť lietať. To bola praktická časť jeho štúdia.

Behom roku však moc v krajine prevzal postupne Taliban, ktorý sa rozhodol odstrániť všetkých pilotov a ľudí v armáde. Tasal bol teda v ohrození vlastného života. Rozhodol sa preto vrátiť na Slovensko. 

Na Slovensku bol najprv v karanténe v tábore pre utečencov. Po karanténe sme sa vzali. Ja (jeho manželka) pracujem ako telefonistka s výživovými doplnkami. Tasal sa zamestnal v umývani áut. Postupne sa popri tom učí jazyk.

Veľmi by nám pomohlo, ak by mal možnosť doštudovať svoj odbor v Košiciach a následne sa v ňom zamestnať. Trojročné štúdium na civilného pilota však stojí približne 5000 €, ktoré nemáme a ktoré sa nám nedarí pri nízkych mzdách ušetriť, keďže naše výplaty idú takmer celé na nutné výdavky (nájom, jedlo..). 

Touto cestou by sme sa teda chceli uchádzať o podporu pre Tasala. O podporu pre jeho vzdelanie. Tasal nefajčí, nepije, nehrá hazardné hry, nemárni peniaze na zbytočnosti. Všetky peniaze, ktoré sa nám podarí takto vyzbierať, budú použité na zaplatenie školného na Technickej univerzite, v Košiciach.

Veľmi si vážime každú pomoc. Vopred ďakujeme.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Všetky peniaze, ktoré sa nám podarí takto vyzbierať budú použité na zaplatenie školného na Technickej univerzite, v Košiciach, odbor: pilot, štúdium v anglickom jazyku.

V odkaze nižšie je uvedená cena školného (predposledné v poradí): https://lf.tuke.sk/wps/portal/lf/uchadzaci/bakalárske-štúdium

Darujte vzdelanie, pretože vzdelanie je bránou k zlepšeniu životnej úrovne. :)

Veľkorysý darca
5 €  •  17. 3. 2022 23:34

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám