Výzva ukončená:

Prispejte Tasalovi na dokončenie štúdia

Získaných 0 € 0 €
2 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
22 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Prispejte Tasalovi na dokončenie štúdia

Získaných 0 € 0 €
2 000 €

Všetky kampane overujeme

Dátum pridania
17. 3. 2022

Kto kampaň organizuje?

Pomoc s úhradou školného pre muža, ktorý na Slovensku začal študovať za civilného pilota, a i keď momentálne brigáduje, nemá dostatok financií na zaplatenie školného na Technickej univerzite v Košiciach. 
Tasal bol najlepší zo študentov a rád by sa k štúdiu vrátil a úspešne ho dokončil. 

Komu pomôžeme?

Tasal sa narodil v Afganistane. Má 22 rokov. V roku 2021 získal štipendium pre štúdium na Technickej univerzite, v Košiciach,  odbor: civilný pilot, v anglickom jazyku.

V Košiciach sa zoznámil so mnou, dnes už jeho manželkou. 

Po polroku štúdia sa vrátil do Afganistanu, keďže mu tu štúdium pre daný semester skončilo. Semester dokončil ako najlepší študent v odbore, za čo získal i ocenenie. V Afghanistane sa zamestnal na letisku a začínal sa už učiť lietať. To bola praktická časť jeho štúdia.

Behom roku však moc v krajine prevzal postupne Taliban, ktorý sa rozhodol odstrániť všetkých pilotov a ľudí v armáde. Tasal bol teda v ohrození vlastného života. Rozhodol sa preto vrátiť na Slovensko. 

Na Slovensku bol najprv v karanténe v tábore pre utečencov. Po karanténe sme sa vzali. Ja (jeho manželka) pracujem ako telefonistka s výživovými doplnkami. Tasal sa zamestnal v umývani áut. Postupne sa popri tom učí jazyk.

Veľmi by nám pomohlo, ak by mal možnosť doštudovať svoj odbor v Košiciach a následne sa v ňom zamestnať. Trojročné štúdium na civilného pilota však stojí približne 5000 €, ktoré nemáme a ktoré sa nám nedarí pri nízkych mzdách ušetriť, keďže naše výplaty idú takmer celé na nutné výdavky (nájom, jedlo..). 

Touto cestou by sme sa teda chceli uchádzať o podporu pre Tasala. O podporu pre jeho vzdelanie. Tasal nefajčí, nepije, nehrá hazardné hry, nemárni peniaze na zbytočnosti. Všetky peniaze, ktoré sa nám podarí takto vyzbierať, budú použité na zaplatenie školného na Technickej univerzite, v Košiciach.

Veľmi si vážime každú pomoc. Vopred ďakujeme.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Všetky peniaze, ktoré sa nám podarí takto vyzbierať budú použité na zaplatenie školného na Technickej univerzite, v Košiciach, odbor: pilot, štúdium v anglickom jazyku.

V odkaze nižšie je uvedená cena školného (predposledné v poradí): https://lf.tuke.sk/wps/portal/lf/uchadzaci/bakalárske-štúdium

Darujte vzdelanie, pretože vzdelanie je bránou k zlepšeniu životnej úrovne. :)

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný z dôvodu veľkého zaťaženia našej webovej stránky. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň