Časté otázky

Donio je miesto, kde si ktokoľvek môže ľahko a zadarmo vytvoriť kampaň a získať peniaze na zmenu svojho príbehu. Po jej ukončení odovzdáme 100 % získanej sumy.
Radi hovoríme, že získavame financie na čokoľvek dobré. Či už chcete vytvoriť kampaň pre seba, kamaráta, ktorý ochorel, alebo so susedmi získať peniaze na kompostér, sme tu pre vás.

Autori kampaní

Vytvorenie kampane na Donio je zadarmo.
Neberieme, vždy odovzdáme 100 % získanej sumy, a dokonca sami hradíme náklady spojené s platobnými transakciami.
Chod a rozvoj Donio pokrývame z vlastných zdrojov a darov, ktoré sú dobrovoľné. PS: Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že vám dáva zmysel, to čo robíme. <3
Najmä si ujasniť, prečo kampaň vytvárate a aká je jej cieľová suma. V niektorých prípadoch prosíme zakladateľa o dokumentáciu, aby sme overili vierohodnosť príbehu. (Napríklad pri kampaniach na rehabilitačné cvičenie vždy vyžadujeme lekársku správu a cenovú kalkuláciu na procedúry alebo zdravotné pomôcky.)
Zakladateľ kampane nám vždy musí poslať kópiu občianskeho preukazu, aby sme si overili, že nejde o podvod. V niektorých prípadoch vyžadujeme dokumentáciu napríklad pri kampaniach na rehabilitačné cvičenie lekársku správu či cenovú kalkuláciu na procedúry alebo pomôcky.
Vytvorenie kampane na Donio je jednoduché a rýchle. Stačí vyplniť formulár na našom webe. Nezabudnite v ňom popísať svoj príbeh a priblížiť osobnú motiváciu, buďte čo najkonkrétnejší. My se na kampaň pozrieme – ak je potrebné čokoľvek doplniť, ozveme sa vám, ak je všetko v poriadku, v rámci niekoľko pracovných dní ju schválime a zverejníme.
Ak od vás máme dostatok podkladov, schválime a zverejníme ju za niekoľko pracovných dní. V momente zverejnenia je kampaň okamžite aktívna.
Bohužial. Kampaň nemôže bežať na dvoch platformách súčasne, ak má rovnaký účel.
Zakladateľ kampane nám vždy musí poslať kópiu občianskeho preukazu, aby sme si overili, že je dôveryhodná. Nemusíte sa báť, vaše údaje sú u nás v bezpečí.
Kampaň je možné nechať bežať tak dlho, ako je potrebné. Ak ale vidíme, že sa jej dlhodobo nedarí získavať dary, spojíme sa s jej zakladateľom a odporúčame mu jej ukončenie.
Po ukončení kampane sa s vami spojíme, aby sme vám pripravili Dohodu o plnomocenstve a odovzdaní finančného daru. Po jej odoslaní sme pripravení vám financie poslať na účet.
Výborná otázka. Toľko, koľko potrebujete. Vytvorenie kampane nie je samospasné, preto myslite aj na to, či je možné reálne sumu získať v rámci skupiny, ktorú dokážete osloviť.
V momente, ked sa kampani dlhodobo nedarí získavať dary, spojíme sa s jej zakladateľom a dohodneme sa na jej ukončení a odovzdaní sumy, ktorú sa podarilo získať. Ak napríklad kampaň bola vytvorená na prístroj, ktorý nie je možné za nižšiu sumu kúpiť, poprosíme zakladateľa kampane o alternativne řešenie.
Nemusíte. Kampaň môžete založiť i ako fyzická osoba.
Je potrebané si uvedomiť, že založenie kampane je iba začiatok na ceste za jej úspechom. Bohužiaľ sa často stretávame s tým, že ľudia venujú veľmi veľa energie na vytvorenie kampane a keď ju spustia, majú dojem, že sa peniaze zázračně získajú. Tak to nie je. Či bude kampaň úspešná, záleží hlavne na starostlivosti, ktorú jej budete venovať vy. Pripravili sme preto praktické tipy (pdf), ktoré vám pomôžu sa zorientovať v možnostiach propagácie kampane, ktorá podporí jej úspešnosť.

Darcovia

Potrebujeme váš e-mail, aby sme vám mohli potvrdiť, že sme váš dar v poriadku prijali. Ak ste podporili kampaň, ktorá ponúka možnosť získať netradičný zážitok, potrebujeme ešte vaše meno a telefón, aby sme sa s vami v prípade výhry mohli ľahko spojiť. V prípade, že si prajete potvrdenie o platbe, potrebujeme od vás údaje, ktoré sú nevyhnutné k jeho vystaveniu.
Ak ste si zvolili platbu prevodom, váš dar sa ku kampani pripíše až v momente, keď nám peniaze prídu na účet. Buďte, prosím, pozorní pri zadávaní variabilného symbolu, aby sme dokázali váš dar správne priradiť.
Pozrite sa, prosím, do spamu. Ani tam nie je? Ozvite sa nám na ahoj@donio.sk.
V momente, keď sa kampani dlhodobo nedarí získavať dary, spojíme sa s jej zakladateľom a dohodneme sa na jej ukončením a odovzdaní sumy, ktorú sa podarilo získať. Ak sa napríklad získavali peniaze na prístroj, ktorý nie je možné za nižšiu sumu kúpiť, poprosíme zakladateľa o alternatívne riešenie.
Ak máte ťažkosti s uskutočnením platby zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá niektoré zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť napríklad službu Wise, ktorá má výhodnejšie podmienky pre prevod zo zahraničia.
Peniaze je vždy dôležité poslať so správnym variabilným symbolom, aby sme dokázali platbu priradit ku správnej kampani. Preto je potrebné pri každej kampani zvoliť platbu bankovým prevodom, na základe ktorého vám vygenerujeme variabilný symbol a všetky údaje k platbe vám pošleme.
My v Donio samostatnú výrobu neprevádzkujeme, sme iba platforma, cez ktorú je možné na výrobu darovať. Ak máte záujem o niektorý z produktov, na ktoré sú u nás kampane, kontaktujte, prosím, vždy ich zakladateľov uvedených v popise kampane.
Donio je platforma, ktorá vytvorenie kampaní na získanie financií umožňuje. V profile každej kampane je uvedené meno jej zakladateľa, ktorému po ukončení odovzdáme dar. K posúdeniu, či je zakladateľ dôveryhodný, používame niekoľko kritérií, aby sme čo najviac predišli zneužitiu.