Podporme deti, ktoré dostali druhú šancu na život

Získaných 0 € 10 €
od 1 darca
45 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Lucia Helešiová
Dátum pridania
26. 5. 2023

Deťom s druhou šancou na život

Túto výzvu organizuje Amálka spolu s rodinou. 

Amálka je 9-ročné dievčatko, ktoré si prednedávnom prešlo transplantáciou kostnej drene. Prvý raz ochorela, keď mala necelých 5 rôčkov, podstúpila 2-ročnú onkologickú liečbu, takmer 2 roky bola v remisii, bola zdravá. Žiaľ minulý rok v októbri sa jej ochorenie vrátilo a musela podstúpiť silnejšiu liečbu s následnou transplantáciou kostnej drene. Darcom bol jej maličký brat, v čase transplantácie mal len 2 rôčky.

Komu pomôžeme?

Momentálne je Amálka doma, no stále sú na oddelení iné detičky, po ktorých prídu žial ďalšie. Tieto deti si prechádzajú veľmi ťažkým obdobím, keďže bojujú o svoj život a lekári sa snažia, aby mohli dostať druhú šancu. 

Práve im by sme chceli ako rodina pomôcť čo najviac bude v našich silách a možnostiach. Tieto detičky si toho vytrpeli vo svojich životoch už toľko, že aj veľa pomoci bude pre nich málo.

Na oddelení TJKD sú hospitalizovaní niekoľko týždňov až mesiacov vkuse, v jednej sterilnej izbičke s jedným rodičom. Sú tu detičky z celého Slovenska, vo väčšine prípadov sú onkologicky choré a ktorým sa buď ochorenie po čase vrátilo, ako to bolo i u našej Amálky alebo len onkologická liečba nestačila.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Keďže sme na oddelení strávili viac ako 2 mesiace vkuse, vieme, čo by sa detičkám a ich rodinám zišlo, čo by potrebovali a čo by im urobilo dlhý čas v nemocnici príjemnejším.

Peniažky by sme použili na zakúpenie darčekov a pozorností pre deti dlhodobo hospitalizovaných na TJKD a prípadne na zabezpečenie pravidelného dodávania potravín, nakoľko dlhodobá liečba rodiny veľmi finančne vyčerpáva a každá takáto pomoc im veľmi pomôže.

Za každú pomoc vopred veľmi ďakujeme a budeme za ňu nesmierne vďační.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Veľkorysý darca
10 €  •  4. 6. 2023 15:12

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Veľkorysý darca
10 €  •  4. 6. 2023 15:12

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň