Výzva ukončená:

Daruj Svetlo ľuďom na Ukrajine

Získaných 0 € 0 €
2 000 €
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
26 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Daruj Svetlo ľuďom na Ukrajine

Získaných 0 € 0 €
2 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Milan Šabak
Dátum pridania
5. 12. 2022

Daruj Svetlo…

Pre nás taká bežná a obyčajná vec ako si večer zapáliť svetlo pri varení jedla alebo čítaní knihy nie je v 21. storočí všade také samozrejme. A to nemusíme ísť do Afriky či krajín tretieho sveta ako sa môže niekomu zdať. Len tu, cez kopec, susedia…

Vojenské plány sovietskych maršalov nevychádzajú. Zúria ako besní psi zahnaní do kúta a hádžu rakety na civilnú infraštruktúru. Ľudia zostávajú v lepšom prípade zopár hodín bez svetla a tepla, alebo až celé dní.

Komu pomôžeme?

Cieľom tejto iniciatívy je dodať aspoň trošku svetla do rodín trpiacim vojnou. Možno je to málo, určite to nezmení priebeh vojny a nezachráni všetkých, ale je to malý symbol toho, že temnota určite nezvíťazí ! 

Preto chceme venovať ukrajinským rodinám jednu žiarovku so záložným zdrojom, batériou ktorá funguje ako obyčajná žiarovka ale pri výpadku prúdu dokáže svietiť  ešte niekoľko hodín. Cena takejto žiarovky sa pohybuje od 5–12 eur. 

Na prvej fotografií je dievča Marysja z Kyjeva, dcéra známeho jedného z našich dobrovoľníkov. V takýchto podmienkach si robí domáce úlohy a učí sa hrať na klavír. Posledná foto je prevzatá z článku v denníku ukrajinská pravda Ako sa detí učia počas výpadku prúdu

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

V spolupráci s dobrovoľníkmi v Kyjeve a Mykolajeve budú vytvorené zoznamy ľudí, ktorí obdržia takúto pomoc. Zoznam a fotografie z odovzdávania zverejníme v tejto výzve

Na druhej foto je jedna zo zásielok aká už odišla na Ukrajinu.

Ďakujeme, že veríte v dobro ! 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň