Výzva ukončená:

Daruj kúsok šťastia kubínskym seniorom

Získaných 0 € 0 €
14 851 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Daruj kúsok šťastia kubínskym seniorom

Získaných 0 € 0 €
14 851 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Centrum sociálnych služieb Brezovec – Dolný Kubín
Dátum pridania
22. 5. 2023

Sme CSS Brezovec v Dolnom Kubíne

Pomáhame ľuďom s riešením nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodov ťažkého zdravotného postihnutia, nepriaznivého zdravotného stavu a dovŕšenia dôchodkového veku. 

Momentálne poskytujeme sociálne služby pre viac ako 103 prijímateľov vo veku od 41 po 99 rokov. 

Byť na vzduchu, užiť si jazdu a cítiť vietor vo vlasoch

To sú veci, ktoré sú pre mladších ľudí samozrejmé, pre staršie generácie sú však často už nedosiahnuteľné. Prostredníctvom pohybu na bicykli s rikšou im to vieme splniť. 

Vďaka tomu sa vedia naši seniori vrátiť do miest ich srdcu blízkym a vynoriť v nich spomienky, kedy sa na tieto miesta mohli dostať po vlastných nohách.

Prvé jazdy s nimi absolvujú sociálni pracovníci a v ďalších krokoch oslovíme aj dobrovoľníkov. Tým, že projekt búra medzigeneračné rozdiely, povyšuje túto myšlienku z obyčajného cyklovýletu na aktivitu s hlbším zmyslom.

Za prvú nápaditú myšlienku priniesť rikšu do Dolného Kubína patrí obrovské poďakovanie riaditeľovi Oravskej knižnice Antona Habovštiaka p. Romanovi Večerekovi.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Vlastné zdroje máme, kvôli zvýšeným nákladom na údržbu, vykurovanie a elektrickú energiu doslova nulové.

Zo získanej sumy by sme zabezpečili všetky náležitosti spojené s výbavou Rikše. Od poistenia cez remeňový pohon, teplú termo prikrývku a kryt na uskladnenie. 

Celková cena, ktorá by nám v tomto pomohla, je 14 851 eur. Tá je rozdelená do míľnikov, aby ste videli, ako na tom sme v každom bode kampane.  

Prispením na tento účel ale nepomáhate iba materiálne. Seniorom pomáhate zabudnúť na chorobu, bolesti a samotu. Pomáhate tiež pri aktivizácií seniorov k činnostiam, ktoré priaznivo pôsobia na ich celkový psychický a zdravotný stav.

Naša vízia je, aby sa rikša vezúca seniorov stala súčasťou nášho centra sociálnych služieb. Ďakujeme, že nám v tom pomáhate 🙏 

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Ospravedlňujeme sa, ale zoznam darcov je dočasne nedostupný. Pracujeme na náprave. Ďakujeme vám za pochopenie.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň