Oslava života – Darčeky pre mamičky a ich zachránené bábätká

Míľnik 1/3

Suma, za ktorú môžeme pripraviť darčekové balíčky pre 14 mamičiek a ich bábätká.

Získaných 0 € 636 €
700 €
15 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Suma, za ktorú môžeme pripraviť darčekové balíčky pre 28 mamičiek a ich bábätká.

Získaných 0 € 636 €
1 400 €
15 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Suma, za ktorú môžeme pripraviť darčekové balíčky pre všetky mamičky a ich bábätká, ktoré máme v projekte v roku 2023.

Získaných 0 € 636 €
2 150 €
15 dní
do ukončenia

Buďte s nami za každú dobrosť. Odovzdáme 100 % vášho daru.

Darovať Zdieľať

Všetky kampane overujeme

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Poradňa ALEXIS, n.o.
Dátum pridania
26. 10. 2023
Posledná aktualita

7. 12. 2023 11:19

ŽREBOVANIE JE ÚSPEŠNE ZA NAMI-14 BALÍČKOV MÁ SVOJE MAJITEĽKY

Na Mikuláša sme oslávili 🎉14. narodeniny poradne🎉 tým, že sme obdarovali 14 mamičiek, ktoré sa na nás obrátili s prosbou o pomoc a rozhodli sa pre život svojho dieťatka. Ďakujeme ❤ všetkým Vám, ktorí ste sa pripojili k tejto našej myšlienke a podporili ju finančne, materiálne alebo zdieľaním informácií. Tieto mamičky a ich deti budú mať aj vďaka Vám krajšie Vianoce 🎄☃️🎁 A my sa z toho veľmi tešíme 

Tím Poradne Alexis

Zobraziť celú aktualitu
Všetky aktuality

Blížia sa 14. narodeniny Poradne ALEXIS, n.o.

Presne 6. 12. na Mikuláša oslavujeme 14. narodeniny. Práve v deň našich narodenín, by sme veľmi rady z našich klientok, ktoré sa napriek ťažkej životnej situácii rozhodli pre život svojich detí, vyžrebovali a tak obdarovali a v predvianočnom čase potešili 14 mamičiek a ich 14 bábätiek, ktoré sa narodili alebo sa ešte majú narodiť v tomto roku 2023.

Na čo použijeme získané financie?

S tvojou finančnou podporou zakúpime darčekové poukážky do drogérie (aby si mamička mohla kúpiť to, čo naozaj potrebuje) a darček pre bábätko (vzorované látkové plienky), z ktorých vytvoríme 14 balíčkov. Cena jedného balíčka je 50€.

Ak sa nám podarí získať viac financií ako žiadame, pripravíme balíčky pre ďalšie klientky, ktorým sa v tomto roku narodili alebo narodia deti. Počet klientok, ktoré sa v tomto roku rozhodli pre život dieťatka je zatiaľ 43.

MIĽNÍKY alebo čo ak získame viac, ako žiadame?

  1. 700€ – suma, za ktorú môžeme pripraviť darčekové balíčky pre 14 mamičiek a ich bábätká
  2. 1 400€ – suma, za ktorú môžeme pripraviť darčekové balíčky pre 28 mamičiek a ich bábätká
  3. 2 150€ – suma, za ktorú môžeme pripraviť darčekové balíčky pre všetky mamičky a ich bábätká, ktoré máme v projekte v roku 2023.

Niečo o nás v skratke

Poradňa Alexis, n.o. oslávi v decembri 14 rokov od svojho založenia. Projekt poradne začal fungovať 6. decembra 2009, ako odozva na dopyt po pomoci neplánovane tehotným, ženám zvažujúcim potrat a ženám, ktoré sa nevedia vyrovnať s následkami spontánneho alebo umelého potratu. Projekt poradne sa špecializoval na inú než finančnú a materiálnu pomoc – začala sa ním poskytovať sociálna, psychologická a právna pomoc.

Po viac než štyri a polročnom fungovaní prevažne na dobrovoľníckej báze vznikla v roku 2014 nezisková organizácia Poradňa ALEXIS, n.o. s víziou profesionalizácie služieb, ktoré poskytuje bezplatne. Za 14 rokov fungovania sa podarilo vybudovať funkčný systém pomoci tehotným ženám, ich deťom a ženám, ktoré neplánovane otehotneli a hľadajú východisko z tejto komplikovanej situácie. Venujeme sa tiež ženám, ktoré o nenarodené dieťa prišli.

Poradňa ALEXIS, n.o. má momentálne pracoviská v Bratislave a Banskej Bystrici. Poradenstvo poskytujeme tiež mailom alebo telefonicky, vždy podľa možností a priania klientok/klientov. Ozývajú sa nielen ženy, ale aj ich partneri, rodinní príslušníci či priatelia, ktorí chcú pomôcť ženám v týchto ťažkých chvíľach.

Vytvorená nástenka z našich zachránených detí

Za celé fungovanie Poradne ALEXIS, n.o. riešili poradkyne vyše 2850 prípadov. Počas tohto roka sme riešili už 267 nových prípadov a viac než 430 kontaktov. V roku 2023 bolo aj vďaka našej pomoci zatiaľ zachránených 43 detí.

Niektoré klientky nám poslali fotky detičiek, ktoré sa narodili v roku 2023

Bábätko našej klientky K. sa narodilo v marci tento rok 2023. Jeho cesta mala smerovať z pôrodnice do adoptívnej rodiny, ale mamička si rozhodnutie rozmyslela. Bábätko je tak doma medzi svojimi.

Bábätko našej klientky, narodené v máji 2023. Správa od našej klientky: „Dnes sa narodila naša V. Presne tá, ktorú ste zachránili len tým, že ste pri mne stáli. Ďakujem za to, že ste mi boli oporou a možno to bol len jeden telefonát, ale bol ten najdôležitejší. Posielam vám fotku, aby ste si aj vy užili ten zázrak.“

Chlapček sa narodil v júli 2023. Aj keď majú príbehy neplánovaných tehotenstiev často všelijaké zápletky, toto je vždy to najkrajšie rozuzlenie:
„Ďakujem Vám ešte raz za všetku tú podporu a pomoc. Už si to neviem predstaviť, aké by to bolo bez neho. Je to tak ako má byť.“ napísala naša klientka.

Pavol, narodený 1. 9. 2023 našej ukrajinskej klientke I.
I. utiekla pred vojnou so svojimi staršími deťmi a momentálne žije na východe Slovenska. Snaží sa, aby jej deti mali detstvo, aké si každé dieťa zaslúži. Aj my jej v tom chceme pomôcť.

O našej pomoci klientkam si môžete prečítať na webovej a facebook stránke.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

7. 12. 2023 11:19

ŽREBOVANIE JE ÚSPEŠNE ZA NAMI-14 BALÍČKOV MÁ SVOJE MAJITEĽKY

Na Mikuláša sme oslávili 🎉14. narodeniny poradne🎉 tým, že sme obdarovali 14 mamičiek, ktoré sa na nás obrátili s prosbou o pomoc a rozhodli sa pre život svojho dieťatka. Ďakujeme ❤ všetkým Vám, ktorí ste sa pripojili k tejto našej myšlienke a podporili ju finančne, materiálne alebo zdieľaním informácií. Tieto mamičky a ich deti budú mať aj vďaka Vám krajšie Vianoce 🎄☃️🎁 A my sa z toho veľmi tešíme 

Tím Poradne Alexis

7. 12. 2023 11:05

DEJÚ SA VEĽMI MILÉ VECI

DEJÚ SA VEĽMI MILÉ VECI🌸🎁Darčeky, ktoré pripravujeme pre „naše“ mamičky a ich deti, budú oveľa štedrejšie.🎄Lekáreň Bosákova nás nečakane prekvapila takouto nádielkou produktov, ktoré rozdelíme do balíčkov. 🤩 Projekt stále môžete podporiť aj Vy na https://lnk.sk/cyh1Ďakujeme ❤

27. 11. 2023 10:55

Priebežné poďakovanie

Milí darcovia,

              chceli by sme Vám všetkým srdečne poďakovať za Vašu veľkorysosť a podporu, s ktorou ste nás doposiaľ obdarovali. Sme nesmierne vďačné za Vašu dôveru.

               Chceme Vás informovať, že sme už takmer dosiahli náš prvý míľnik – no chýba nám ešte finančná suma vo výške 160 eur. Tento míľnik nám umožní realizovať prvú časť nášho projektu, za ktorú môžeme pripraviť darčekové balíčky pre 14 mamičiek a ich bábätká.

                Vaša podpora nám dáva silu a motiváciu, aby sme sa neprestali usilovať a pracovať na dosiahnutí našich cieľov. Žiadame Vás preto o šírenie našej kampane medzi vašich priateľov a rodinu.

                Všetky Vaše príspevky majú pre nás veľký význam a využijeme ich zodpovedne v rámci nášho projektu. Veríme, že spoločne dokážeme zmeniť svet k lepšiemu a ovplyvniť životy tých, ktorí to potrebujú najviac.

                Ak máte ešte nejaké otázky alebo ste ochotní prispieť, neváhajte nás kontaktovať cez platformu Donio alebo na náš e-mail: poradna@alexisporadna.sk. Budeme rady, keď sa pripojíte k našej snahe a pomôžete nám dosiahnuť prvý míľnik.

Ešte raz Vám veľmi pekne ďakujeme za Vašu podporu a dôveru. Bez Vás by sme sa nedostali tam, kde sme dnes. Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať😊

S úctou,

Tím Poradne ALEXIS, n.o.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
20 €  •  6. 12. 2023 8:57
Milý darca
25 €  •  4. 12. 2023 8:10
Milý darca
1 €  •  1. 12. 2023 19:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  30. 11. 2023 21:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  30. 11. 2023 19:02
Dobročiný Darca
25 €  •  30. 11. 2023 13:24
Štedrý darca
5 €  •  29. 11. 2023 17:00
Darca, ktorý je za každú dobrost
2 €  •  23. 11. 2023 18:53
Dobrosrdečný darca
3 €  •  22. 11. 2023 19:31
Dobročiný Darca
50 €  •  22. 11. 2023 14:09
Dobrosrdečný darca
50 €  •  22. 11. 2023 12:17
Veľkorysý darca
5 €  •  22. 11. 2023 11:18
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  15. 11. 2023 9:42
Štedrý darca
25 €  •  12. 11. 2023 17:41
Dobrosrdečný darca
5 €  •  12. 11. 2023 16:41
Dobročiný Darca
25 €  •  9. 11. 2023 13:31
Dobrosrdečný darca
25 €  •  9. 11. 2023 13:23
Láskavý darca
150 €  •  8. 11. 2023 14:27
Láskavý darca
50 €  •  3. 11. 2023 22:06
Dobročiný Darca
10 €  •  3. 11. 2023 17:50
Milý darca
50 €  •  31. 10. 2023 13:44
Dobročiný Darca
10 €  •  30. 10. 2023 13:50
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  28. 10. 2023 3:14
Dobročiný Darca
30 €  •  27. 10. 2023 21:33

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Páči sa vám táto kampaň? Podporte ju Darcovskou výzvou.

Založte si vlastnú podkampaň a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.
Ako to funguje?

Odkazy

Milý darca
20 €  •  6. 12. 2023 8:57
Milý darca
25 €  •  4. 12. 2023 8:10
Milý darca
1 €  •  1. 12. 2023 19:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  30. 11. 2023 21:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  30. 11. 2023 19:02
Dobročiný Darca
25 €  •  30. 11. 2023 13:24
Štedrý darca
5 €  •  29. 11. 2023 17:00
Darca, ktorý je za každú dobrost
2 €  •  23. 11. 2023 18:53

Kto ďalší daroval?

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň