Podporte vydanie cestopisu dvoch bratov PREČO (NE)CESTOVAŤ DO PAKISTANU?

Zakladateľ
Adam Krchňavý
Dátum pridania
31. 10. 2023

Príbehy, ktoré média nepovedia?

Vedeli ste, že Pakistan patrí medzi jadrové veľmoci a jeho ozbrojené sily sú považované za jedny z desiatich najlepších na svete? Spomenuté údaje predstavujú iba špičku ľadovca pri pokuse pochopiť tento fascinujúci a komplexný národ.

Náš rozmanitý cestopis vám ponúkne možnosť pozrieť sa na Pakistan z rôznych uhlov. Jeden uhol pohľadu prinášame my, a to prostredníctvom našej cesty, ktorá bola plná očarujúcich zážitkov, prekonávajúc v intenzite a pestrosti všetko, čo sme doteraz zažili na našich európskych výletoch.

V Pakistane sme si na vlastnej koži zažili skreslenosť informácií, ktoré sú prezentované médiami. Preto sa môžete pripraviť na viac ako 20 dobrodružných príbehov z našej cesty, ale aj na mnoho faktov o krajine. Poďte s nami zažiť výstup na Base Camp, jednej zo 14. najvyšších hôr sveta Nanga Parbat (8126 m.n.m.). Zistite, aké je to prežiť najnebezpečnejšiu cestu na svete, pozrieť sa na festival Dunsa – kde sme boli ako prví Slováci, alebo zažiť na vlastné oči pakistanskú svadbu.

Príbehom Vám predstavíme dovolenku, o akej ste možno doteraz ani nesnívali. Majestátne hory, pobrežie omývané morom, krištáľovo čisté jazerá, lahodná kuchyňa a srdeční ľudia, ktorí vás pohostia ako vlastných. Toto všetko viete zažiť za 1100€ na 20 dní, začínajúc priamo zo Slovenska. My Vám dáme návod ako na to. Pozvite do svojho života dobrodružstvo a objavujte kraje, ktoré sú často neprávom opomínané.

Kto za kampaňou stojí?

Za kampaňou stojí dvojička bratov Adam a Andrej, ktorí sú vášniví cestovatelia a čerství absolventi vysokých škôl. Popri štúdiu na vysokej škole využívali všetok voľný čas na brigádovanie a zarobené peniaze investovali na cestovanie po svete. Aj napriek tomu, že ide o pomerne mladých cestovateľov, stihli počas svojich ciest navštíviť cez 35 krajín. 

Precestovať Pakistan bolo ich dlhoročným nesplneným snom, pretože z každej strany počúvali o akú nebezpečnú a cestovateľom neprívetivú krajinu ide. Oni sa rozhodli aj napriek týmto predsudkom vycestovať a presvedčiť sa o pravom opaku.

Ďakujeme vám za každý prejav podpory, či už ide o zdieľanie alebo iné formy pomoci. Vaša pomoc pre nás znamená veľa! :)

Na čo získané peniaze použijeme?

Naša snaha nájsť vydavateľa, ktorý by podporil našu knihu, bohužiaľ, nepriniesla ovocie. Teraz sme postavení pred úlohou pokryť všetky náklady spojené s jej vydaním a distribúciou sami. Aj napriek týmto prekážkam sme odhodlaní priniesť naše dielo čitateľom. Podporou tohto projektu prispejete k vydaniu výnimočného produktu, ktorý Vám ponúkne príbehy z ciest Pakistanu spolu s kompletným návodom a tipmi ako takúto cestu zvládnuť na vlastnú päsť. 

Práce na cestopise sú už v progrese, ale potrebujeme aj Vašu pomoc. Musíme pokryť náklady na kvalitnú tlač, grafické spracovanie, distribúciu a iné aktivity spojené s vydaním cestopisu, čo pri dnešných rastúcich cenách nezvládneme sami.

Míľniky podpory 

4 000 EUR – pokryjeme tlač 500 kusov cestopisov.

8 000 EUR – pokryjeme tlač  1 000 kusov cestopisov, grafické práce.

10 000 EUR – pokryjeme tlač 1 200 kusov cestopisov, distribúcia, grafické práce.

17 000 EUR – pokryjeme tlač 1 500 kusov cestopisov, grafickú prácu, distribúcia, náš čas.

Grafické práce v knihe: Jozef Košár

( https://www.facebook.com/jozko.kosar)

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
30 €  •  16. 11. 2023 8:50
Renáta S.
10 €  •  12. 11. 2023 13:43
Držím palčeky!!!
Láskavý darca
30 €  •  2. 11. 2023 17:53
Dobrosrdečný darca
30 €  •  2. 11. 2023 0:38
Láskavý darca
80 €  •  1. 11. 2023 22:54
Darca
15 €  •  1. 11. 2023 22:47
Držím palce
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  1. 11. 2023 22:42
Vládny transfér
30 €  •  1. 11. 2023 18:37
Čo by ÚV nepodporil. Nech sa darí!
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  1. 11. 2023 13:19
Dobrosrdečný darca
50 €  •  1. 11. 2023 12:24
Milý darca
5 €  •  1. 11. 2023 12:08
Láskavý darca
5 €  •  1. 11. 2023 12:02
Milý darca
30 €  •  31. 10. 2023 13:52
Štedrý darca
10 €  •  31. 10. 2023 13:39

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Kniha + itinerár
Prispejte 30 € a viac

Kniha + itinerár

Zostáva 1192/1200

Túžite byť medzi prvými, ktorí objavia nové cestovateľské tipy a triky? Máme pre vás exkluzívnu ponuku! Ako jeden z prvých čitateľov získate náš najnovší výtlačok knihy, ktorý nie je len obyčajným sprievodcom. Táto kniha vám odhalí podrobný itinerár a množstvo cenných rád, ktoré vám pomôžu cestovať efektívnejšie a s väčším pôžitkom. Nezmeškajte túto príležitosť stať sa skutočným cestovateľským znalcom!

Odmena Zostáva 1192/1200

Získajte výtlačok knihy ako jeden z prvých čitateľov a objavte v nej itinerár spolu s cennými tipmi a trikmi pre cestovateľov.

1 kniha + itinerár

Itinerár v PDF
Prispejte 20 € a viac

Itinerár v PDF

Zostáva 1000/1000

Táto odmena je určená pre cestovateľských nadšencov a tých, ktorí si potrpia na dobre naplánovanom výlete. Keď si vyberiete túto odmenu, získate itinerár vo formáte PDF, ktorý vám poskytne podrobný sprievodca, ako krok za krokom naplánovať vašu cestu. A to nie je všetko! Sprievodca tiež obsahuje rôzne tipy a triky, ktoré vám pomôžu optimalizovať váš čas, ušetriť peniaze a vychutnať si cestu bez stresu. Ideálna odmena pre tých, ktorí chcú cestovať rýchlo a efektívne.

Odmena Zostáva 1000/1000

Váš sprievodca plánovaním cesty s tipmi a trikmi na cestovanie.

  • Itinerár v PDF.
  • Plánovanie cesty zahrňuje zisťovanie vízových požiadaviek, rezerváciu leteniek, očkovania, miesta ktoré navštíviť, čo si zbaliť so sebou a iné tipy a triky.
Fotografie
Prispejte 10 € a viac

Fotografie

Zostáva 98/100

Ak si prajete podporiť našu prácu a nezáleží Vám na knihe či itinerári, budeme veľmi vďační za akýkoľvek príspevok. Ako poďakovanie Vám pošleme súbor vybraných fotografií, ktoré môžete použiť ako tapetu na Vašom počítači alebo smartfóne.

Odmena Zostáva 98/100

1× súbor 10 unikátnych fotografií pakistanských hôr a miestnych obyvateľov.

Získajte konzultáciu
Prispejte 100 € a viac

Získajte konzultáciu

Zostáva 10/10

Odmena, ktorú ponúkame, je skutočne unikátna. Ako súčasť tejto odmeny dostanete nielen výtlačok našej knihy, ale aj príležitosť na osobnú konzultáciu. A aby toho nebolo málo, pridáme k tomu aj špeciálnu bankovku. Táto kombinácia Vám poskytne nielen hodnotné čítanie, ale aj možnosť rozšíriť si vedomosti prostredníctvom konzultácie a zároveň mať unikátny suvenír v podobe bankovky.

Odmena Zostáva 10/10

1 bankovka,

1 konzultácia v rámci plánovania cesty do Pakistanu,

1 kniha.

Prednáška
Prispejte 160 € a viac

Prednáška

Zostáva 10/10

Táto odmena je ideálna, ak usporiadavate nejakú udalosť,  vlastníte podnik alebo chcete zorganizovať prednášku v škole. Vyhradíme si pre Vás čas a prídeme Vám na 1,5 hodiny prezentovať našu pútavú cestu Pakistanom. Tento typ odmeny je o to osobnejší, lebo budeme odpovedať aj na Vaše konkrétne otázky. 

Odmena Zostáva 10/10

-Osobná 1,5 hodinová prezentácia našej cesty Pakistanom,

-užitočné tipy a triky na cestu Pakistanom,

-opis prípravy pred takouto cestou.

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Páči sa vám projekt? Chcete iba prispieť a podporiť tak vznik cestopisu? 

Odmena

Ak sa vyzbiera viac ako 200 odmien, venujeme zopár výtlačkov cestopisu do knižníc a škôl.

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Kniha + itinerár
Prispejte 30 € a viac

Kniha + itinerár

Zostáva 1192/1200

Túžite byť medzi prvými, ktorí objavia nové cestovateľské tipy a triky? Máme pre vás exkluzívnu ponuku! Ako jeden z prvých čitateľov získate náš najnovší výtlačok knihy, ktorý nie je len obyčajným sprievodcom. Táto kniha vám odhalí podrobný itinerár a množstvo cenných rád, ktoré vám pomôžu cestovať efektívnejšie a s väčším pôžitkom. Nezmeškajte túto príležitosť stať sa skutočným cestovateľským znalcom!

Odmena Zostáva 1192/1200

Získajte výtlačok knihy ako jeden z prvých čitateľov a objavte v nej itinerár spolu s cennými tipmi a trikmi pre cestovateľov.

1 kniha + itinerár

Itinerár v PDF
Prispejte 20 € a viac

Itinerár v PDF

Zostáva 1000/1000

Táto odmena je určená pre cestovateľských nadšencov a tých, ktorí si potrpia na dobre naplánovanom výlete. Keď si vyberiete túto odmenu, získate itinerár vo formáte PDF, ktorý vám poskytne podrobný sprievodca, ako krok za krokom naplánovať vašu cestu. A to nie je všetko! Sprievodca tiež obsahuje rôzne tipy a triky, ktoré vám pomôžu optimalizovať váš čas, ušetriť peniaze a vychutnať si cestu bez stresu. Ideálna odmena pre tých, ktorí chcú cestovať rýchlo a efektívne.

Odmena Zostáva 1000/1000

Váš sprievodca plánovaním cesty s tipmi a trikmi na cestovanie.

  • Itinerár v PDF.
  • Plánovanie cesty zahrňuje zisťovanie vízových požiadaviek, rezerváciu leteniek, očkovania, miesta ktoré navštíviť, čo si zbaliť so sebou a iné tipy a triky.
Fotografie
Prispejte 10 € a viac

Fotografie

Zostáva 98/100

Ak si prajete podporiť našu prácu a nezáleží Vám na knihe či itinerári, budeme veľmi vďační za akýkoľvek príspevok. Ako poďakovanie Vám pošleme súbor vybraných fotografií, ktoré môžete použiť ako tapetu na Vašom počítači alebo smartfóne.

Odmena Zostáva 98/100

1× súbor 10 unikátnych fotografií pakistanských hôr a miestnych obyvateľov.

Získajte konzultáciu
Prispejte 100 € a viac

Získajte konzultáciu

Zostáva 10/10

Odmena, ktorú ponúkame, je skutočne unikátna. Ako súčasť tejto odmeny dostanete nielen výtlačok našej knihy, ale aj príležitosť na osobnú konzultáciu. A aby toho nebolo málo, pridáme k tomu aj špeciálnu bankovku. Táto kombinácia Vám poskytne nielen hodnotné čítanie, ale aj možnosť rozšíriť si vedomosti prostredníctvom konzultácie a zároveň mať unikátny suvenír v podobe bankovky.

Odmena Zostáva 10/10

1 bankovka,

1 konzultácia v rámci plánovania cesty do Pakistanu,

1 kniha.

Prednáška
Prispejte 160 € a viac

Prednáška

Zostáva 10/10

Táto odmena je ideálna, ak usporiadavate nejakú udalosť,  vlastníte podnik alebo chcete zorganizovať prednášku v škole. Vyhradíme si pre Vás čas a prídeme Vám na 1,5 hodiny prezentovať našu pútavú cestu Pakistanom. Tento typ odmeny je o to osobnejší, lebo budeme odpovedať aj na Vaše konkrétne otázky. 

Odmena Zostáva 10/10

-Osobná 1,5 hodinová prezentácia našej cesty Pakistanom,

-užitočné tipy a triky na cestu Pakistanom,

-opis prípravy pred takouto cestou.

Dobrý pocit
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit

Páči sa vám projekt? Chcete iba prispieť a podporiť tak vznik cestopisu? 

Odmena

Ak sa vyzbiera viac ako 200 odmien, venujeme zopár výtlačkov cestopisu do knižníc a škôl.