Podporte Bývanie pre každého a zahrejte ľudí v núdzi aj seba

Míľnik 1/3

Pomôžeme 3 ľuďom zostať v bezpečnom bývaní

Získaných 0 € 1 246 €
2 000 €
78 dní
do ukončenia

Míľnik 2/3

Pomôžeme 6 ľuďom k bezpečnému domovu

Získaných 0 € 1 246 €
4 000 €
78 dní
do ukončenia

Míľnik 3/3

Zabezpečíme plynulé pokračovanie programu na 1 rok

Získaných 0 € 1 246 €
6 000 €
78 dní
do ukončenia
Zakladateľ
OZ Odyseus
Dátum pridania
21. 11. 2022

Bývaš? Sa máš.

V OZ Odyseus veríme, že každý človek má právo na dôstojné bývanie. Že bývanie v teple má byť právom, nie výsadou. Najnovší program Bývanie pre každého už pomohol 4 ľuďom bez domova alebo v nestabilnom bývaní k tomu, aby im bolo „DOMA DOBRE“. Pomôžte nám pri sprevádzaní na ceste za pozitívnymi zmenami.

Prečo podporiť program Bývanie pre každého?

program aktívne ukončuje bezdomovectvo v bratislavských uliciach a je prínosom nielen pre klientky a klientov, ale aj pre obyvateľky a obyvateľov Bratislavy

vďaka sociálnej práci a poradenstvu program pomáha ľuďom z vylúčených komunít k zlepšeniu zdravotného stavu, udržaniu si bývania a k rovnocennému postaveniu v spoločnosti

spolupráca s prenajímateľmi/kami bytov znižuje predsudky spoločnosti voči ľuďom užívajúcim drogy a ľuďom pracujúcim v sexbiznise a vytvára im tak šancu na lepší život

Až 57% klientok a klientov OZ Odyseus je bez domova

Vďaka 25-ročnej praxi v teréne vieme, že v akejkoľvek pozitívnej zmene v životoch našich klientok a klientov im bránia predovšetkým nedôstojné podmienky na život alebo život priamo na ulici.

Na túto situáciu sme sa rozhodli reagovať zriadením programu Bývanie pre každého. V roku 2021 sme realizovali rozsiahly prieskum a zistili, že až 57% z našich klientok a klientov je bez domova alebo ohrozených jeho stratou. Pri snahe o sprostredkovanie ubytovania sme sa stretávali s odmietavým prístupom na základe rôznych predsudkov.

Keď sa nám však podarilo nájsť prvého prenajímateľa, dalo nám to nádej. Čoskoro sa nám podarilo získať ďalších prenajímateľov a prenajímateľku. Ich porozumenie pre rôzne životné situácie klientok a klienta boli zásadným zvratom, ktorý umožnil ľuďom bez domova dostať šancu zmeniť svoje životy k lepšiemu.

Ukončovanie bezdomovectva je možné aj v našich cieľových skupinách. Pre ľudí pracujúcich v sexbiznise je bezpečný priestor na zlepšenie životnej situácie veľmi dôležitý, lebo mnohé a mnohí z nich často čelili rôznym formám násilia. V prípade klientok a klientov užívajúcich drogy ísť na liečbu nestačí – užívanie drog je komplexný problém a na jeho riešenie potrebujeme ľuďom vytvoriť bezpečný priestor.

Program Bývanie pre každého poskytuje aj podporu odborného pracovníka a pracovníčok, ktorý/é klientky a klientov motivujú k rozvoju a pozitívnym zmenám v ich životoch.

Ako použijeme vašu finančnú podporu?

Program Bývanie pre každého je podporený z Európskeho štrukturálneho a investičného fondu. Každý jeden výdavok na nájomné bývanie pre klientky a klientov a platy pre odborný tím však potrebujeme dofinancovať z vlastných finančných zdrojov do výšky 5% – inak je ohrozené fungovanie programu. Táto kampaň preto slúži na získanie financií v hodnote 5%-ného dofinancovania, ktoré zabezpečí plynulé pokračovanie programu na ďalších 12 mesiacov. Vďaka vašej podpore:

Míľnik 1 –  Pomôžeme 3 ľuďom zostať v bezpečnom bývaní    

Míľnik 2 –  Pomôžeme 6 ľuďom k bezpečnému domovu   

Míľnik 3 – Zabezpečíme plynulé pokračovanie programu na 1 rok

V prípade, ak by suma finančných darov presiahla 6000 eur, budú tieto finančné prostriedky použité v rámci programu. Čím viac finančných darov vyzbierame, tým viac klientok a klientov budeme môcť do programu Bývanie pre každého zapojiť. 

Kto za kampaňou stojí

OZ Odyseus sa už od roku 1997 podieľa na ochrane ľudských práv a skvalitňovaní života ohrozených komunít. Klientky a klientov sprevádza na ceste za pozitívnymi zmenami a k rovnocennému postaveniu v spoločnosti.

Odborní terénni sociálni pracovníci a pracovníčky poskytujú podporu a služby ľuďom, ktorí užívajú drogy a ľuďom pracujúcim v sexbiznise, čím prispievajú k zlepšeniu ich zdravotného stavu a celkovej životnej situácie.

Vďaka prístupu harm reduction (znižovanie rizík/škôd) už 25 rokov pomáhajú chrániť verejné zdravie a upriamujú pozornosť na neviditeľných, prehliadaných ľudí, ktorí sa v spoločnosti ocitajú na úplnom okraji.

Poďakovanie

Ďakujeme hudobnej skupine Para, ktorá našu kampaň podporila svojou skladbou v kampaňovom videu aj odmenami, vďaka ktorým sa budete cítiť „DOMA DOBRE“ vy a aj naše klientky a klienti.

E-shopu Bratiska ďakujeme za odmeny, ktoré zahrejú nielen ich nositeľky a nositeľov.

Program Bývanie pre každého podporili aj študentky a študenti VŠVU, z čoho máme veľkú radosť. Spoločne s doktorandom Michalom Šumichrastom Mgr. art  vytvorili umelecké diela, ktoré vo forme printov darovali do našej kampane. Máte tak jedinečnú možnosť podporiť ľudí z vylúčených komunít v ceste za pozitívnymi zmenami a ako odmenu získať umenie z dielne mladých talentov, o ktorých budeme v budúcnosti ešte počuť.

A v neposlednom rade ďakujeme všetkým vám, ktoré a ktorí ste sa rozhodli podporiť program Bývanie pre každého finančne a/alebo zdieľaním kampane medzi svojimi blízkymi a na sociálnych sieťach.

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  2. 12. 2022 15:51
Milý darca
20 €  •  1. 12. 2022 14:23
Láskavý darca
25 €  •  1. 12. 2022 0:11
Alexandra P.
20 €  •  30. 11. 2022 22:48
Pretože život každého človeka má význam ❤
Veľkorysý darca
10 €  •  30. 11. 2022 22:29
Láskavý darca
20 €  •  29. 11. 2022 19:00
Petra
23 €  •  29. 11. 2022 11:57
Prajem klientom a klientkam nech sa im dobre býva.
Láskavý darca
20 €  •  29. 11. 2022 11:56
Milý darca
25 €  •  28. 11. 2022 20:17
Milý darca
20 €  •  28. 11. 2022 19:22
Veľkorysý darca
30 €  •  28. 11. 2022 16:32
Láskavý darca
11 €  •  26. 11. 2022 14:26
Láskavý darca
42 €  •  25. 11. 2022 15:48
Štedrý darca
20 €  •  25. 11. 2022 15:09
Láskavý darca
20 €  •  25. 11. 2022 15:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  25. 11. 2022 11:19
Dobrosrdečný darca
20 €  •  24. 11. 2022 21:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  24. 11. 2022 15:57
Štedrý darca
20 €  •  24. 11. 2022 11:48
Štedrý darca
5 €  •  23. 11. 2022 22:29
Dobrosrdečný darca
20 €  •  23. 11. 2022 21:06
Štedrý darca
11 €  •  23. 11. 2022 18:44
Veľkorysý darca
4 €  •  23. 11. 2022 14:01
Milý darca
25 €  •  23. 11. 2022 13:20
Štedrý darca
25 €  •  23. 11. 2022 13:18
Milý darca
25 €  •  23. 11. 2022 11:20
Láskavý darca
23 €  •  23. 11. 2022 9:43
Veľkorysý darca
5 €  •  23. 11. 2022 9:17
Veľkorysý darca
42 €  •  22. 11. 2022 23:17
Láskavý darca
10 €  •  22. 11. 2022 21:23
Dobrosrdečný darca
20 €  •  22. 11. 2022 21:04
Štedrý darca
18 €  •  22. 11. 2022 21:00
Veľkorysý darca
20 €  •  22. 11. 2022 20:48
Milý darca
30 €  •  22. 11. 2022 9:36
Dobrosrdečný darca
8 €  •  22. 11. 2022 8:30
Štedrý darca
10 €  •  22. 11. 2022 8:05
Štedrý darca
25 €  •  21. 11. 2022 22:51
Dobrosrdečný darca
30 €  •  21. 11. 2022 22:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
30 €  •  21. 11. 2022 22:33
Milý darca
5 €  •  21. 11. 2022 22:09
Láskavý darca
4 €  •  21. 11. 2022 21:57
Milý darca
5 €  •  21. 11. 2022 21:40
Veronika C.
30 €  •  21. 11. 2022 20:22
Drzim palce :)
Dobrosrdečný darca
30 €  •  21. 11. 2022 18:56
Dobrosrdečný darca
25 €  •  21. 11. 2022 18:00
Michal Š.
25 €  •  21. 11. 2022 17:55
Držíme palce vo vašej skvelej práci.
Štedrý darca
50 €  •  21. 11. 2022 17:11
Dobrosrdečný darca
25 €  •  21. 11. 2022 16:34
Veľkorysý darca
25 €  •  21. 11. 2022 16:34
Štedrý darca
25 €  •  21. 11. 2022 15:18
Milý darca
5 €  •  21. 11. 2022 15:08
Láskavý darca
25 €  •  21. 11. 2022 15:02
Milý darca
30 €  •  21. 11. 2022 14:07
Andy J.
20 €  •  21. 11. 2022 12:05
Pretože život každého človeka má význam a má právo bývať. Vďaka!
Štedrý darca
50 €  •  21. 11. 2022 12:02
Združenie STORM
40 €  •  21. 11. 2022 12:02
Držíme palce :)

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Vyberte si odmenu

Odmenou mi bude hrejivý pocit
Prispejte 1 € a viac

Odmenou mi bude hrejivý pocit

Páči sa vám program Bývanie pre každého a za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme.

Balíček 3 odznakov
Prispejte 8 € a viac

Balíček 3 odznakov

Zostáva 97/100

Hrejivý pocit z podpory a k tomu 3 odyseácke odznaky

Odmena Zostáva 97/100

3× odznak

Kniha Tabatierka veršov
Prispejte 13 € a viac

Kniha Tabatierka veršov

Zostáva 58/60

Hrejivý pocit z podpory a k tomu zbierka básní  Tabatierka veršov autora Petra Šlepeckého (1988–2021), dlhoročného klienta OZ Odyseus, ktorý sa vydania svojho diela nedožil.

„Sadnem si za ten počítač a čítam ten dokument. Moje básne, ktoré Veronika pomohla upraviť tými najcitlivejšími návrhmi zásahov, aké som zažil, sa lepšie čítajú, nie sú také kostrbaté. Moje básne? Žiadne moje básne neexistujú. Báseň je len pravda, ktorú treba vidieť a napísať. Ale je pekné vidieť niekde svoje meno. Zakiaľ nie je moja podobizeň stvárnená na plechovke hydinového nárezu Hamé Babice. Rúbem vysoko.“

vydalo OZ Odyseus, 2021

Odmena Zostáva 58/60

1× kniha

Tričko ODYSEUS
Prispejte 23 € a viac

Tričko ODYSEUS

Zostáva 26/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu tričko ODYSEUS od e-shopu Bratiska

Odmena Zostáva 26/30

1× tričko

Mikina ODYSEUS
Prispejte 42 € a viac

Mikina ODYSEUS

Zostáva 28/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu teplučká a mäkučká mikina od e-shopu Bratiska

Odmena Zostáva 28/30

1× mikina

Čiapka ODYSEUS
Prispejte 20 € a viac

Čiapka ODYSEUS

Zostáva 16/20

Hrejivý pocit z podpory a k tomu teplučká a mäkučká čiapka od e-shopu Bratiska

Odmena Zostáva 16/20

1× čiapka

Taška Bývaš? Sa máš.
Prispejte 18 € a viac

Taška Bývaš? Sa máš.

Zostáva 29/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu pekná a pevná taška z BIO bavlny

Odmena Zostáva 29/30

1× taška

Parohožka DOMA DOBRE
Prispejte 20 € a viac

Parohožka DOMA DOBRE

Zostáva 12/20

Hrejivý pocit z podpory a k tomu rohožka DOMA DOBRE od hudobnej skupiny Para v odyseáckych farbách

Odmena Zostáva 12/20

1× rohožka

Michal Šumichrast
Prispejte 25 € a viac

Michal Šumichrast

Zostáva 22/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela – autoportrétu – autora Michala Šumichrasta Mgr. art

„Strechu nad hlavou by mal mať každý človek bez akýchkoľvek podmienok a nárokov. Spánok vo vlastnej posteli je niečo, čo by malo byť dopriate všetkým.“

Odmena Zostáva 22/30

1× print, A3, signované

Peter Šulavík
Prispejte 25 € a viac

Peter Šulavík

Zostáva 29/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autora Petra Šulavíka

„Vo svojom diele som takým hravým, až naivistickým spôsobom pracoval so základnou dualitou horizontálneho a vertikálneho. Táto dualita je, myslím, pozorovateľná nie len v našom prostredí a vo všetkom hmotnom, ale aj v akomsi našom vnútornom nastavení či smerovaní. Striedanie oboch je možno nevyhnutné.“

Odmena Zostáva 29/30

1× print A3, signované

Elena Špirengová
Prispejte 25 € a viac

Elena Špirengová

Zostáva 30/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autorky Eleny Špirengovej.

„Vo svojom diele som použila motív slimáka ako tvora, ktorý má od prírody stále svoj domov. No nie všetky druhy slimákov majú svoju ulitu, tak ako aj nie všetci ľudia majú kde bývať. Každý si však zaslúži svoje bývanie bez ohľadu no to, kto je a aký je.“

Odmena Zostáva 30/30

1× print A3, signované

Elizabeth Vargová
Prispejte 25 € a viac

Elizabeth Vargová

Zostáva 29/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autorky Elizabeth Vargovej

„Moje dielo zobrazuje bežne potrebné životné minimum na dôstojný a rovnocenne strávený život. Ukazuje to, o čo by nemal byť ukrátený žiaden človek, ktorý má v záujme začať žiť svoj vlastný, autentický život bez strachu. Miesto má slúžiť ako azyl,
liečba, domov a bezpečie.“

Odmena Zostáva 29/30

1× print A3, signované

Václav Šebesta
Prispejte 25 € a viac

Václav Šebesta

Zostáva 26/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autora Václava Šebestu.

„Ve své práci jsem se pokusil ztvárnit téma „Bývanie pre každého“ hravou formou, ale zároveň využít výrazné a z části tvrdé vizuality linorytu k poukázání na daný problém. Hlavní myšlenkou je, alespoň symbolicky, dopřát každému svůj vlastní domov, který lze slepit z částí nápisu pomocí očíslování jednotlivých klop.“

Odmena Zostáva 26/30

1× print A3, signované

Marco Rapant
Prispejte 25 € a viac

Marco Rapant

Zostáva 30/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autora Marca Rapanta

„Neznámy autor apeluje na zamyslenie sa (hlavne majiteľov) obrovských kapitalistických svätýň, či by nebolo vhodné, prinajmenšom ľudské, prenechať nevyužité obchodné priestory charitatívnym organizáciam a dopriať tak teplý nocľah stovkám ľudí.“

Odmena Zostáva 30/30

1× print A3, signované

Jozefína Fujašová
Prispejte 25 € a viac

Jozefína Fujašová

Zostáva 26/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autorky Jozefíny Fujašovej.

„Každý si zaslúži svoje malé útočisko. Miesto, miestnosť, štyri steny, ohraničený priestor. Svoje štyri steny, ktoré ho/ju budu môcť chrániť a brániť.“

Odmena Zostáva 26/30

1× print A3, signované

Patrícia Babulíková
Prispejte 25 € a viac

Patrícia Babulíková

Zostáva 30/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autorky Patrície Babulíkovej.

„Moje dielo vyobrazuje zvieracie dvierka, ktoré sa nachádzajú na vchodových dverách domu. Majú byť akýmsi pomyselným bezpečným miestom, ktoré je otvorené nonstop a dá sa doňho hocikedy vojsť, mať tam svoje útočisko a poskytuje teplo domova, ktoré si zaslúži naozaj každý.“

Odmena Zostáva 30/30

1× print A3, signované

Lukáš Vozár
Prispejte 25 € a viac

Lukáš Vozár

Zostáva 30/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autora Lukáša Vozára.

„Vo svojom diele som pracoval s textom z novín, konkrétne s nadpismi, kedže to je často jediné, čo si ľudia prečítajú. Technika – litografia.“

Odmena Zostáva 30/30

1× print A3, signované

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Odmenou mi bude hrejivý pocit
Prispejte 1 € a viac

Odmenou mi bude hrejivý pocit

Páči sa vám program Bývanie pre každého a za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme.

Balíček 3 odznakov
Prispejte 8 € a viac

Balíček 3 odznakov

Zostáva 97/100

Hrejivý pocit z podpory a k tomu 3 odyseácke odznaky

Odmena Zostáva 97/100

3× odznak

Kniha Tabatierka veršov
Prispejte 13 € a viac

Kniha Tabatierka veršov

Zostáva 58/60

Hrejivý pocit z podpory a k tomu zbierka básní  Tabatierka veršov autora Petra Šlepeckého (1988–2021), dlhoročného klienta OZ Odyseus, ktorý sa vydania svojho diela nedožil.

„Sadnem si za ten počítač a čítam ten dokument. Moje básne, ktoré Veronika pomohla upraviť tými najcitlivejšími návrhmi zásahov, aké som zažil, sa lepšie čítajú, nie sú také kostrbaté. Moje básne? Žiadne moje básne neexistujú. Báseň je len pravda, ktorú treba vidieť a napísať. Ale je pekné vidieť niekde svoje meno. Zakiaľ nie je moja podobizeň stvárnená na plechovke hydinového nárezu Hamé Babice. Rúbem vysoko.“

vydalo OZ Odyseus, 2021

Odmena Zostáva 58/60

1× kniha

Tričko ODYSEUS
Prispejte 23 € a viac

Tričko ODYSEUS

Zostáva 26/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu tričko ODYSEUS od e-shopu Bratiska

Odmena Zostáva 26/30

1× tričko

Mikina ODYSEUS
Prispejte 42 € a viac

Mikina ODYSEUS

Zostáva 28/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu teplučká a mäkučká mikina od e-shopu Bratiska

Odmena Zostáva 28/30

1× mikina

Čiapka ODYSEUS
Prispejte 20 € a viac

Čiapka ODYSEUS

Zostáva 16/20

Hrejivý pocit z podpory a k tomu teplučká a mäkučká čiapka od e-shopu Bratiska

Odmena Zostáva 16/20

1× čiapka

Taška Bývaš? Sa máš.
Prispejte 18 € a viac

Taška Bývaš? Sa máš.

Zostáva 29/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu pekná a pevná taška z BIO bavlny

Odmena Zostáva 29/30

1× taška

Parohožka DOMA DOBRE
Prispejte 20 € a viac

Parohožka DOMA DOBRE

Zostáva 12/20

Hrejivý pocit z podpory a k tomu rohožka DOMA DOBRE od hudobnej skupiny Para v odyseáckych farbách

Odmena Zostáva 12/20

1× rohožka

Michal Šumichrast
Prispejte 25 € a viac

Michal Šumichrast

Zostáva 22/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela – autoportrétu – autora Michala Šumichrasta Mgr. art

„Strechu nad hlavou by mal mať každý človek bez akýchkoľvek podmienok a nárokov. Spánok vo vlastnej posteli je niečo, čo by malo byť dopriate všetkým.“

Odmena Zostáva 22/30

1× print, A3, signované

Peter Šulavík
Prispejte 25 € a viac

Peter Šulavík

Zostáva 29/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autora Petra Šulavíka

„Vo svojom diele som takým hravým, až naivistickým spôsobom pracoval so základnou dualitou horizontálneho a vertikálneho. Táto dualita je, myslím, pozorovateľná nie len v našom prostredí a vo všetkom hmotnom, ale aj v akomsi našom vnútornom nastavení či smerovaní. Striedanie oboch je možno nevyhnutné.“

Odmena Zostáva 29/30

1× print A3, signované

Elena Špirengová
Prispejte 25 € a viac

Elena Špirengová

Zostáva 30/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autorky Eleny Špirengovej.

„Vo svojom diele som použila motív slimáka ako tvora, ktorý má od prírody stále svoj domov. No nie všetky druhy slimákov majú svoju ulitu, tak ako aj nie všetci ľudia majú kde bývať. Každý si však zaslúži svoje bývanie bez ohľadu no to, kto je a aký je.“

Odmena Zostáva 30/30

1× print A3, signované

Elizabeth Vargová
Prispejte 25 € a viac

Elizabeth Vargová

Zostáva 29/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autorky Elizabeth Vargovej

„Moje dielo zobrazuje bežne potrebné životné minimum na dôstojný a rovnocenne strávený život. Ukazuje to, o čo by nemal byť ukrátený žiaden človek, ktorý má v záujme začať žiť svoj vlastný, autentický život bez strachu. Miesto má slúžiť ako azyl,
liečba, domov a bezpečie.“

Odmena Zostáva 29/30

1× print A3, signované

Václav Šebesta
Prispejte 25 € a viac

Václav Šebesta

Zostáva 26/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autora Václava Šebestu.

„Ve své práci jsem se pokusil ztvárnit téma „Bývanie pre každého“ hravou formou, ale zároveň využít výrazné a z části tvrdé vizuality linorytu k poukázání na daný problém. Hlavní myšlenkou je, alespoň symbolicky, dopřát každému svůj vlastní domov, který lze slepit z částí nápisu pomocí očíslování jednotlivých klop.“

Odmena Zostáva 26/30

1× print A3, signované

Marco Rapant
Prispejte 25 € a viac

Marco Rapant

Zostáva 30/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autora Marca Rapanta

„Neznámy autor apeluje na zamyslenie sa (hlavne majiteľov) obrovských kapitalistických svätýň, či by nebolo vhodné, prinajmenšom ľudské, prenechať nevyužité obchodné priestory charitatívnym organizáciam a dopriať tak teplý nocľah stovkám ľudí.“

Odmena Zostáva 30/30

1× print A3, signované

Jozefína Fujašová
Prispejte 25 € a viac

Jozefína Fujašová

Zostáva 26/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autorky Jozefíny Fujašovej.

„Každý si zaslúži svoje malé útočisko. Miesto, miestnosť, štyri steny, ohraničený priestor. Svoje štyri steny, ktoré ho/ju budu môcť chrániť a brániť.“

Odmena Zostáva 26/30

1× print A3, signované

Patrícia Babulíková
Prispejte 25 € a viac

Patrícia Babulíková

Zostáva 30/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autorky Patrície Babulíkovej.

„Moje dielo vyobrazuje zvieracie dvierka, ktoré sa nachádzajú na vchodových dverách domu. Majú byť akýmsi pomyselným bezpečným miestom, ktoré je otvorené nonstop a dá sa doňho hocikedy vojsť, mať tam svoje útočisko a poskytuje teplo domova, ktoré si zaslúži naozaj každý.“

Odmena Zostáva 30/30

1× print A3, signované

Lukáš Vozár
Prispejte 25 € a viac

Lukáš Vozár

Zostáva 30/30

Hrejivý pocit z podpory a k tomu print diela autora Lukáša Vozára.

„Vo svojom diele som pracoval s textom z novín, konkrétne s nadpismi, kedže to je často jediné, čo si ľudia prečítajú. Technika – litografia.“

Odmena Zostáva 30/30

1× print A3, signované