Výzva ukončená:

Pomôžme Boriskovi s liečbou nožičiek

Získaných 0 € 0 €
3 000 €
 -
0 darcov
Celkom sa zapojilo
0 €
Priemerná výška daru
0 €
Najvyšší dar
60 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžme Boriskovi s liečbou nožičiek

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Janka Šéryová
Dátum pridania
31. 10. 2022

Kto je Borisko?

Borisko je veľký bojovník, ktorý chce mať zdravé nôžky. Narodil sa 15. 9. 2022, takže veľkú časť života má ešte pred sebou. V pôrodnici nám oznámili, že má deformitu obidvoch nožičiek –  PEC – pes equinovarus congenitus.

Naším cieľom je, aby sme mu pomohli mať plnohodnotný život. Možno sa bude chcieť raz stať futbalistom alebo hokejistom, ale bez zdravých nožičiek to nepôjde. 

Boriskov príbeh

15. 9. sa nám narodil syn Borisko. Žiaľ, v pôrodnici nám oznámili, že má deformitu oboch nožičiek, ktorá štatisticky postihuje zhruba 1 z 1000 novonarodených detí. Príčina tejto deformity nie je presne známa. Najlepšie, čo viete spraviť je začať liečiť Ponsetiho metódou, ale na Slovensku sa momentálne nenachádza žiadny lekár, ktorý by na túto liečbu mal certifikát alebo príslušnú prax.

Síce je tu pár nemocníc, ktoré o sebe tvrdia, že áno, liečime tu Ponsetiho metódou, ale po štyroch týždňoch navštevovania jednej z týchto nemocníc sa naša liečba vôbec neposúva ďalej, skôr naopak.

Práve preto sme sa rozhodli pre liečbu v zahraničí, konkrétne vo Viedni u Priv.-Doz. Dr. Christof Radler, ktorý má k Ponsetiho metóde certifikát a niekoľko ročnú prax.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Nakoľko je liečba v zahraničí, všetko si to musíme platiť sami  (cca 5000€ – konzultácie, sadrovanie, tenotómia…). Možno si niekto poviete, nech to naďalej riešim na Slovensku, kedže to je zadarmo, ale ak myslíme do budúcna, mohlo by to mať vplyv na vývoj nožičiek a neskôr by sa mohlo stať, že s chodením bude mať veľké problémy.

Ak by ste boli niekto ochotný aspoň aj tým málom, čo všetci máme, pomôcť, boli by sme veľmi vďační. Viem, že doba je zlá, elektrika, plyn aj potraviny idú každým dňom hore a málokto z nás má na “rozdávanie”, ale nám by to veľmi pomohlo.

Moc si to vážime a neviem ani slovami opísať, čo by to pre nás znamenalo.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Na príbeh zatiaľ nikto nedaroval. Buďte prvý.

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň