Úspešne dokončené:

Podporte boj za právo nazývať veci pravými menami

Získaných 0 € 13 091 €
10 000 €
 -
669 darcov
Celkom sa zapojilo
20 €
Priemerná výška daru
500 €
Najvyšší dar
46 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte boj za právo nazývať veci pravými menami

Získaných 0 € 13 091 €
10 000 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Roman Hanajík
Dátum pridania
18. 1. 2023

Vážení priatelia vedy, faktov a pravdy,

Volám sa Roman Hanajík, som invalidný dôchodca a chcem vás požiadať o pomoc získať finančné prostriedky na úhradu výdavkov spojených so súdnym konaním proti Dr. Bukovskému, ktorého rozsudok považujem za nespravodlivý. 

Čo presne sa stalo?

Covid-19 pre mňa znamenal niečo viac, ako pre bežného človeka. Keď som mal vo februári 2019 tri dni horúčku 38–40°C, vďaka svojmu špecifickému poškodeniu chrbtice som tri dni kričal od bolesti. A tak pri informácii, že nový koronavírus bežne spôsobuje aj desať dní horúčky 40°C som sa mu snažil vyhýbať viac, ako bežný človek.

V informačnom chaose prvých mesiacov sa objavovalo veľké množstvo nepresných údajov, poloprávd a manipulácií. Keď sa vytváral dojem, že opatrenia budú trvať iba dva týždne, napísal som prvý blog podložený odbornými zdrojmi, že to bude trvať minimálne 42 až 45 dní. Neskôr som poukázal na chyby v bagatelizovaní Covidu známym spisovateľom, kardiochirurgom, 2 onkológmi a najviac času som venoval rozborom chýb vo videách najodbornejší dojem vytvárajúceho Dr. Bukovského. Vďaka týmto aktivitám som sa dostal do hľadáčika časti internetu, ktorý sa zvykol označovať aj ako dezinformačná scéna. Aktivity ľudí huckaných dezinfomédiami vyvrcholili, keď ma Š. Harabin nepravdivo obvinil, že som mu vraj bránil na Slavíne v máji 2021 položiť kvety. Nasledovali písomné útoky a vyhrážky jeho fanúšikov, aj keď ja som na Slavíne nebol, dokonca v dobe, keď som tam mal byť som zo zdravotných dôvodov chodil mesiace s barlou. Na mailové upozornenia, že som na Slavíne nebol, nie to v potyčke s Harabinom médiá, ktoré to tvrdili nereagovali. S radosťou vyvolávajú nepriateľstvo voči človeku, ktorý si dovolil kritizovať ich „hovorcu“, nositeľa titulu MUDr., toho, ktorý hovorí to, čo chcú počuť. Napríklad včera mi prišla správou sekera. A to bolo v čase, keď ešte ani článok o súdnom spore nevyšiel. 

Videá Dr. Bukovského som považoval za najnebezpečnejšie, pretože ešte pred Omikronom tvrdil, alebo vytváral dojem, že Covid je iba 2× smrtnejší, ako chrípka, že na Slovensku nemohlo nastať preťaženie zdravotníctva, ako v Taliansku, že sme to tu už mali, že Covid zabil iba 35 citlivých a na nás ostatných už nemá, pretože sme imúnnejší, ako Taliani, že rúška a ani iné opatrenia proti šíreniu vírusu nefungujú, že sa treba premoriť, pretože bez infekcie nemožno dospieť a on chce mať už epidémiu za sebou a nechce byť v krajine rizikovej pre ostatné krajiny. To prosím pekne zaznievalo v priebehu roku 2020, čiže v dobe, keď bola smrtnosť Covidu približne 1% a nebola možnosť zmenšenia rizika očkovaním. Nečudo, že sme podľa mňa aj vďaka tomuto dopadli horšie, ako Taliansko. Viď porovnanie počtov úmrtí na milión obyvateľov na Slovensku a v Taliansku (ourworldindata.org)

S úžasom som jeho videá mesiac sledoval, potom aj rozoberal rozpory videí s logikou a vtedy známym vedeckým poznaním. Kvôli  môjmu zdravotnému stavu roky študujem odbornú medicínsku literatúru zo Slovenskej lekárskej knižnice a iných domácich a zahraničných odborných zdrojov. Rozbory som začal robiť najskôr  pod videami, aby sa mohol autor opraviť. Keď boli mne, ako aj iným diskutujúcim, kritické komentáre na Youtube cenzurované (nezverejňované, pričom prvý a súčasne posledný komentár bol zverejnený na Youtube až po prvom blogu), robil som ich v blogu a neskôr na Facebooku v skupine Od buka do buka.

V jedenástom blogu z 9. 9. 2021 som položil viacero závažných otázok, na ktoré mi Dr. Bukovský odpovedal videom, kde sa vyjadril, že ma bude žalovať. Čoskoro aj podal žalobu, v ktorej sa domáhal ospravedlnenia a náhrady nemajetkovej ujmy 50 000€. V pondelok 9. 1. 2023 súd rozhodol, že sa mám Dr. Bukovskému za niektoré zverejnené výroky ospravedlniť a nahradiť mu trovy konania.

Po videu, v ktorom vytvoril u divákov dojem, že všetky informácie vo všetkých mojich blogoch sú nepravdivé ma začali jeho fanúšikovia obťažovať a pod jeho videom sa objavili aj volania po usmrtení ma zašliapnutím, ako mzdochy, ako v tú dobu označoval aj niektorých novinárov. Že som platený novinár vytvoril dojem v ďalšom videu, kde hovoriac o súkromných médiách (platených novinároch) zobrazil náhľad môjho blogu.

Rozhodnutie súdu môže mať ďalekosiahle následky

Teraz si možno poviete, prečo by Vás to malo zaujímať? Nuž preto, lebo súd rozhodol, že k poškodeniu jeho dobrého mena došlo tým, že som jeho nepravdivé informácie označil ako „dezinformácie“ a „hoax“. Podľa súdu Dezinformácia – označuje „nepravdivú alebo zmanipulovanú informáciu, ktorá je šírená zámerne s cieľom zavádzať a uškodiť.“ Ak teda používate takéto označenie musíte podľa súdu vedieť preukázať nielen to, že informácia je nepravdivá, ale aj to, že dotyčný si bol nepravdivosti tvrdení vedomý a že mal nejaký konkrétny úmysel smerujúci k tomu, aby niekomu, resp. niečomu týmito nepravdivými tvrdeniami uškodil. Hoax zase podľa súdu znamená „plán niekoho oklamať“, takže opäť to isté ak chcete niečo označiť ako hoax, nestačí len vedieť, že je to nepravdivá informácia  -musíte vedieť preukázať, že ten kto ju šíril mal v pláne niekoho oklamať.

Možno si ešte pamätáte, ako Dr. Bukovský počas pandémie tvrdil, že očkovanie spôsobuje potraty u 82 % žien očkovaných v I. trimestri tehotenstva. Išlo o nehoráznu hlúposť (výraz hlúposť sa podľa súdu používať smie) za ktorú sa  nakoniec ospravedlnil. Tým, že som túto hlúposť ktorá vystrašila veľké množstvo tehotných žien, označil ako hoax som podľa súdu zasiahol, do práv Dr. Bukovského a musím sa mu ospravedlniť. Pritom som mal veľa indícií, prečo som si myslel, že to robí vedome. 

Označovanie nepravdivých informácií ako hoaxy alebo dezinformácie sa stalo počas pandémie bežným nielen v hovorovej reči, ale aj v novinových článkoch.  Teraz hrozí, že za všetky tieto výroky sa budú musieť média ospravedlniť a to nie preto, že by autori výrokov mali pravdu, ale preto, že sa im nepodarí dokázať „vedomý úmysel“, „cieľ niekomu uškodiť“ alebo „plán niekoho oklamať“ aký vplyv budú mať tieto rozsudky na našu „alternatívnu scénu“ si istotne viete domyslieť.

Zdá sa Vám to zlé? To najhoršie ešte len príde. Podľa súdu v roku 2020 a 2021 „stav vedeckého poznania nebol taký, aby hocikto zo zúčastnených vedel s istotou povedať, že práve ten jeho názor je objektívne správny.“    

Súd tak v podstate asi nechtiac obhajuje klasické naratívy konšpirátorov a vedecké poznatky stavia na rovnakú úroveň k hlúpostiam a výmyslom z internetu. Nemôžem teda ani tvrdiť, že  tvrdenie Dr. Bukovského napr. o tom, že COVID je len 2 krát smrtnejší, ako chrípka (v rokoch 2020–2021) je nepravdivé zavádzanie, aj keď na to, že toto tvrdenie bola nepravda bolo veľa dôkazov, pretože podľa súdu to bola vec názoru a v skutočnosti to nikto v prvých rokoch nemohol presne vedieť. Téme sa budem ešte podrobnejšie venovať. 

Rozsudok považujem za nespravodlivý. Povinnosť dokazovať úmyselné konanie, v prípade Bukovského konania, keď šíril nepravdivé informácie aj po ospravedlnení sa považujem za nedôvodnú, prísnu. Súd zároveň dal vedecké poznatky na úroveň hodnotiacich úsudkov, čím zmazáva rozdiel medzi vedeckým poznaním a vysokou školou života. V prípade, že absolútne hlúposti povie človek s titulom a bude vytvárať dojem, že tomu verí, nemožno tvrdiť, že sú to dezinformácie. Proti rozsudku sa určite odvolám, aj keď neviem, či nebudem musieť zájsť až na Ústavný súd SR, alebo Európsky súd pre ľudské práva. Tieto veci sú pre mňa ako invalidného dôchodcu z finančného aj časového hľadiska náročné. Osobne si myslím, že práve vyčerpať ma bolo cieľom žaloby. Keďže si nemyslím, že by Bukovskému patrilo právo na ospravedlnenie aj na náhradu trov konania, tento boj nechcem vzdať a som vzhľadom na okolnosti nútený požiadať o Vašu pomoc, za ktorú vopred ďakujem.

Získané peniaze budú použité na úhradu výdavkov súvisiacich s ochranou mojich práv a faktov na súde nielen s Bukovským, ale aj s ľuďmi a médiami ohovárajúcimi ma z incidentu na Slavíne.

Na čo získané peniaze použijeme?

a) Právne zastúpenie pri súdnom spore s Dr. Bukovským, ktorý ma žaloval za údajné poškodzovanie jeho dobrého mena. Prípad je rozsiahly a samotný spis na okresnom súde má 820 strán. 

b) Právne zastúpenie pri súdnych sporoch s inými osobami a mediálnymi spoločnosťami, ktoré o mne doteraz aj po výzve bez ospravedlnenia šíria nepravdivé tvrdenie, že som mal mať v máji 2021 potyčku s Harabinom na Slavíne, kde som mu mal brániť položiť kvety k pamätníku padlým vojakom. V tej dobe som chodil mesiace s barlou a to aj po doma každý jeden krok.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Dobročiný Darca
25 €  •  20. 2. 2023 9:12
Veľkorysý darca
25 €  •  9. 2. 2023 21:18
Milý darca
25 €  •  9. 2. 2023 16:23
Milý darca
10 €  •  9. 2. 2023 15:53
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  7. 2. 2023 18:00
Veľkorysý darca
45 €  •  5. 2. 2023 16:27
Dobročiný Darca
10 €  •  4. 2. 2023 7:33
Láskavý darca
25 €  •  3. 2. 2023 11:31
Veľkorysý darca
25 €  •  1. 2. 2023 8:14
Dobrosrdečný darca
20 €  •  1. 2. 2023 6:36
Láskavý darca
10 €  •  31. 1. 2023 14:12
Milý darca
50 €  •  31. 1. 2023 12:54
Dusan Zachar
20 €  •  31. 1. 2023 12:24
Aby sa nestal z tohto sudneho konania negativny precedens. Nech tu nezvitazi puhy pravnicky formalizmus.
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  31. 1. 2023 11:06
Anonym
25 €  •  31. 1. 2023 10:12
Drzim palce
Milý darca
50 €  •  31. 1. 2023 9:53
Držte sa
Láskavý darca
10 €  •  30. 1. 2023 12:46
Láskavý darca
3 €  •  28. 1. 2023 9:39
Veľkorysý darca
5 €  •  27. 1. 2023 15:05
Láskavý darca
10 €  •  26. 1. 2023 19:39
Dobrosrdečný darca
10 €  •  26. 1. 2023 12:59
Štedrý darca
10 €  •  25. 1. 2023 14:08
Milý darca
25 €  •  24. 1. 2023 21:16
Anonym
50 €  •  24. 1. 2023 18:54
Drzte sa, konspiratorom a dezinformatorom treba ukazat co preto!
Štedrý darca
10 €  •  24. 1. 2023 12:12
Dobročiný Darca
25 €  •  24. 1. 2023 8:44
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  24. 1. 2023 8:06
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  23. 1. 2023 23:47
Veľkorysý darca
10 €  •  23. 1. 2023 17:51
Veľkorysý darca
10 €  •  23. 1. 2023 12:30
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  23. 1. 2023 12:03
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  23. 1. 2023 11:34
Dobrosrdečný darca
10 €  •  23. 1. 2023 10:27
Dobročiný Darca
10 €  •  23. 1. 2023 6:51
Alec
5 €  •  22. 1. 2023 23:12
Prajem veľa šťastia 👍
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  22. 1. 2023 22:40
Dobrosrdečný darca
25 €  •  22. 1. 2023 22:13
Veľkorysý darca
10 €  •  22. 1. 2023 20:53
Láskavý darca
10 €  •  22. 1. 2023 19:41
Láskavý darca
5 €  •  22. 1. 2023 19:05
Láskavý darca
25 €  •  22. 1. 2023 14:52
Dobročiný Darca
25 €  •  22. 1. 2023 11:22
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  22. 1. 2023 0:42
Dobročiný Darca
5 €  •  22. 1. 2023 0:39
Láskavý darca
5 €  •  21. 1. 2023 22:30
Ivan
5 €  •  21. 1. 2023 21:33
Prajem veľa šťastia a nech to dobre dopadne😁
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  21. 1. 2023 20:56
Darca
10 €  •  21. 1. 2023 20:01
Drzim palce!
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  21. 1. 2023 19:09
Dobrosrdečný darca
10 €  •  21. 1. 2023 18:50
drzim palce
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  21. 1. 2023 18:25
Miko6
3 €  •  21. 1. 2023 15:47
na oriesky, nech sa snimi bukovsky zadrhne
Peter
10 €  •  21. 1. 2023 15:15
Držím palce!
Štedrý darca
25 €  •  21. 1. 2023 15:13
Dobročiný Darca
20 €  •  21. 1. 2023 14:37
Štedrý darca
25 €  •  21. 1. 2023 14:32
Veľkorysý darca
10 €  •  21. 1. 2023 14:20
Láskavý darca
1 €  •  21. 1. 2023 13:57
Štedrý darca
50 €  •  21. 1. 2023 13:20
Dobročiný Darca
10 €  •  21. 1. 2023 13:20
Milý darca
5 €  •  21. 1. 2023 12:47
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  21. 1. 2023 12:08
Veľkorysý darca
15 €  •  21. 1. 2023 11:12
Dobrosrdečný darca
10 €  •  21. 1. 2023 11:10
Milý darca
10 €  •  21. 1. 2023 10:49
Dobročiný Darca
3 €  •  21. 1. 2023 10:43
Milý darca
5 €  •  21. 1. 2023 10:32
Milý darca
10 €  •  21. 1. 2023 10:31
Láskavý darca
25 €  •  21. 1. 2023 10:02
Veľkorysý darca
1 €  •  21. 1. 2023 9:07
Štedrý darca
10 €  •  21. 1. 2023 8:53
Dobročiný Darca
5 €  •  21. 1. 2023 8:10
Milý darca
20 €  •  21. 1. 2023 8:03
Dobrosrdečný darca
25 €  •  21. 1. 2023 7:58
Dominika
10 €  •  21. 1. 2023 7:46
Ďakujem, že bojujete za nás všetkých.
Štedrý darca
10 €  •  21. 1. 2023 7:23
Milý darca
5 €  •  21. 1. 2023 6:32
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  21. 1. 2023 1:16
Láskavý darca
10 €  •  20. 1. 2023 23:59
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 23:37
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 23:33
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 1. 2023 23:31
M
10 €  •  20. 1. 2023 23:18
Bukovský je kkt a môže ma za to aj zažalovať.
Štedrý darca
50 €  •  20. 1. 2023 23:13
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 1. 2023 23:11
Dobročiný Darca
5 €  •  20. 1. 2023 23:07
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  20. 1. 2023 22:57
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  20. 1. 2023 22:45
Milý darca
25 €  •  20. 1. 2023 22:36
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 1. 2023 22:21
Veľkorysý darca
25 €  •  20. 1. 2023 22:07
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 1. 2023 22:02
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  20. 1. 2023 21:55
Milý darca
10 €  •  20. 1. 2023 21:53
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 1. 2023 21:40
Dobročiný Darca
25 €  •  20. 1. 2023 21:37
Láskavý darca
2 €  •  20. 1. 2023 21:34
Dobrosrdečný darca
50 €  •  20. 1. 2023 21:31
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 1. 2023 21:21
Štedrý darca
5 €  •  20. 1. 2023 21:11
Veľkorysý darca
25 €  •  20. 1. 2023 21:11
Láskavý darca
10 €  •  20. 1. 2023 21:03
Držte sa, veľa zdravia.
Darca, ktorý je za každú dobrost
3 €  •  20. 1. 2023 20:48
Láskavý darca
25 €  •  20. 1. 2023 20:46
Láskavý darca
100 €  •  20. 1. 2023 20:39
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 1. 2023 20:37
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 1. 2023 20:19
Darca, ktorý je za každú dobrost
20 €  •  20. 1. 2023 20:15
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 20:11
Milý darca
10 €  •  20. 1. 2023 20:11
Dobročiný Darca
10 €  •  20. 1. 2023 20:10
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 1. 2023 20:08
Dobrosrdečný darca
3 €  •  20. 1. 2023 20:03
Dobrosrdečný darca
3 €  •  20. 1. 2023 19:57
Láskavý darca
10 €  •  20. 1. 2023 19:56
Veľkorysý darca
9 €  •  20. 1. 2023 19:54
Darca, ktorý je za každú dobrost
100 €  •  20. 1. 2023 19:43
Dobročiný Darca
50 €  •  20. 1. 2023 19:30
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 1. 2023 19:26
Štedrý darca
25 €  •  20. 1. 2023 19:14
Milý darca
17 €  •  20. 1. 2023 19:12
Láskavý darca
10 €  •  20. 1. 2023 19:03
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 18:51
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 18:50
Láskavý darca
25 €  •  20. 1. 2023 18:44
Láskavý darca
25 €  •  20. 1. 2023 18:31
Milý darca
10 €  •  20. 1. 2023 18:19
Milý darca
10 €  •  20. 1. 2023 18:18
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 18:11
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 1. 2023 18:03
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 1. 2023 18:01
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 1. 2023 17:58
Dobročiný Darca
10 €  •  20. 1. 2023 17:50
Láskavý darca
5 €  •  20. 1. 2023 17:45
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 17:44
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 1. 2023 17:38
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 17:37
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 17:37
Lucia
10 €  •  20. 1. 2023 17:34
Držím palce a nech to dopadne dobre.
Milý darca
50 €  •  20. 1. 2023 17:33
Štedrý darca
50 €  •  20. 1. 2023 17:32
Iggy
10 €  •  20. 1. 2023 17:32
Drzte sa pane, a vela zdravia.
Láskavý darca
25 €  •  20. 1. 2023 17:27
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 17:27
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 1. 2023 17:19
Lucia H.
10 €  •  20. 1. 2023 17:15
Odpustím si zo troje balenia orechov a pošlem tie peniaze radšej vám, ;-)
Peter
10 €  •  20. 1. 2023 17:10
Nevzdávať sa! 💪🏻
Láskavý darca
25 €  •  20. 1. 2023 17:07
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 1. 2023 17:00
Láskavý darca
5 €  •  20. 1. 2023 17:00
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 1. 2023 16:57
Láskavý darca
25 €  •  20. 1. 2023 16:49
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:46
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:41
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:38
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:37
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 1. 2023 16:37
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:37
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:34
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 1. 2023 16:34
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:33
Dobročiný Darca
50 €  •  20. 1. 2023 16:29
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:26
Veľkorysý darca
100 €  •  20. 1. 2023 16:20
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 1. 2023 16:19
Láskavý darca
25 €  •  20. 1. 2023 16:19
Milý darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:15
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 16:08
Láskavý darca
15 €  •  20. 1. 2023 15:59
Zasa Jožo
15 €  •  20. 1. 2023 15:58
Už sa mi nechce čakať na 10,000
Milý darca
25 €  •  20. 1. 2023 15:47
Veľkorysý darca
5 €  •  20. 1. 2023 15:39
Láskavý darca
10 €  •  20. 1. 2023 15:38
Dobročiný Darca
20 €  •  20. 1. 2023 15:37
Milý darca
5 €  •  20. 1. 2023 15:29
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 15:25
Dobročiný Darca
25 €  •  20. 1. 2023 15:17
Dobrosrdečný darca
25 €  •  20. 1. 2023 15:04
Láskavý darca
10 €  •  20. 1. 2023 15:01
Dobrosrdečný darca
5 €  •  20. 1. 2023 14:59
Dobročiný Darca
5 €  •  20. 1. 2023 14:50
Dobročiný Darca
10 €  •  20. 1. 2023 14:48
Darca, ktorý je za každú dobrost
6 €  •  20. 1. 2023 14:42
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 14:42
Dobročiný Darca
25 €  •  20. 1. 2023 14:41
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 1. 2023 14:25
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 1. 2023 14:14
Veľkorysý darca
10 €  •  20. 1. 2023 14:12
Dobrosrdečný darca
10 €  •  20. 1. 2023 14:12
Dobrosrdečný darca
5 €  •  20. 1. 2023 14:08
Dobročiný Darca
5 €  •  20. 1. 2023 14:06
Láskavý darca
10 €  •  20. 1. 2023 14:05
Štedrý darca
50 €  •  20. 1. 2023 14:04
Láskavý darca
50 €  •  20. 1. 2023 13:58
Láskavý darca
20 €  •  20. 1. 2023 13:53
Štedrý darca
10 €  •  20. 1. 2023 13:50
Láskavý darca
5 €  •  20. 1. 2023 13:40
Milý darca
10 €  •  20. 1. 2023 13:21
Milý darca
20 €  •  20. 1. 2023 13:14
Jana
10 €  •  20. 1. 2023 12:56
Pravda zvíťazí!!!
Darca
10 €  •  20. 1. 2023 12:34
Maroš, biznisman :)
10 €  •  20. 1. 2023 12:22
Mám skúsenosti s Kr. súdom TN. Čistý hnoj. Iracionálne rozsudky na základe sympatií a vybavovačiek. Napriek tomu držím palce. Ak budete potrebovať ísť na Ústavný súd, prispejem aj viac.
Branislav Vartík
50 €  •  20. 1. 2023 11:59
Ďakujeme za debunking Bukovského bludov
Danica DZ
10 €  •  20. 1. 2023 11:36
Držím palce, nenechajte sa zlomiť!
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  20. 1. 2023 10:50
Dakujem
Marian
25 €  •  20. 1. 2023 10:18
Drzim palce
dweller
25 €  •  20. 1. 2023 10:09
Nenechajte ho vyhrať!
Martin
25 €  •  20. 1. 2023 9:38
Drzim palce!
Jan
10 €  •  20. 1. 2023 9:20
Drzim palce!
Jarek
20 €  •  20. 1. 2023 9:04
Na každú sviňu sa už niekde varí voda...
MM
50 €  •  20. 1. 2023 8:47
Keby som bol frajer ako Roman Hanajik, mal by som rovnaký problém.
LKE
10 €  •  20. 1. 2023 8:39
Konspiratori a hlupaci ovladli spolocnost 😢
Lapaj
10 €  •  20. 1. 2023 8:12
Neatestovany orieskovy doktor Bukovsky je sarlatan, dezinformator a zly clovek. Drzim Vam palce!!! Pravda musi zvitazit!
KS
10 €  •  20. 1. 2023 8:09
Dakujem a vela sil prajem!
Oli
25 €  •  20. 1. 2023 7:22
Držím palce!
Matej
25 €  •  20. 1. 2023 1:42
Držte sa! My sme mali šťastie ľahkých priebehov a obdivujeme Vás, že napriek ťažkému stavu ste odvážny a stojíte si za svojim! Naozaj držte sa a ďakujeme, že nie ste ticho!
Tipi
25 €  •  20. 1. 2023 1:24
Ďakujeme za celú mlčiacu väčšinu, prosím nevzdávajte to!
Pavol
25 €  •  19. 1. 2023 23:07
Kysucká by sa mala
Dee
50 €  •  19. 1. 2023 22:44
Držíme palce
Ivan J.
25 €  •  19. 1. 2023 22:40
Ďakujem Vám za odhodlanie a vytrvalosť. Verím, že na konci budete úspešný.
Lucia Ď Nicholson
150 €  •  19. 1. 2023 22:24
Držím palce! Nevzdávajte sa!
Martina
25 €  •  19. 1. 2023 22:13
viac ako polovica krajiny verí konšpiráciám a dezinformáciám ! ak toto nebudeme riešiť, tak za chvíľu nás niekto všetkých kúpi za misu šošovice (((
Alex
20 €  •  19. 1. 2023 21:52
Drzte sa!
Kubman
50 €  •  19. 1. 2023 20:44
Držte sa. Nemôžeme sa nechať zastrašovať šarlatánmi, ktorí sa priživovali na pandémii a zvyšovali utrpenie ľudí na Slovensku.
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  19. 1. 2023 20:42
Som rada súčasťou podpory pre takýchto ľudí. Ďakujem
Silvia
15 €  •  19. 1. 2023 20:25
Drzim palce!
Matej
25 €  •  19. 1. 2023 20:20
Držím palce a ďakujem že bojujete tento boj za nás všetkých. Pravda zvíťazí! ;)
jano
20 €  •  19. 1. 2023 20:03
Drzim palce.
Iveta
25 €  •  19. 1. 2023 19:43
Bojujete za správnu vec. Držím vám palce.
Kadaňka
25 €  •  19. 1. 2023 19:37
Bukovský je dezinformátor a hlúpy zlý človek.
Ľudmila
25 €  •  19. 1. 2023 18:57
Ďakujem, že nemlčíte. Držím palce!
Katka
20 €  •  19. 1. 2023 18:38
Je to veľká vec, oveľa väčšia, než sa zdá. Vďaka!
LT
100 €  •  19. 1. 2023 18:01
Drzim palce!!!
Peter G.
100 €  •  19. 1. 2023 17:11
Držím palce! Farizejstvo a pokrytectvo musí byť porazené, potrestané a vymetené zo slovenskej justície.
Stano Hrda
25 €  •  19. 1. 2023 16:41
Pravda a láska nech zvíťazí nad lžou a nenávisťou.
Hugo
10 €  •  19. 1. 2023 16:40
Drzim palce!
Juraj U.
10 €  •  19. 1. 2023 15:57
Dezoláti si môžu nasrac, držte sa pán majster
Dominik T.
15 €  •  19. 1. 2023 14:55
Prajem veľa síl.
Marek
500 €  •  19. 1. 2023 14:48
Ďakujem. Vážim si to, čo robíte.
Zuzana
10 €  •  19. 1. 2023 14:27
Veľa síl a ĎAKUJEM.
Tomáš
25 €  •  19. 1. 2023 14:23
Držím palce pri boji s dezinformátormi. Pravda zvíťazí!
Mišo G.
50 €  •  19. 1. 2023 14:19
Drž sa Roman. A Bukovskému len nech si na neho pravda došliapne prajem
Igor
15 €  •  19. 1. 2023 14:02
Pre bukiho a jeho pravnikov, na podporu mozgoveho centra pre dobre mravy.
Jožo
100 €  •  19. 1. 2023 13:32
Na orech
Slavo A
25 €  •  19. 1. 2023 13:27
Drzim palce v boji s bezcharakternym dezinformatorom Bukovskym.
Martin
25 €  •  19. 1. 2023 12:41
Len tak dalej do nich dezolatov.
Adam Zelenák
100 €  •  19. 1. 2023 12:30
Som lekár (skutočný lekár, nie iba absolvent lekárskej fakulty ako MUDr. Bukovský) a Váš boj za pravdu je aj bojom za nás. Nevzdávajte sa.
Vinstor
10 €  •  19. 1. 2023 11:57
Ina
20 €  •  19. 1. 2023 11:43
držím palce
Juraj G
10 €  •  19. 1. 2023 11:02
Pan Bukovsky je konspirator

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň