Fakulta múzických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici pripravila svoj prvý benefičný koncert, ktorého výťažok poputuje na podporu urýchlenia schvaľovania liečby pre deti s achondropláziou.
Výťažkom z Benefičného koncertu Symfonického orchestra FMU Akadémie umení v Banskej Bystrici chceme podporiť snahu rodičov týchto detí, ktorí bojujú za to, aby ich deti, tak ako v Česku a iných Európskych krajinách, dostali príležitosť liečiť sa, kým sú vo veku, kedy liečba ešte má zmysel, tj. pred uzavretím tzv. rastových štrbín.
Všetkým, ktorí sa rozhodnú náš zámer podporiť tým, že prídu na koncert Symfonického orchestra Fakulty múzických umení sa chceme odvďačiť výnimočným zážitkom:
Programom zostaveným z diel Wolfganga Amadea Mozarta a Franza Schuberta dvoch predstaviteľov ranoromantického štýlu, ktorý nás svojou ľahkosťou, optimizmom, uhladenosťou prenesie do čias z prelomu 18. a 19. storočia.
Symfornický orchester FMU je zložený zo študentov Fakulty múzických umení a program i dramaturgický zámer pripravil Mgr. art. Daniel Simandl, ArtD.
Koncert potrvá viac ako jednu hodinu a bude zahŕňať aj krátku prestávku asi v polovici programu.
V prvej polovici orchester odohrá tri ukážky z diela W. A. Mozarta:
Idomeneo – ouvertúra
Idomeneo – ária Ilie, ktorú zaspieva Mária Tajtáková a
Klavírny koncert in A KV488 v ktorom sa ako sólista predstaví Marco Manuel Bukovský.
V druhej časti odznie 5. Symfónia od Franza Schuberta.
Všetko toto vkusné hudobné dianie sa uskutoční 14. februára 2024 o 18:00 v Cikkerovej sieni banskobystrickej Radnice na Námestí SNP č.1








