Pomôžte nám priniesť unikátny dokument o Adamovi Ondrovi do slovenských kín

Míľnik 1/2

Kúpime práva od Medzinárodného olympijského výboru na zábery z filmu, ktorý prinesieme do kinodistribúcie po celom Slovensku

Získaných 0 € 245 €
3 000 €
27 dní
do ukončenia

Míľnik 2/2

Zorganizujeme sériu špeciálnych premietaní na lezeckých stenách pre športové publikum, ale aj širšiu verejnosť

Získaných 0 € 245 €
4 000 €
27 dní
do ukončenia
Zakladateľ
FILM EXPANDED Distribution Company s.r.o.
Dátum pridania
13. 9. 2022

Pomôžte nám vyliezť na vrchol

"Vydržať a nebáť sa báť.”

Sme na dobrej ceste, ale do úspešného konca potrebujeme aj vašu pomoc. Do slovenskej kinodistribúcie chceme priniesť intímny portrét jedného z najlepších športových horolezcov na svete

Prostredníctvom filmu Adam Ondra: Posunúť hranice od režisérskeho dua Jana Šimánka a Petra Zárubu:

  1. autenticky spoznáte lezeckú ikonu zo susedného Česka 
  2. vstúpite do súkromia svetovej športovej hviezdy a zistíte, aký je v skutočnosti 
  3. uvidíte intímny portrét zachytávajúci obdobie náročnej prípravy na olympiádu v Tokiu, ktorá si žiada svoje obety aj v osobnom živote

O čom film rozpráva?

Adam Ondra, najväčšia lezecká ikona súčasnosti, dosahuje fenomenálne športové výkony. Z nehovoriaceho introverta sa stala svetová športová hviezda a z túžby liezť úloha vždy zvíťaziť.

Prostredníctvom Adamovho príbehu a jeho tvrdej prípravy na olympiádu v Tokiu vo filme sledujeme premenu športového lezenia a športu ako takého, vplyv komerčných tlakov, médií a divákov túžiacich po show, na ktorú sa lezecké preteky menia. V kontraste so samotou, ktorá sprevádza Adama pri jeho každodennom tréningu, a prírodou, ktorá ho obklopuje pri lezení na skalách, sa ku koncu filmu ocitáme na najväčšej športovej akcii vôbec, na letných olympijských hrách. Heslo „nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa“ už dávno nahradilo nové: „víťaz berie všetko“. Súčasťou Adamovho sveta je mnoho ľudí, ktorí mu v jeho ceste pomáhajú: tréner, fyzioterapeuti, poradcovia či rodičia, ktorí ho od malička podporovali. A predovšetkým priateľka Iva, ktorá je jeho najväčšou oporou. Aké to je žiť po boku vrcholového športovca a celebrity?

Lezenie je vášeň a túžba, Adam Ondra posúva hranice tam, kde sa to zdalo byť mimo ľudskej možnosti. Lezenie obetoval doslova všetko a teraz ho stále naliehavejšie čaká nová výzva – rodinný život.

Kto sme a prečo potrebujeme vašu pomoc?

Sme mladá distribučná spoločnosť Film Expanded, ktorá do slovenských kín a na netradičné premietacie miesta už tretí rok prináša to najlepšie z domáceho i svetového dokumentu. Film Adam Ondra: Posunúť hranice nás očaril nielen pre svojho hlavného protagonistu, doslova rock star Adama Ondru, ale rovnako pre svoje citlivé filmové rozprávanie a remeselnú režijnú kvalitu. Tieto kvality ocenili aj áčkové festivaly ako švajčiarsky Visions du Réel či britský Sheffield DocFest, ktoré sa rozhodli film prezentovať medzinárodnému publiku. My chceme túto štafetu prebrať a priniesť film o Adamovi Ondrovi do kín po celom Slovensku. Nie je to však také jednoduché. Aby sme vám film mohli ukázať v plnohodnotnom kinozážitku, aký si zaslúži, od Medzinárodného olympíjskeho výboru musíme zakúpiť kino práva na zábery, ktoré vo filme uvidíte. Peniaze, ktoré vyzbierame budú použité práve na úhradu časti ceny týchto práv. 

Za filmom stoja:

Scenár & Réžia: Jan Šimánek, Petr Záruba

Producentka: Alice Tabery

Výkonné producentky: Kristina Škodová, Chiara Nicoletti

Kamera: Jan Šimánek

Zvukový dizajn: Philippe Gozlan

Hudba: Nicola Segatta

Dramaturgia: Tomáš Potočný

Koproducenti: Jump cut (Sebastiano Luca Insinga), Česká televízia

Vznik filmu podporili: Státní fond kinematografie, Jihomoravský filmový nadační fond, Creative Europe MEDIA, Trentino Film Commission, MIBACT

Chcete zakladateľovi projektu niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Prečo mi od vás neprišla žiadna faktúra?

Donio nemôže vystavovať faktúru za váš príspevok na Naštartuj projekt, iba generovať Zmluvu o podpore projektu. Ak pre potreby vášho účtovníctva potrebujete aj faktúru, obráťte sa s touto požiadavkou na zakladateľa projektu.

Kedy môžem očakávať svoju odmenu?

Zodpovednosť za odosielanie odmien a komunikáciu o nich má zakladateľ kampane. Ak nie je uvedené inak (napr. špecifikované v odmene), zakladateľ má na odoslanie odmien podporovateľom 90 dní. Odmeny nie je možné vyzdvihnúť v kancelárii Donio v Novej Cvernovke.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Štedrý darca
40 €  •  24. 9. 2022 10:55
Milý darca
10 €  •  23. 9. 2022 10:17
Veľkorysý darca
5 €  •  22. 9. 2022 10:05
Darca, ktorý je za každú dobrost
50 €  •  20. 9. 2022 15:46
Milý darca
10 €  •  20. 9. 2022 14:36
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  19. 9. 2022 22:24
Darca, ktorý je za každú dobrost
5 €  •  19. 9. 2022 16:34
Darca, ktorý je za každú dobrost
60 €  •  16. 9. 2022 23:23
Láskavý darca
40 €  •  14. 9. 2022 14:34
Dobrosrdečný darca
20 €  •  14. 9. 2022 14:16

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Pridajte k tejto kampani Darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii. Odovzdávame vždy 100 % získanej sumy.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.
Pridať Darcovskú výzvu Zistiť viac

U tohto príbehu zatiaľ žiadne Darcovské výzvy nie sú

Buďte prvý, kto pridá Darcovskú výzvu


+ Pridať Darcovskú výzvu

Vyberte si odmenu

Filmový plagát A2
Prispejte 20 € a viac

Filmový plagát A2

Získajte unikátny plagát filmu vytlačený v nadštandardnej kvalite

Filmový plagát A2 s podpisom Adama Ondru
Prispejte 40 € a viac

Filmový plagát A2 s podpisom Adama Ondru

Zostáva 28/30

Získajte limitovaný plagát filmu podpísaný samotným Adamom Ondrom

Zostáva 28/30
Lístky na slávnostnú premiéru v Bratislave v rámci festivalu Jeden svet za účasti tvorcov
Prispejte 25 € a viac

Lístky na slávnostnú premiéru v Bratislave v rámci festivalu Jeden svet za účasti tvorcov

Zostáva 29/30

Príďte na slávnostnú premiéru v Bratislave za účasti tvorcov filmu

Odmena Zostáva 29/30

Vyberte si variantu lístky pre 1 alebo 2 osoby

Získať túto odmenu
Chyt s podpisom Adama Ondru
Prispejte 60 € a viac

Chyt s podpisom Adama Ondru

Zostáva 4/5

Získajte unikátny horolezecký chyt s podpisom Adama Ondru

Zostáva 4/5
Lístky na slávnostnú premiéru v Brne za účasti Adama Ondru
Prispejte 50 € a viac

Lístky na slávnostnú premiéru v Brne za účasti Adama Ondru

Zostáva 15/15

Zažite jedinečnú príležitosť stretnúť Adama Ondru na premiére filmu v Brne

Odmena Zostáva 15/15

Vyberte si variantu pre 1 alebo 2 osoby

Získať túto odmenu
Premietanie filmu vo vašom športovom klube, lezeckej stene či kaviarni
Prispejte 150 € a viac

Premietanie filmu vo vašom športovom klube, lezeckej stene či kaviarni

Zorganizujte nezabudnuteľné premietanie filmu vo vašom podniku či športovom klube

Dobrý pocit z podpory kvalitnej dokumentárnej tvorby
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit z podpory kvalitnej dokumentárnej tvorby

Podporte súčasnú dokumentárnu tvorbu, aby sa mohla aj naďalej rozvíjať

Naštartuj projekt je určený zakladateľom zaujímavých nápadov, ktorým môže podporením kampane pomôcť ktokoľvek. Kampane na Naštartuj projekt nie sú realizované podľa zákona o verejných zbierkach, ktorý zahŕňa iba verejnoprospešné aktivity. Viac si môžete prečítať v našich Pravidlách používania.

Chcete Naštartovať projekt? Sme za každú dobrosť.

Napíšte nám

Podporte projekt a získajte atraktívnu odmenu

Filmový plagát A2
Prispejte 20 € a viac

Filmový plagát A2

Získajte unikátny plagát filmu vytlačený v nadštandardnej kvalite

Filmový plagát A2 s podpisom Adama Ondru
Prispejte 40 € a viac

Filmový plagát A2 s podpisom Adama Ondru

Zostáva 28/30

Získajte limitovaný plagát filmu podpísaný samotným Adamom Ondrom

Zostáva 28/30
Lístky na slávnostnú premiéru v Bratislave v rámci festivalu Jeden svet za účasti tvorcov
Prispejte 25 € a viac

Lístky na slávnostnú premiéru v Bratislave v rámci festivalu Jeden svet za účasti tvorcov

Zostáva 29/30

Príďte na slávnostnú premiéru v Bratislave za účasti tvorcov filmu

Odmena Zostáva 29/30

Vyberte si variantu lístky pre 1 alebo 2 osoby

Získať túto odmenu
Chyt s podpisom Adama Ondru
Prispejte 60 € a viac

Chyt s podpisom Adama Ondru

Zostáva 4/5

Získajte unikátny horolezecký chyt s podpisom Adama Ondru

Zostáva 4/5
Lístky na slávnostnú premiéru v Brne za účasti Adama Ondru
Prispejte 50 € a viac

Lístky na slávnostnú premiéru v Brne za účasti Adama Ondru

Zostáva 15/15

Zažite jedinečnú príležitosť stretnúť Adama Ondru na premiére filmu v Brne

Odmena Zostáva 15/15

Vyberte si variantu pre 1 alebo 2 osoby

Získať túto odmenu
Premietanie filmu vo vašom športovom klube, lezeckej stene či kaviarni
Prispejte 150 € a viac

Premietanie filmu vo vašom športovom klube, lezeckej stene či kaviarni

Zorganizujte nezabudnuteľné premietanie filmu vo vašom podniku či športovom klube

Dobrý pocit z podpory kvalitnej dokumentárnej tvorby
Prispejte 5 € a viac

Dobrý pocit z podpory kvalitnej dokumentárnej tvorby

Podporte súčasnú dokumentárnu tvorbu, aby sa mohla aj naďalej rozvíjať