Výzva ukončená:

Pomôžte, aby rodina nezostala bez strechy nad hlavou

Získaných 0 € 205 €
900 €
 -
4 darcovia
Celkom sa zapojilo
51 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
125 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Pomôžte, aby rodina nezostala bez strechy nad hlavou

Získaných 0 € 205 €
900 €

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Lúč pre dieťa
Dátum pridania
8. 2. 2023

Kto kampaň organizuje?

Naša organizácia Lúč pre Dieťa hľadá pomoc pre mladú rodinu  Borisa Čermáka. Má jednu užasnú 4-ročnú dcérku a druhé dieťatko, ktoré sa narodilo v polovici januára.

Komu pomôžeme?

Borisova mama zomrela pred pár rokmi. Počas dedičského konania sa zistilo, že matka má veľké exekúcie. Vzdal sa dedičstva, a tak sa majoritným vlastníkom domu stal Borisov otec.  Avšak Borisov otec mal nedoplatky, tak syna požiadal o pomoc. Postupne si to vyriešili a Borisov otec prisľúbil, že si môžu zrekonštruovať jednu izbu, ktorú bude využívať s rodinou. Borisov otec podľahol alkoholu a tak sa všetko komplikovalo. Prišiel deň, kedy Borisov otec rodinu vyhodil na ulicu pár dní pred vianočnými sviatkami a tak sa ocitli v najhoršej možnej situácii.

Boris mal doteraz prácu, prespával, kde sa dá a bral každú brigádu. Momentálny príjem je iba na nevyhnutné výdavky, ako je jedlo. Začal prácu po narodení dieťatka. Manželka s malou sú u jej mamy, no priestor, v ktorom sú je malý, nemôžu tam ostať na dlhú dobu, iba pár týždňov.

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Z tohto dôvodu sa obraciame na vás, dobrí ľudia, so žiadosťou o pomoc zabezpečiť im bývanie – prenájom malého bytu. Spoločne im môžeme pomôcť preklenúť najhoršie obdobie. Vaša finančná podpora bude na nájom bývania a nákup nevyhnutných zariadení.


Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Milý darca
70 €  •  12. 6. 2023 19:26
Darca, ktorý je za každú dobrost
10 €  •  2. 4. 2023 14:27
Dobrosrdečný darca
100 €  •  5. 3. 2023 22:13
Veľkorysý darca
25 €  •  28. 2. 2023 19:12

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň