Výzva ukončená:

Podporte kúpu mikrobusu pre Andrejovho bratranca bojujúceho v Bachmute

Získaných 0 € 200 €
6 000 €
 -
4 darcovia
Celkom sa zapojilo
50 €
Priemerná výška daru
100 €
Najvyšší dar
46 dní
Získané za
Viac o tejto výzve

Podporte kúpu mikrobusu pre Andrejovho bratranca bojujúceho v Bachmute

Všetky kampane overujeme

Zakladateľ
Andrej Bučik
Dátum pridania
13. 4. 2023
Posledná aktualita

3. 6. 2023 13:23

Použitie vyzbieraných prostriedkov

Ďakujem všetkým prispievateľom. 

Kampaň sa mi nepodarilo dostatočne spropagovať, aj kvôli tomu, že som sa na Ukrajine medzitým zameral na niečo iné. 

Použité prostriedky, po komunikácií s darcami, ktorí prispeli najviac, som sa rozhodol použiť na kúpu uniform a stanu pre kamaráta z tankovej roty dobrovoľnickeho tankoveho práporu Ajdar, ktorý bojuje pri Bachmute. Veci im konštatuje buď zhoršia ale o nich prídu iným spôsobom pri útoku. 

Zobraziť celú aktualitu

Kto kampaň organizuje?

Volám sa Andrej Bučik. Narodil som sa v Užhorode na Ukrajine, ale celý život od 2 rokov žijem na Slovensku. Takmer od začiatku vojny som začal pôsobiť ako dobrovoľník na voľnej nohe, pomáhajúc v rámci rôznych humanitárnych organizácií a skupín s centrami od západu až po východ Ukrajiny. Pomáham s prekladom a zabezpečením humanitárnej pomoci a taktiež so zabezpečením potrieb jednotky môjho bratranca na východe Ukrajiny.

Komu pomôžeme?

Pomôžeme jednotke môjho bratranca Josipa z 56. Mechanizovanej Brigády, konkrétne z 2.prápora, ktorá ochraňuje Ukrajinu pred agresorom väčšinou v Doneckej oblasti, momentálne v Bachmute. Bratranca povolali ako rezervistu, ktorý vyštudoval vojenskú školu a ktorému pomáhame spolu s inými dobrovoľníkmi od začiatku jeho služby. 

Na čo konkrétne budú peniaze z tejto kampane použité?

Zabezpečíme kúpu mikrobusu s pohonom 4×4, ktorý zabezpečí prevoz ranených vojakov a zásobovanie jednotky potrebným jedlom, medicínou a inými komponentami.

V Doneckej oblasti je cez jar veľmi veľa ťažko zjazdných ciest, s ktorými si vedia poradiť len autá, ktoré majú 4×4.  Preto súrne hľadajú možnosť ako také auto získať. Armádny a vládny program autá nestíha dodávať a čo sa týka dobrovoľníckych programov, mikrobusy so 4×4 sa na Ukrajine nevyskytujú bežne a sú predražené, preto väčšina dobrovoľníkov tieto autá ani nevie ponúknuť. Do Doneckej oblasti sa nám už bratrancovi jeden džíp podarilo doručiť, preto s kúpou auta v Európe a jeho prevozom cez hranice máme skúsenosti. Zároveň, každý prispievateľ, ktorý na seba zanechá nejaký kontakt, dostane nejaký suvenír z Ukrajiny, na spomienku a ako poďakovanie. 

Každý príspevok sa počíta. Ďakujeme.

Chcete zakladateľovi kampane niečo odkázať?

Pre zobrazenie či pridanie odkazu musíte byť prihlásený na Facebooku a mať vo svojom prehliadači povolené cookies tretích strán.

Aktuality

3. 6. 2023 13:23

Použitie vyzbieraných prostriedkov

Ďakujem všetkým prispievateľom. 

Kampaň sa mi nepodarilo dostatočne spropagovať, aj kvôli tomu, že som sa na Ukrajine medzitým zameral na niečo iné. 

Použité prostriedky, po komunikácií s darcami, ktorí prispeli najviac, som sa rozhodol použiť na kúpu uniform a stanu pre kamaráta z tankovej roty dobrovoľnickeho tankoveho práporu Ajdar, ktorý bojuje pri Bachmute. Veci im konštatuje buď zhoršia ale o nich prídu iným spôsobom pri útoku. 

Čo je to Donio?

Donio je miesto, kde každý má možnosť jednoducho získať financie na zmenu svojho príbehu alebo na ňu iným prispieť. Zakladateľom vždy odovzdávame 100% získanej sumy.

Ako je možné, že odovzdávate 100% získanej sumy?

Naším cieľom je pomáhať naplno všetkým, ktorí to potrebujú. Vytvorenie kampane na Donio je preto bezplatné. Náš chod hradíme z dobrovoľných darov od podporovateľov, nie z provízií od zakladateľov kampaní. Ďakujeme za ne, sú pre nás nielen veľká finančná pomoc, ale i gesto, že to, čo robíme, vám dáva zmysel.

Naozaj si u vás môžem vytvoriť kampaň na čokoľvek?

Donio ako jediná slovenská platforma pomáha získať financie na čokoľvek. Či už potrebujete financovať liečbu choroby, podporiť blízky útulok, rozbehnúť komunitnú záhradu alebo komerčný predpredaj produktu, kampaň môžete vytvoriť ako fyzická i právnická osoba.

Akú záruku mám, že prostriedky nebudú zneužité?

Pred spustením overujeme identitu každého zakladateľa kampane. Takmer s každým sme v intenzívnom kontakte a pri špeciálnych kategóriách kampane (preplatenie liečby, rekonštrukcie a pod.) si na posúdenie dôveryhodnosti kampane žiadame predloženie potrebných faktúr a dokumentov. Po skončení kampane od zakladateľov kampaní vyžadujeme aktualitu pre podporovateľov, ako boli získané prostriedky využité.

Nemôžem prispieť anonymne? Prečo na prispenie potrebujete moje údaje?

Vždy potrebujeme aspoň váš e-mail, aby sme naň poslali potvrdenie o platbe. Tiež naň budete dostávať informácie o tom, ako sa darí podporenej kampani. Ak ste si vybrali za svoj príspevok aj fyzickú odmenu, potrebujeme aj vaše ostatné kontaktné údaje pre jej odoslanie zakladateľom kampane.

Neprišiel mi od vás žiaden e-mail. Čo mám robiť?

Vo svojom e-mailovom klientovi sa pozrite do kategórie Ostatné. Alebo skontrolujte priečinok Spam. Ak nie je ani tam, ozvite sa nám na ahoj@donio.sk a spolu to vyriešime.

Od prispenia ubehlo už 24 hodín a moju platbu stále nevidím. Je to normálne?

Ak ste zvolili platbu kartou, mala by sa v prehľade kampane zobraziť hneď po prispení. Ak ste zvolili platbu prevodom, váš príspevok sa pripíše až v momente, keď peniaze prídu na účet. V prípade, že ste odoslali inú čiastku alebo ste nezadali variabilný symbol, musíme váš príspevok manuálne spárovať. To môže trvať aj týždeň.

Nepodarilo sa mi urobiť platbu kartou zo zahraničia, čo s tým?

Ak máte ťažkosti uskutočniť platbu zo zahraničia, môže byť chyba na strane platobnej brány, ktorá špeciálne zahraničné platobné karty neprijíma. Ak zvolíte platbu prevodom, môžete použiť službu Wise, ktorá má výhodnejšie poplatky.

Kampaň nezískala cieľovú sumu. Čo sa bude diať s mojimi peniazmi?

V momente, keď sa ukončenej kampani nepodarila dosiahniť želaná cieľová čiastka, nedosiahla ani prvý kampaňový míľnik (ak pracovala s míľnikmi) alebo nevyzbierala ani 200 eur (ak nebola stanovená cieľová čiastka), váš príspevok do 14 dní vrátime späť na váš účet alebo na platobnú kartu.

Láskavý darca
50 €  •  16. 4. 2023 0:42
Dobrosrdečný darca
25 €  •  15. 4. 2023 14:11
Peter
100 €  •  14. 4. 2023 14:53
Slava Ukraini
Darca, ktorý je za každú dobrost
25 €  •  14. 4. 2023 4:19

Premýšľate ako pomôcť ešte viac?

Založte si vlastnú darcovskú výzvu a podporte tento príbeh spolu s priateľmi v rámci narodeninovej oslavy, vo firme alebo na športovej akcii.

Ako funguje Darcovská výzva

  1. Pridajte Darcovskú výzvu – vymyslite vlastný názov a napíšte krátky úvod, prečo vás zaujal príbeh, ktorý ste sa v Darcovskej výzve rozhodli podporiť.
  2. Zdieľajte ju s priateľmi, kolegami či vo svojej komunite, aby sa do pomoci mohlo zapojiť čo najviac prispievateľov.
  3. Získané financie priradíme ku kampani, ktorú ste sa rozhodli podporiť v 100 % výške.

Pri tejto kampani nejde Darcovkú výzvu pridať, pretože kampaň už bola ukončená.

Chcete vytvoriť kampaň? Sme za každú dobrosť.

Vytvoriť kampaň